» »

Peluga-prosim za pomoč

Peluga-prosim za pomoč

vag ::

Pozdravljeni!
Kupujem si en nov računalnik.
Pregledal sem kup postov in si nekako omislil konfiguracijo. Ne rabim za igranje iger, le za aktivno uporabo ADSL-ja, gledanja filmov, pa da ga mam za nekaj let:D .

1.AMD Athlon XP 2500+, 1833MHz, 166MHz FSB, 512kB Cache->74euro
2.ABIT NF7-S Nforce 2, Version 2.0 ->89euro
3.Powercolor Radeon 9600pro 128 MB EZ, Retail->105euro
4.DDR-SDRAM Infineon PC400 512MB, CL3 ->98euro
5.Hitachi Deskstar 7K250 160GB 8MB Cache ->89euro
6. Napajalnik?

Se da ta procesor kaj naviti?Boljše da vzamem 2500-mobile?
Sem iz primorske, tako da Avstrije ne poznam preveč. Katera trgovina je najbližje meji? Graz?
Pa zraven piše tudi zaloga? Če je 0 al minus, pomeni da ni na zalogi.
Se da rezervirati?
Hvala za pomoč.

glinik ::

Peluga je postala totalno neresna za rezervacije. Najbolše je , da jih pokličeš preden greš in jim tako rezerviraš. Pa še to ni 100%.

Njihov moto je takšen: KDO PRVI PRIDE, PRVI MELJE !

Žal !

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

delfinus ::

Hej!

prvo kar se tice hardwera je kr okej. AMD Athlon 2500XP se ti bo ziher navil na vrednost 3200+ CPUja. Torej okej. Ce dobis pa mobilca kje pa seveda posezi po njemu. Mislim pa, da bo potem potrebno L12 mod narediti, ce bos zelel 200MHz FSB na NF7-S kakor sem seznanjen.
Napajalnik ti svetujem kak LC-Power 550W = okrog 10.000SIT pri nas ali pa bolj kvaliteten Tagan 480W=22.000SIT to je pri nas. Spica pa je seveda Antec 480W pride od oka cca. 28.000SIT.


Peluga je sicer okej. SEm bil v petek prvic pri njih osebno. Mi je pa hecna po svoje, sem pricakoval trgovino v stilu JAE ali pa kaj podobnega. Prvic kot prvic komaj nasel po neizmernem sukanju po Grazu, potem pa me je razveselil sam izgled trgovine - leseni zbit pult in ene prasne kiste v kotu. Me je bolj spominjkalo na kako pekarno, ko prides ob 4 zjutraj po sveze zemlje al pa PCtrgovino kje v Kazahstanu in ne v Avstriji. Prosil sem za kak katalog pa niso imeli nic, ker je kao vse na internetu. Presenetilo je mojega kolega ker pac ni imel nic napisano kaj bi imel in smo robo jemali malo na pamet. Torej spisek je obvezen, ker katalogov in cenikov tam pac nimajo. Peluga je prej zgolj bolj en mali dispacerski center kot pa trgovina. Cene so vredu, osebje tudi, tako da ostalih pripomb ni. Tudi roba je kar sva vzela super.
Nekaj takega z lesenim pultom bi potreboval tudi tu v SLO. Kar se tice tiste -1 oznake, roba je. Zgleda, da ima izpostava v Grazu ene probleme z info. sistemom in ne kaze zaloge. Kar se pa tice zaloge 0 pa bo moral povedati kdo drug, ki bolj pogosto posluje s pelugo.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

MEDENA ::

3.Powercolor Radeon 9600pro 128 MB EZ, Retail->105euro
pazi to je oskubljena verzija..100% ni 400/600 Mhz....

ABIT NF-S 2.0 jaz prodajam ...ZS...

2500+ 74€ ? predrago....vzem mobilca raje...

glinik ::

Pa kaj ste vsi na te mobilce navalili, ok manj W požerejo, klokajo pa se enako kot neka 1700! Kupte raje nekega Durona 1800 in ga naviješ na hude višave...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MEDENA ::

veš če se je tebi usralo naviti 1700+ na 2400 ne pomeni da se drugim ne more kakega mobilca na 2600-2700...realnih

boštjan ::

vag, ne vem zakaj siliš v pelugo,ko ap je Italija dosti bližje

alesr ::

Dne 2.7.2005 sva šla s kolegom v Graz, v www.Peluga.at in sva kupla vsak po eno grafo. Gigabyte 6800GT s 256MB na AGP-ju pa nama dela čist full preveč hitr!Vse dala super! Garancijo mava eno leto! Vsak pa je dal za grafo 260€, kar je cca. 62.000 sit.Beat that Mlacom in ostali DjDino-ti!

sile01 ::

Če si iz primorske se ti za procesor in take zadeve ne splača it v pelugo ker koker sem jaz gledal je 4-5K razlike, daj rajši tukaj kupi, garancija pa te zadeve ker če gre kaj v K**** daš takoj najmanj 10K da neseš gor, pa po možnosti ti ne zamenjajo takoj pa potem še 10K da prideš iskat, ni matematike.Edin mogoče kšne high-end grafike se splača ker se orenk pozna tut 20-30K oz vse dražje zadeve ki niso "potrošni material". Pač moje mnenje.Jaz imam vse v SLO kupljen razen grafe.

alesr ::

Jst tut!Jst tu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A gre kdo v avstrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645746 (2982) d0rK
»

Radeon 9800pro od Sapphire ali od PowerColor???

Oddelek: Kaj kupiti
492119 (1373) jastreb
»

Od česa je odvisna hitrost računalnika?

Oddelek: Strojna oprema
283520 (2981) GregaST
»

R9800pro za 47 jurjev, heh

Oddelek: Strojna oprema
402465 (1134) Eru
»

Kupovanje pri Pelugi

Oddelek: Kaj kupiti
301871 (1338) overman

Več podobnih tem