» »

Pomoč pri domeni

Pomoč pri domeni

crni999 ::

Pozdravljeni!
Imam domeno .si. Ampak so mi na Arnesu rekli, da rabim sedaj DNS naslov 1 in 2.
Pa me zanima.če se kje da to dobiti brezplačno?
Hvala za vaše odgovore.
Lp

tx-z ::

lahko daš na afraid, sicer tuki rabš 4dns serverje, sam to bi tut šlo, drgač lahko si ga sam doma brezplačno nardiš, sam ni čist izi, lahko pa komu rečš če lahko domeno gostujš pr njemu...
tx-z

Avenger ::

No, e, mene tud neki tazga zanima. Jaz mam pa .com registrirano (pri domenci) in sem se čist začasno in za začetek naselil zastonj pri njih. Tam lahko vpišem tri DNS serverje. Un njihov glupi FAQ sem prečesal, ampak je taka zmešnjava da mi je še manj jasno kot prej.

DNS - domain name server. Do zdaj sem mislil, da je to server, ki ima shranjene vse IP-domain name povezave, zdej pa se mi zdi, da je to server, na katerem gostuje tisto tvoje, ki je med www. in recimo .com

Zakaj so trije pa tud ne vem točno. Obenem ne vem tud, kaj če maš na enem serverju samo direktorij v lasti...

Zadnje kar hočem je, da se spravim na telefon in da mi potem un, ki verjetno tudi nima kaj preveč pojma, živčno dopoveduje svoje kompliciranje kot gonjač kamel oslom, naj se premaknejo. :|
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Tody ::

heh :D Fanta vidva imata registrirano DOMENO zdaj potrebujeta še nek spletni prostor kjer bodo vaše umetnije počivale. Takorekoč sta kupila samo hišno številko in ne tudi hiše. Kje zastojn dobit prostor bo težka. Drugače pa dobita DNS imena pri ponudniku spletnega prostora kdor koli že je to.

DNS server je mašina ki zna IP 127.0.0.1 spremenit v ime ki ustreza naslovu v tem primeru localhost.

WWW pomeni world wide web

Sigrno se ti splača samo en direktori zakupit na serverju ker cel server je precej drag. TAko pa lhko prideš že z par tisoč (3-5) sit na mesec skozi če nisi lih zahteven... Seveda v svojem direktorju lahko delaš nove direktorije... Svetujem vama da si prebereta članek v spletiščih UVOD V SPLETNE STRANI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214816 (3916) Rokic
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143025 (2690) Gwanaroth
»

SiOL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11319913 (12376) goba
»

SIOL - zapira stacuno !? :-)

Oddelek: Omrežja in internet
293683 (2551) FastWIND
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382779 (2451) Microsoft

Več podobnih tem