» »

Red hat 6

Red hat 6

drola ::

Prosil bi, da mi kdo opiše distribucijo Linuxa Red hat 6.

b ::

Obsolete.

bradek ::

Nevem zakaj sicer to sprasujes ampak ce ti povem da je RH prenehal z izdajo distribucij za end userje in je zdej na voljo RH Enterprise ki je namenjena serverjem in Fedora Core (verzija 2 je prisla vn 14 dni nazaj) ki jo razvijajo loceno z drugo ekipo (sponzorirajo ekipo), sem ti mogoce kaj pomagal.
Ce pa ne, pa preskoci :)

drola ::

Sprašujem zato, ker je pr eni knjigi priložen Pingo Linux, narejen po Red hat 6, pa me zanima, če se mi splača kupit.

bradek ::

Ne vem na cem je pingo linux 1 osnovan, vem da je dvojka na RH9, lahko ti pa povem da je to zelo stara zadeva (dvojka), kaj sele enka. Raje si namesti fedoro core 2 ki je novejsa, hitrejsa in velik lepsa ter lazja za uporabo kot katerikoli stari RH, knjigo si pa kako dobi v zalozbi pasadena, mislim da se bos tako najlazje navadil za zacetek.

drola ::

Sej, knjigo bom dobil pri založbi pasadena.
Sam še nism dubu nobenka opisa, kaj vsebuje ta Linux (Open Office, Mozzila, ...)

bradek ::

Fedora core: http://fedora.redhat.com pa poglej kaj vse je v paketu. Karkoli v povezavi z RH6 (pingo...) pa odsvetujem.

frke ::

Kjiga obstaja. Sem jo dobil v knjižnici v Logatcu. Zraven je cd pingo 1, ki ga lahko skopiraš. Če želiš, ti ga tudi pošljem (1000 sit).

Za normalno delo pingo 1 ni več primeren, razen če imaš kakašen p100 računalnik z 32 mb rama. Potem boš lahko probal kako so včasih linuxaši delali in kako so reševali probleme.

Če imaš novejši hardware ti priporočam Pingo 2.0 ali kakašno novejšo distribucijo linuxa, ker je z njo lažje delati.

HerrBaron ::

Pomoje da je knjigi naslov "Linux z namizjem KDE" al neki podobnega.
Zadeva je stara že ene 5 let, tko da je to podobno kot da bi hotel kupiti "Windows 98 za telebane"

drola ::

Sej, zdej mam WIN 98, sam Linux bi jaz mal probu, neda bi se zares ukvarju z njim. Pa tud knjigo (eno o Linuxu, nevem naslova) bom brezplačno dobil, ker sem se pri pasadeni učlanil v knjižni klub. Sej tiste knjige lst sam nikol nebi kupu, sam ku je pa že zastonj sem pa tisto zbral, pa vrjetn bol zarad CD-ja, kot knjige.

bradek ::

Druga izdaja knjige Linux z namizjem KDE ima prilozen Pingo 2 in mislim da bo za to kar rabis ustrezna zadeva. Upam pa da ves da starejsa ko je zadeva, manj je novemu uporabniku prijazna. Pingo 2 je soliden za zacetek.

drola ::

Kaj pa kej Slo-Tech Linux 2. Ke bi ga lohk dubu (dwnload ne pride v poštev).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
111585 (1353) Gandalfar
»

Fedora Core 3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92483 (2483) MrStein
»

Kateri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
231139 (867) c0dehunter
»

Fedora Core 1 je zunaj ...

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162460 (2460) undefined
»

Nič več brezplačnega Red Hat Linuxa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
72741 (2741) ALiEN

Več podobnih tem