» »

Zajemanje in urejanje slike

Zajemanje in urejanje slike

PIAS ::

Alo,
zanima me če obstaja kak članek o tej temi, da bi si zadevo prebral in koliko bolj zastopil za kaj gre...

Moj problem je tak, rad bi zajemal sliko iz Digitalne kamere, analogne kamere, videa in tv (sat.)...

Kaj moram imeti za to od hardware-a in kaj od software-a?

Mi kdo kaj priporoča?

Pa da bi čim cenejše prišlo...

Hvala.

PIAS

pivmik ::

Nekega univerzalnega programa ni.

ZA digitalno SAT pač potrebuješ Digitalno SAT kartico za PC in ustrezen program/gonilnike.

Iz digitalne vidokamere se prenaša vido preko FireWire (iLink, ieee1394) vmesnika, če na matični nimaš FW vmesnika(le bolšje in novejše ga imajo), moraš kupiti FireWire kartico. Zajemaš lahko z različnimi programi od osnovnega MovieMakerja zaraven Windowsov preko Premiereja pa so odličnega Sony Vegas 5 profesionalnega programa. Prenos poteka brez izgub kvalitete, le paziti je treba, da je disk ne-frgmenitrja, da je dovolj prostora(še kakšen GB mora na konu ostati), da je disk sploh dovolj hiter, da procesor ni obremenjen(igranje iger in gledanje DivXov ni priporčoljivo med prenašanjem).

Iz analogne kamere prenašaš preko VIVO grafične kartice ali Tv kartice. zajem poteka z izgubami, poskrbeti je treba za kodek pri zajemanju (MJPEG, HuffYUV), ker nestisnjen video je preobsežen in disk ne more tako hitro zapisovati ter prostora zmanka zelo hitro. Zajema se s kakšnim VidetualDub-om, IU-VCR-jem ali Fly2000TV.

Prenost iz VideoRekorderja je enak prenosu iz analogne videokamere.


Kaj je najcenejše? Če imaš že digitalno videokamero potem kupiš samo še FireWire vmesnik z 4000 SIT (mogoče pa ga celo že imaš na matični).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316543 (10711) BorutK-73
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286199 (5164) Tomay
»

kako spraviti posnetek z kamere?

Oddelek: Zvok in slika
164126 (3752) CaqKa
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
51259 (1159) potepuh
»

grafična za zajem videa ?

Oddelek: Strojna oprema
111331 (1163) Gunny

Več podobnih tem