» »

Faktor množenja - jumperji

Faktor množenja - jumperji

Bx ::

Kolega me je prosil naj malo povprašam tuki v forumu, če kdo ve kako se na katerikoli plati spremeni (poveča) faktor množenja (recimo na x6), če je zadnji možni faktor x5.
Plata podpira faktorje od x3,x3.5,x4,x4.5,x5.
Te faktorji pa se spreminjajo na tej plati, tako da premikaš jumperje iz enega na drugega.
Bx

Igor ::

faktorji so ze po defaltu zaklenjen (izjeme so stari celeroni in p2 (pod 300 mhz, ter sedaj duroni in tbirdi), ce pa palta sploh nima te moznosti ali preko biosa, jumperjev pol pa sploh ni mogoce ...

luni ::

Igor ce ma tako arhaicno plato, da podpira 3.5X, potem ma verjetno tud tak procesor, ki to podpira.

BX po moje drugacnih mnozilnikov ni mozno doseci brez teskih modifikacij same plate, tako da naj se kolega kar sprijazni z maksimumom, ki ga postavlja plata.
Artificial Intelligentia

Bx ::

Ja sej sem mu reku da, to ne bo šlo pa me ne posluša.:)
Ma eno epox-ovo plato in K6-2 500

Thx
Bx

ADF ::

AMD K6-2 nad 400 MHz in K6-3 imajo to lastnost, da jemljejo faktor pomnozevanja x6 v primeru ko so mosticki nastavljeni na 2x. Druge opcije na Epoxovi plati ni, razen ce ima MVP3-G izvedenko plate (MVP3-C nima tega). Te dopuscajo tudi visanje FSB nad 100 MHz, mislim da gre do 112 MHz.

yjj ::

Strinjam se da imajo proci slednjega zaklenjenega,a zato še ne pomeni da bo deloval. Namreč le oc plošče spregledajo neujemanje faktorja. Zato najbrž ne bo delovalo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171760 (1503) Tomay
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
51059 (1030) steiner
»

... če povečamo napetost ?

Oddelek: Navijanje
91055 (896) swalow
»

AMD K6-2

Oddelek: Navijanje
161130 (962) Koci
»

AMD K6-500MHz a se da al ne?

Oddelek: Navijanje
81115 (1007) Boky

Več podobnih tem