» »

Za izdelavo template .

Za izdelavo template .

JOKER ::

Kateri je najbolj primeren program za izdelavo oz. risanje template za web stran ?
Hvala !

Adobe Photoshop 7 ? Se da z njim lepo delat ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

svencbir ::

Ne, ne in ne! Spletne strani se pa v Photoshopu res ne izdelujejo. Uporabi Macromedia Dreamweaver MX 2004. Najboljše orodje za izdelovanje spletnih strani (takoj za Beležnico!) Klik

marS ::

Za grafiko na spletni strani je najboljš nardit template v Photoshopu. kodo za to pa v nekem editorju za html, npr. Dreamveawer, FrontPage, NamoWebEditor, itd...jih je malo morje....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Iztok Smolic ::

Jah delaj v tistem v čemer znas .. ce je to PS pa naj bo ..

Jaz dela tako: grafiko naredim v PS, jo razrežem na slice ter dam "save for web". V DW nato naredim (sam narišem) tabele, ki jih bom potreboval da bom pravilno vstavil slice. Čeprav marsikater designer pusti kodo tako kot jo naredi PS, sam raje naredim svoje tabele, ker jih prilagodim ...

Vidim da pa malo mešate stvari in enakovredite DW, PS in beleznico ...

Osebno priporočam:
PS 7 ali novi CS za grafiko
DW za kodo, beleznico ne rabis ce delas samo html ...ce pa ze pa uporabi Ultra Edit - barva kodo

JOKER ::

@izisilver: Danes sem se spet spravil malo iskanje teh reči, kaj se tiče okrog oblikovanja Templat in uporabil sem tvoj postope. Prva liga , ampak nastane problem, ki ga pa ne znam rešit in to je:
Vse sem lepo razrezal kot si napisal nardil tabelo v DW in vstavljal slikce po slikco. Ko sem pa preveril kako zgleda pa imam med slikcami en majhen razmak. Kako to zadevo rešit. Namreč sem se full navdušil in upam, da me ta problem ne bo pokvaril navdušenja.
Torej kako rešiš to zadevo da ni med slikami razmaka ?
Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

marS ::

Razmak pride zato, ker ImageReady naredi tabelo iz slice-ov brez atributa border. Mislim da moraš v tag table dodat atribut border=0 npr. table border=0 (z oglatimi oklepaji)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

JOKER ::

@marS : Ma probal sem v Dreamweaverju ko označiš tabelo pa potem v okence Border napišeš 0 (nulo), ampak vseeno se ni nič spremenilo.
Kje to napišem kaj si pewdlagal ?
[table border=0]
bodi bolj natančen prosim. Hvala vnaprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

marS ::

V table tagu npr. (table width=800 border=0 cellpadding=0 cellspacing=0),
meni je to delovalo, ko sem enkrat sliko razrezal v ImageReady in potem to tabelo kopiral v html page sem imel probleme, iste kot ti. Po nekaj urnem zaje******* sem dodal v tabelo še border=0 in mi je potem sliko spet združilo brez bilokakih presledkov.
To naredi v kodi. V DW /ali beležnici/ odpri code editor in najdi tag Table ter preveri če je to tam. Če ni dopiši.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

JOKER ::

Uspelo je. Hvala ti !
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Še eno vprašanje glede SLICE funkcije v PS7. Ko izrezujem in imam čisto male koščke na enem mestu me moti oštevilčenje izrezanih insertov. Kako to izklopim, ker ko bi rad bolj natančno videl kaj in kje režem mi zastirajo pogled. Hvala za odgovor.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Pa še neki me zanima.
Kakšna bo naj velikost dokumenta oziroma template, da ko jo bom razrezal, ter jo pogledal na spletu, da ne bo drsnih trakov spodaj in na desni.
Sem dal 1024x768 in se spodaj in obstrani kar nekaj besedila skrije, kar pa mi ne odgovarja.
Torej, kaj svetujete ?
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna stran, problem

Oddelek: Izdelava spletišč
311660 (1122) mte
»

Photoshop/ImageReady: izvoz slice-a kot transparentnega gifa

Oddelek: Programska oprema
61322 (1264) Oven-2k
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252221 (1712) CaqKa
»

Neubogljiv Dreamweaver MX

Oddelek: Izdelava spletišč
161994 (1753) Crimson_Shadow
»

table border??

Oddelek: Izdelava spletišč
5864 (827) glavic

Več podobnih tem