» »

USB w-lan

USB w-lan

monaco ::

Nameravam kupiti brezžično enoto za laptopa, pa se odločam med PCMCIA in USB. USB se mi zdi bolj praktičen za prenašanje zraven v rukzaku, pa še na namiznem PCju ga lahko po potrebi uporabljam.
Samo mi je čudno, ko se skoraj nikjer ne dobijo.

Kaj je po vašem boljše, USB ali PCMCIA in zakaj?

Se komu kaj sanja, kje bi se dalo dobiti USB, ki bi deloval po standardu 802.11g?

boštjan ::

Misliš nekaj takega?

monaco ::

točno nekaj takega je!

Se komu kaj sanja, kje bi se to v sloveniji dalo dobit?
Samo ta belkin ima pa kar zaslojeno ceno 90$, sploh glede na to, da so 11b pri nas 8-10 jurjev in so cenejši od pcmcia 11b. V avstriji sem videl, da imajo spletne trgovine nekaj podobnega po 60€, samo ne bi iz tujine naročal.

Torej vsaka informacija dobrodošla!

Kaj bi pa vi vzeli, PCMCIA ali USB? Zakaj?

arch5 ::

ena kratka opomba: če se ne motim potrebuješ za 11g standard (54Mbit) usb 2.0, drugače ti 11g kartca ne pomaga (prepustnost USB 1 je 10 al 11 MBitov).

Sam sem se zaradi boljše uporabnosti odločil za USB kartico, imaš namreč pokončno in premično anteno, kar v posameznih primerih pomeni veliko boljši signal. Pa še na kakšno desktop mašino jo lahko priklopim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: arch5 ()

monaco ::

Glede na to, da se bo spajala z Asusom 500g, ki deluje po 11g standardu bi bila neumnost kupiti USB, ki deluje po 11b standardu, zato iščem g.

Zaradi enakih razlogov se tudi sam nagibam k USB. Usb imam 2.0, tako da to ni problema.

A ti imaš 11b? Kakšen je pa kaj sprejem po hiši, za stenami? Si kaj primerjal z PCMCIA ali PCI?

bili_39 ::

Netgear USB 2.0 - dela super. Samo ni ravno tako malih dimenzij kot ključek...
Prednost: postaviš ga kamorkoli in ima odličen sprejem. Cena je (bila) okrog 60 E.
Tudi tisti Belkin bi moral biti OK, samo je vprašanje kako dolgo bo potreboval do naših krajev.

arch5 ::

imel sem 11b takrat gja še niblo, sprejem je bil boljši predvsem v bolj oddaljenih točkah, ker sem s premikanjem palčke našel najboljši položaj, pri pcmcia lahko položaj iščeš samo s premikanjem notebooka kar pa ni ravno navdušujoče. Je pa res da sem imel malo težav z gonilniki pod linuxom.

monaco ::

Mah ja, samo ta netgear je še bolj nepraktičen za prenašanje s sabo od PCMICA. Jaz bi palčko... :)

arch5: a ti si uporabljal kaj podobnega kot je tist belkin?

boštjan ::

tale belkinova zadeva,naj bi konec meseca že bila v trgovinah

monaco ::

mogoče veš kje in za približno koliko?

boštjan ::

cena naj bi bila nekaj čez 15k.meli pa jo bojo vsi,ki pri alterni naročajo

Ziga Dolhar ::

misel: imaš morda micropci režo v notebuku? Jaz sem ugotovil, da jo imam -- in bom na račun tega prihranil 12k sit, kolikor znaša razlika med ceno micropci in pcmcia wlan kartic.0:)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234569 (3352) Spajky
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916394 (7355) Seb4
»

Prenosnik HP

Oddelek: Kaj kupiti
333720 (2810) CWIZO
»

Prenosnika: ACER, Travelmate 4021WLMI ali HEWLETT PACKARD, NX6125

Oddelek: Kaj kupiti
92141 (1964) blank3
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193028 (2128) Tear_DR0P

Več podobnih tem