» »

Siemens CX65

Siemens CX65

Jester ::

No, forumovci! Povejte mi kdo že ima ta mobitel in kaj misli o njemu? Pa oglaste se tud tisti k ga nimate pa povejte! Hočm slišat tud slabe stvari! Pa PROSIM ne mi prepisvat iz mobisux-a!:\
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

=Exceed= ::

Men je na mobi centru reku, da sm prvi ki sem ga nabavil:D

OK! gremo k telefonu:
+++kvaliteten zaslon
+++odlične tipke
+++veliko funkcij
+++za baterijo ( kakor kaže mi bo ob taki uporabi zdržala od 4-5 dni )
+++lahko menjaš pokrovčke/ohišje
+++kvalitetne slikce in osveževanje kamarce
+++11MB prostora-čist dovolj!!
+++mislim, da je to prvi SIEMENS s kvalitetnim polifoničnim zvokom

-na praske občutljiva plastika nad zaslončkom ( to me zelo žre;) )
-ni modrega zobka
-mobitelov logotip na zadnji srani:D
-nekoliko majav pokrovček za baterijo

Jest zelo zadovoljen! Mogoče tudi zato ker sem na ta telefon prešaltal z nokie 3210:D


LP

Jester ::

Hvala!

A ni nobenga druzga k bi podal mnenje?
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

andper ::

Jest ga nameravam kupit v kratkem. Bom poročal, ko bo, če te bo še zanimalo.

=Exceed=: Tud jest se ti zahvaljujem za mnenje. :)

M-man ::

Ja imam ga 3 dni in sem zelo zadovoljen. Povsem bi se strinjal z Exeedom. Ja dodal bi, da če veliko slikaš in se z njim igraš gre baterija precej hitro. Zdrži tudi samo en dan, vendar moja baterija ni še optimalno uporabljena tako, da to še pride.

Slike so ful dobre (govorim o najboljši ločljivosti 640x480). Fotoaparat je res dober in bistveno boljši od npr. T610. Ja omogoča tudi zoom, vendar se zmanjša ločljivost, je pa kljub temu zelo praktična funkcija.

Snemati se da tudi do 11 oz. 12s dolge filme, ki so sicer slabše kvalitete, vendar znajo biti zabavni.:D

Vse kar sedaj še potrebujem je Ir za komp in to je to.:D

LP
M
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Eric Cartman ::

CX65 mam od cetrtka in zaenkrat bi mu dal oceno 7 od 10.
Pozitivno bi ocenil ekran, izgled, menije, utility-e, fotoaparat (nisem pa se preveril slik na kompu) - meni se design celotnega telefona zdi zadetek v polno.

Me pa malo skrbi za baterijo - ce hocem jo lahko zelo hitro porabim. Ker preprosto ne mislim bit suzenj baterije bi to znalo biti zelo motece. Lahko tudi potrdim nekaj sw bugov (en nepojasnjen shutdown), samo me ne skrbijo prevec (se ga bo pac redno updatalo). Tipkovnica bi mogoce komu znala bit problem, ampak se hitro navadis.

Ce se stanje z baterijo popravi, bo koncna ocena okoli 8,5. Glede na ceno - super nakup. Ne morm pa rect, ce je bols kot tista Nokia za isti dnar v isti akciji.

M-man ::

Lahko tudi potrdim nekaj sw bugov (en nepojasnjen shutdown), samo me ne skrbijo prevec (se ga bo pac redno updatalo).

Ja enako. Sicer pa več funkcij v smislu sw pomeni logično več bugov.

Precej mnenj je tudi na Mobisuxovem forumu, kjer je o težavah s tem telefonom že precej napisanega, iščejo pa se tudi rešitve.

LP
M

Jester ::

thank you all
hvala vam

sm se že odloču de ga bom kupu
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

=Exceed= ::

Lahko tudi potrdim nekaj sw bugov (en nepojasnjen shutdown)


Ja to je tut mene mal zaskrbel, ampak sm se podstopu branju navodil, kjer nekaj piše o samodejnem izklopu ki naj bi se izvedel v intervalih 1-10 dni če se ne motim. Nč hudga.

Navodila si pa le oglejte, lahko vas kaj preseneti:D

LP

M-man ::

A lahko napišeš stran? Sicer se mi ne ugaša samo me vseeno zanima.

:D

LP
M

=Exceed= ::

STR 44-Nast.telefona 3tji odstavek:

Telefon se vsak dan za določen čas samodejno izključi.


LP

M-man ::

:D :D :D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Eric Cartman ::

:D tole morm pa prov pogledat :D

andper ::

=Exceed=: A to čisto resno? :)

Pa dej to ne more bit, mislim zakaj bi blo to sploh dobr? :)

=Exceed= ::

Ja ampak ne drži čist točn! SPLOH:D

Ugasnu se mi je pa res samo enkrat in se po parih sekundah nazaj uklopu. Dobr nej bi pa blo, da bi se njegovi prenatrpani možgančki mal ohladil>:D


LP

Luc ::

Ja mam ga neki časa, do zdaj nobenega težav.

Zelo mi je res všeč dijazn in velik zaslon.
S softwareom nobenih težav, pa se že precej poigraval z nastavitvami.

Lovi mi pa doma boljši signal in tudi ne šumi mi tok kot mi je v starem Sony Eriksonu.

Hm glede ugašnja pa ne vem. Mam tko naštimam da se mi vsak dan ob polnoči sam ugasne.. treba mal sevanje izklopit vsaj ko spim, da bom še dolgo ploden :D

Edina slabost da morda res nima bluetooth, ampak mi IR čist fajn služi.

Mogoče res malce ohišje zaškripa včasih, ampak to pač cena zamenljivih okvirov..
Z baterijo je pa tko če boš igral JAVA igrce, slikal.. bo res hitro pošla.. če ne pa standard, 3-4 ob normalni uporabi ( za dalj treba zmanjšat osvetlitev , izklopit animacije,.. )

Poldy ::

Kako pa je s kompatibilnostjo glede jave? Ali ti delujejo samo programi posebej narejeni za ta telefon, ali lahko naložiš tudi kaj drugega?

Aja, pa izmenljivi pokrovčki - kje pa so?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

drejcmb ::

Telefon ima polno softverskih lukenj, vsaj verzija 02, samo me mobitel dal pred kratkim vse siemens updejtat na 06 verzijo, pripravljajo pa že 07. Tisti z škripanjem sem rešil na pokrovčku od baterije sem rešil z malo pene in lepelinega traku. Drugace bateriija ob zmerni uporabi zdrži štiri dni , možno pa jo je izprazniti tudi v nenem dnevu.
Telefon podpira midp2, drugo generacijo jave, naj bi bila tudi združljiva s prvo vezijo, nekateri programi delajo nekateri pa ne. Da se pa dobit ogromno iger(pacman, raversi, fliper...), programi kot so icq, mobilemule...

odklop ::

S podaljšanjem naročnin sem kupil 2 telefona cx65 na začetku mob. akcije in sem oba po parih dneh nesel nazaj. Softwerski problemi (baje), potem sem dobil druga dva in ta delata O.K. Baterija zdrži če samo kličes 3 dni, ča pa kaj šariš po menijih, slikaš... pa tudi cel dan ne! Telefon je drgač funckionalen, IR z rač dela super, fajle lahko z programsko opremo prenašaš kar z raziskovalcen, skratka ta plat telefona je super.
Drgač pa škripanje... pri siemensu ne gre drgač..
OCENA GLEDE NA CENO (M -AKCIJA) KAKOVOST IN FUNKCIONALNOST (9/10).

Kje so kake zanimive spletne strani z brezplačnimi igrami, programi, temami za ta telefon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: odklop ()

desperados ::

Žiw
Mobilčka sm si nabavu pred nekaj dnevi, je moj tretji siemens im mislim da bo tut ostal;)))
zaenkrat je vse uredi boterija je zaenkrat še mau švoh ampk tu se itak po nekaj polnjenjih popravi(hvala bogu)
mam gor sw6 k naj bi biu tanou ampk kumej čakam na novejšo verzijo ki bo omogočala java 3d;))
a veste kje se že da nabavt zaščitni ovite "torbico" za ta mobitel ker ga žal nikjer na najdem;(
en frend mi je posodu kabel res uporabna zadevca!!!
pa še to me zanima je že kdo pogruntal kako se ugasne zvok pri uporabi kamere?

mobitel je vreden svojga dnaramanka mu le bt ampk povejte mi kolk vaših prjatlu ga uporabla? torej mobitelu ne manka nč kar bi lahk pogrešal.

TOREJ POVEJTE VSEM MARŠ NA MOBITEL PO NOUGA SIEMENČKA;)))


ajd



Press any key to continue... RESET.;))))))))))))))

slon ::

to je na mobisuxsu napisu SVARCI

Evo, da se odstrant zvok - podoben način kot sm že probavu...

To vrstico...
000056:T:Camera_Click_0=2:\Default\CameraClickMelody.wav

zamenjaš s tem...
000056:T:Camera_Click_0=0:\Default\CameraClickMelody.wav

Narediš nov direktorij v \\Data z imenom "DEFAULT"in daš notr file CameraClickMelody.wav brez zvoka!


In to je to!

Jaz sem to naredu in zadeva dela.
Drugače sem s telefonom zadovoljen.verzija softa je 6.
Strani za cx65
link1
link2
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

m.i.h.a. ::

Mene pa zanima kje je zapisana verzija firmwera, ker sedaj baje že prodajajo te telefone z verzijo 8?

Brilko ::

Mam tale mobitel že dober mesec. Pred tednom sem ga ensu v garancijo ker se mu je sfukal in so mu software menjal. Sploh emnijev več nio blo. Telefon ma buge..... no čeprav zdej na novo ko sem ga dobil malo manj. Kar me najbolj moti je med drugim počasnost, npr. ko pritisneš npr. pri kalkulaturjo za med funkcijami je mtoeče ko zakasni se mal ko rpitisneš, takih zakasnitev je pri mobitelu ful dost.
Baterija sux, prvo zdržala 2 dni (1 ura pogovora) - naj bi tudi 10 dni :D . Zdej sem reku da je slaba, menda so mal porihtal, vem pa ne. Fotoaparat ma fajni.

No moje mnenje o današnjih telefonih: Bolj kot so kao zahtevni, bolj bugov je, firme jih kr izdajo čeprav so softwarsko izdelani brez optimizacije, vglavnem... pogrešam dober mobitel s črnobelim zaslonom in ga tudi vedno bom, saj je enostaven, odziven, baterija zdrži dolga. Vglavnem današnji telefoni so vse prej kot telefoni. Zato sux.

Poldy ::

m.i.h.a:

Nastavitve / Nast.telefona / Identiteta / Več (levo spodaj)

m.i.h.a. ::

OK, hvala.

Je mogoče to stvar preveriti še kako drugače recimo, če je kje zapisana cerzija tako, da mi ni treba telefona prižigat?

Brilko ::

Ja to ziher ker mam jst 8, čeprav kiro sem mel pa prej pa nevem.;)

mihamoho ::

Yo.

Jest jst sm kupu za ta telefon usb kabel in naložil program siemens mobile phone manager:D . Noben wav file ki ga pošljem na telefon mi noče predvajat8-O . A mogoče kdo ve zakaj?

Hvala
YO

m.i.h.a. ::

Koliko si pa dal za kabel?

TUKAJ je en converter v wav, kateri naj bi deloval bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

m.i.h.a. ::

Pravkar sem na enem forumu bral, da je pri slikanju prva slika dobre kvalitete naslednja pa je že vsa zelena, čeprav je slikan isti objekt ob isti osvetlitvi... Lahko kdo to potrdi (pač naredi dve slike in povej če je med njima kakšna razlika) in na katerem FW?

mihamoho ::

yo hvala ti za konverter.

Kabel je bil pa kr drag 30eurov u avstriji. Zravn dobiš software ampak ni za ta telefon tko da sm si downloadov siemens mobile phone manager z uradne strani.:P
YO

Luc ::

Ne smeš vsega za sveto vzet, kar na forumih prebereš 8-)

SEm zdele sam zate 3x isto stvar ob isti osvetlitvi slikal.. vse so iste.

SW : 06.

m.i.h.a. ::

Ja in zakaj naj ne bi verjel slikam?

Evo prva slika:


in še druga:


Očitno je to okvara na kameri.

wtaborutd ::

1. Nabavil sem si usb kabel za c60, ki pa očitno ni kompatibilen z mojim CX65. Ali mi lahko to kdo potrdi preden ga nesem nazaj.
2. Na Siemens straneh sem nasel SW 08 in ugotovil, da gre prenos samo čez COM1 ali COM2. Ali to pomeni, da si je treba za upgrade nabaviti serijski kabel?? Je kdo ze upgrejdal preko USB-ja??

m.i.h.a. ::

Pogle na tej strani, kako je z upgradeom preko USB, baje da je mogoče.
club-siemens

Mislim, da je to mogoče narediti s tem kablom. DCA-510 (nisem pa čisto ziher, zato preveri tisti forum).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Brilko ::

No jst mam pa slikce takole: vedno ko zalaufam programček za slikanje je slika čist rdeča, ko pa prvič slikam je pa super slika in pol vse do naslednič ko spet zalaufam za slikanje. Res dela dobr slike (ko niso rdeče ;) ).

CubiX ::

A ta gsm ima IR? Na mobitelovi strani so to pozabili omenit: klik. A je slike mogoče z GSMja "beamat" prek IR? Recimo na Palma.

Brilko ::

Seveda ma IR. Zakaj pa enbi bilo možno na palma, če ma IR? Tako ko se da na vsako napravo z IR. ;)

CubiX ::

Hja, bi bilo super, ce bi slo vse tako lepo. Ampak pride vcasih ze do problema pri posiljanju slike med dvema telefonoma razlicnih proizvajalcev. Se vecji problem pa je, da nekateri telefoni NE omogocajo posiljanja slik prek IR. Mogoce jih je samo MMSat ali pa sinhronizirat na PC.

Brilko ::

Jst vem da sem enem pošilju slike, pa je mel mislim da glih takd a je lahka slikce gledu, pa je delal, resda je bla slikca slaba. Res je pa da na starejših telefonih ne dela. Ampak z "novejšimi" telefoni se razume ;) .

CubiX ::

Kul, potem je mozno, da bi se tudi s Palmom stekala :) Recimo... :\ Thx.

mato22 ::

A kdo ve, kje bi se dalo dobiti kakšen načrt od serijskega kabla za CX65. Mam doma en starejši serijski kabel od Nokie, pa bi ga predelal za siemensa cx65, samo moram vedet, kako pridejo kontakti. Mam 2 polnilca za siemensa pa bi od enega polnilca vzel priključek ki je za polnit in bi zlotal žičke skupaj samo ne vem kako.

Jester ::

To vrstico...
000056:T:Camera_Click_0=2:\Default\CameraClickMelody.wav

zamenjaš s tem...
000056:T:Camera_Click_0=0:\Default\CameraClickMelody.wav


a lohka zvem kje so te vrstice napisane??? (kako do tega prideš)
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

Exilian ::

glede sindroma rdeče slike.... fotoaparat->options->white balance->Indoor, default je Automatic....
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Brilko ::

A je možno nastavit da ko slikaš da se ne sliši tist zvok?

Jst sem že menda vse probu razen sesutje zvočnika pa še ne dela. Ve kdo?

1234567 ::

:( :O ;(( ;(

Prosim da v naslednje, poleg smiley-ev uporabljate tudi kake besede, saj z tem prispevate v bolj kvalitetno debato

Hvala !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

CubiX ::

Ja, zvok se da izklopit, samo ne v nastavitva telefona. GSM moras povezat na racunalnik in editad eno datoteko (telefon ma dostopen folder system). Google
Elementary, my dear Watson.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšne mobilne telefone uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14810082 (6068) zolja
»

Kako spravit muziko iz PC-ja na Siemens cx65?

Oddelek: Mobilne tehnologije
151703 (1532) jedateruk
»

Ker mobilni telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
221888 (1575) roli
»

program za mobitel siemens cx70???

Oddelek: Programska oprema
111216 (1153) RacMan007
»

Mobiteli ki se prelomijo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
151764 (1314) borchi

Več podobnih tem