» »

ADSL problem ki ne izgine

ADSL problem ki ne izgine

vmlejnik ::

Stvar je taka, imam probleme s sinhronizacijo (na modemu calisto 821 zacne utripati lucka WAN). Zaradi česar vsakih 5-30 min izgubim povezavo. Internem mi lahko deluje mesec dni brezhibno nato pa se mi za 5, 10 ali 14 dni vedno znova pojavlja ta problem. Najmanj stokrat sem ze klical na 116 prijava napak, zamenjali so mi modem, kar ni pomagalo. Nato je prisel nekdo iz telekoma s svojim laptopom in tezava se je ponavljala tudi na tistem racunalniku. Nato so prisli merilci, ki so ugotovili, da je z linijo vse ok. V mariboru so mi zamenjlai port na dslamu. Danes sem kupil nov kabl in ga mimo vsega povezal direktno iz telefonske vticnice v stanovanju do adsl modema. Internet je deloval vendar spet samo za nekaj minut tezava z sinhronizacijo se ponavlja. Ker ne vem vec kaj narediti niti na koga se obrniti vas prosim za pomoč. Se bolj potrt ratam, ko gledam tiste telekomove moze, ki se jim ravno tako ne sanja kaj bi lahko bil vzrok problemov. Izkljucim lahko, da bi bila napaka pri meni doma - vsa v samem stanovanju (zivim v bloku oddaljenost od centrale 1-2km) (ker, smo probali drug racunalnik, drug modem, drug kabel) napaka more biti na centrali oz kje drugje. Kaj mi je sploh se storiti? VSe skupaj se vlece ze dobro leto. S tem da je morda vcasih vse dobro delovalo tudi po 3 mesece.... ima kdo podoben problem.. kaj se lahko recem na telekomu da mi naredijo?... hvala vsem za pomoc

PaJo ::

Po mojem se ti zgodi to, da se pojavijo na liniji dovolj velike motnje in ti zadeva ne deluje ok. Jaz mam podoben problem, samo meni se pojavi obcasno in takrat za nekaj casa ne dela, potem pa kaki teden ali pa vec dela brez blemov, ampak se ne da nic naredit, vsaj pri meni ne. Pri tebi pa so telekomvci tudi verjetno vse naredili kar so lahko, tak da bos verjetno moral zivet s tem, tako kot jaz;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Soprano ::

Pokliči na Telekom in naj ti prinesejo drug tip /model modema. Če se ne motim obstajata (vsaj) 2 različna modela. Lahko da je en bolj občutljiv na motnje kot drugi - izgubiti nimaš kaj.

VidKo ::

Hej!

Sam sem imel enak problem z onim crnim modemom (Coppermine, ali kako se ze imenuje). Po 5 dneh problemov so mi telekomovci zamenjali modem z Callisto 821 in od takrat nimam problemov. Upam da bo tako tudi ostalo :D

Lp, VidKo

VidKo ::

Hja, problem se je spet pojavil, torej ni modem kriv. Pozna kdo kaksno resitev?

Lp, VidKo

Soprano ::

Pokliči 080 1000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motorola v 360!

Oddelek: Mobilne tehnologije
482866 (1474) schranzek
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211007 (7586) Alexius Heristalski
»

Kabelski internet in izmenično 2 računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
5952 (931) VidKo
»

Hercules 9800SE AIW zvok preko TV Tunerja zanic

Oddelek: Zvok in slika
6994 (950) VidKo
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282995 (2142) TribesMan

Več podobnih tem