» »

Kako narediti preprost program, ki bo vedno dal rezultate glede na to, kje je shranjen?

Kako narediti preprost program, ki bo vedno dal rezultate glede na to, kje je shranjen?

Microsoft ::

Zakompliciran naslov. :))

Imam dva PCja. Na serverju se nahaja program IPConfigZ.bat, v katerem je napisano tole:
ECHO IPConfig /all

IPconfig /all

pause


Sedaj sem naredil HTTP link, ki kaze na to datoteko. Ta link je:
file://192.168.0.1/Batch/IPConfigZ.bat.

Ce grem sedaj na clinet PC in pozenem to datoteko, mi vrze ven rezultat o nastavitvi lokalnega omrezja in ne serverja.

Torej, kako narediti taksen program, ki bi ga lahko 'klical' preko omrezja in bi dal rezultat glede na to, kje se ta program nahaja? Se pravi, ce se program nahaja na serverju in ga jaz zazenem preko enega drugega racunalnika, hocem, da mi da mek rezultat ki zadeva server.
Je dosti jasno napisano?

Bi za to mogoce bil primeren Windows Scripting Host 2.0? Pa zanima me tudi, ce se WSH 'razume' z Active Directory? Se pravi, ce lahko s pomocjo WSH modoficiramo AD (dodajamo userje, zahtevamo dolocene informacije,...)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

arch5 ::

Obstaja ena zadevca ki sliši na ime WMI (windows management instrumentation), ki je načeloma namenjena spraševanju računalnikov po njihovih namestitvah in uporabi v namene administracije na daljavo.

Link je pa tukile

Microsoft ::

Tale WMI mi ni nic kaj jasn. :/

V mmc odprem WMI control in se konektam na masino. To je pa tudi vse. Tam se mi potem nic kaj ne odpre, da bi lahko kaj nastavljal, videl kake podatke ali podobno.

Dol sm si potegnil WMITools.exe, sam je to kr zakomplicirana stvar. Kako bi jst zdej lahka s pomocjo tega izvedel, kaksne nastavitve netwokr nastavitve ima racunalnik, mi ni jasno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Ni ravno najlepša rešitev, ampak zakaj ne uporabiš kakšnega skriptnega jezika (Python, PHP, ...), ki kliče skripto in vrne rezultat, do vsega skupaj pa dostopaš preko spletnega strežnika.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mercier ::

ADSI je vmesnik, ki se uporablja konkretno za delo z AD. Lahko pa probaš oba scriptomatic-a (wmi in adsi), s katerima si lahko kaj pomagaš, brez da znaš programrat. klik, klik

alesrosina ::

hm, kaj pa ce naredis takole:

na serverju zalaufas ipconfig > c:\Inetpub\wwwroot\en_subfolder\burek.txt

in potem gledas ta txt preko weba .... okej, tole je res bl bedna resitev, samo okej.

BigWhale ::

Naredis ssh...

... aja, saj res.. ne mores... ;)

snow ::

Kot je predlagal OwcA: PHP

In sicer funkcija phpinfo() ti vrne en kup podatkov glede serverja.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

kopernik ::

Telnet na server in zagon skripte ? (ali se to v winsih ne da ?)

EDIT: tudi če windows po defaultu nima telnet serverja, sigurno obstajajo kakšne free rešitve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Daedalus ::

Itak da se da...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri -win server 2003 R2-

Oddelek: Operacijski sistemi
462616 (1862) Mr.B
»

Windows Monad shell - res podrobno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
557258 (5696) 64202

win2k3 enterprise ed., key change

Oddelek: Operacijski sistemi
61131 (1097) Ziga Dolhar
»

Štiri nove luknje

Oddelek: Novice / Varnost
212315 (2315) darkolord
»

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

Oddelek: Programska oprema
291606 (1335) XWY

Več podobnih tem