» »

potenciometer za ventilator 12->5V

potenciometer za ventilator 12->5V

markko ::

Help prosm!!!

Imam en resen problem. V plastiko, ki pokriva 3.5 režo sem vgradil 2 potenciometra. Ta regulirata 2 vent. Mešino uglavnem rabim za adsl, tako da je prižgana več dni zapored.
Sedaj, s potenciometroma pa ne upam pustit užgane tak dolgo, ker sta uglavnem na 5V in se prekleto grejeta.

Zanima me če je kdo naletel na tak problem in kaj je naredu (mogoč hlad. rebre), a je moj strah glede gretja sploh upravičen?

Pa še to, venta mi hladita napajač in procesor, tak da ju zarad gretja ne morem met stalno na 5V, zarad hrupa ne na 12V.

LotoZgubitek ::

Povej ali sta tvoja potencimetra močnostna,se pravi kakšno max obremenitev imata (Watt) deklarirano?
Če si dal navadna potencimetra bi moral poskrbeti za krmiljenje s tranzistorjem!
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

markko ::

Wati niso problem, potenciometer ma max 4 W, vent. pa dela max z 1.6 W.

Ka je s tistim tranzistorim? Tega načina sploh ne poznam.

LotoZgubitek ::

Se boš pa zdaj naučil !
Ker nimam pojma kako bi ti vstavil sliko z načrtom - imaš tukaj link.
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

markko ::

Bom pogledu, hvala.

Eddy ::

Hja... tudi sam sem razmišljal da bi vgradil potenciometra, pa sem se odločil za zalmanov stabilizator... Fan mate
www.ekwaterblocks.com

markko ::

Sej jes mam tut Fan Mate, sam hočem štelat obrate na sprednji strani, FMti pa zgledajo tam naravnost obupn, če vsaj mal gledaš na izgled mašine (na kake diode zravn lahk pozabiš) , pa še tist knof je zelo nepraktičn.

markko ::

Zdej sm ugotoviu, da bi lahk gor namontiru hl. rebre, pa neki lufta spelu na njih, mam par centimetrov pod njimi glih ventilator, tak da bojo mogoč kr ostal, če mi bo seveda hlajenje uspel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712442 (10610) Azrael
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511182 (9246) SodVina
»

skurlo potenciometre

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202141 (1735) govno
»

modifikacija vulcanota7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6976 (772) krucymucy
»

Rabim en dober CPU cooler za XP1800+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161346 (1151) Hux

Več podobnih tem