» »

webdesign software za linux

webdesign software za linux

peroman ::

Pozdravljeni,

(moj pri post)

Razmisljam da bi se zacel ukvarjat z izdelavo spletnih strani(zdej programiram v C-ju). Nekako me mika da bi sel nazaj na linux, ki sem ga vcasih primarno uporabljal.
Zdej me pa zanima kako je trenutno s programsko opremo.
- za grafiko
- vektorsko risanje
- programiranje/php (mogoce kak uporeben IDE, WYSIWYG ne rabim lih)
- kaj za flash

predvsem kaka namenka orodja (pa da so zrela za uporabo, niti ni nujno da je pod GPL), gimp, nedit, vi in podobno poznam, me pa zanima kaj je kej navga.

lp,
Pero

pivmik ::

QuantaPlus za kodiranje HTML, PHP, MySQL, osebno ga nisem stestiral ampak kolikor sem videl in prebral po moje ni boljšega programa niti na Windowsih. Sicer ni WYSIWYG ampak vseeno je boljši. Za preview pač uporabiš FireFox ali Opero.

Za grafiko imaš GIMP 2.0 , zelo močen program, samo rahlo user unfriendly in vmesnik je čuden (miljon plavajočih oken, itd..).

Za Flash se nekaj razvija, ampak kaj konkretnega, uporabnega mislim da ni. Mislim pa da Macromedia Flash preko kakega WINE "emulatorja win32 programov" dela.

Za vektorsko risanje pa ne bi vedel.
LP, Gregor GRE^

Nox ::

kar ti je PicNiK napisal in še za vektorsko grafiko: inkscape, drugega jst žal ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nox ()

Trubadur ::

tut dw se da usposobt na linuxu z crossover office...
Berite Thomasa!

CCfly ::

Za vektorsko risanje je Sodipodi, samo me je že enkrat razkuril, ker ni ravno dokončan. Moram sprobati tale Inkscape.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za vektorsko risbo

Oddelek: Programska oprema
153040 (2023) kamuee
»

Slike za ikone, elemente,...

Oddelek: Programiranje
5841 (756) japol
»

Aero prek Remote Desktop

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
274187 (2362) Quikee
»

CD prostega programja za Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
243625 (3625) mspiller
»

Vektorska grafika

Oddelek: Omrežja in internet
51420 (1345) JLP

Več podobnih tem