» »

WiFi router CANYON za 14.5 KSIT

WiFi router CANYON za 14.5 KSIT

cryptozaver ::

Tale sem nabavil ker je cena res napol smesna. No sedaj mam pa tezave. Namrec prenos podatkov (ul ali dl) se non-stop prekinja. Zdl-ja kvecjem 2-3MB potem se ustavi. UL niti 1MB.

Tudi pri www podobna situacija. Se kar zatika in ne stece gladko kot bi moralo. Ze malo nazaj sem mel podoben shit z Linksys routerjem in sem tezavo resil s pravilno vrednostjo MTU (zmanjsujes do fragment. paketov). Pri tem ruterju pa te nastavitve ni.

Ima kdo mogoce tak ruter in podobne tezave? Resitve?

Hvala

marS ::

:\ Hja, en odgovor na problem je tukaj.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

cryptozaver ::

Po razocaranju - olajsanje. Samo firmware je blo treba nadgradit in zadevica delo ko sus! Poleg tega so od vceri na danes znizali ceno na 12.990,00 SIT !!! - neki% (mesecna koda)

Navali narod enaa.com

alf__ ::

Argh....enak problem...le da mam jaz problem z ICQ (zgublja connection) pa www se kdaj zatakne...sicer je dl hiter in dela vse bp...

Prosim ce mi poves kje si dubu Firmware...jaz ga ne najdem...na njihovi strani ni sledi o kaksnem firmwaru..
dej mi prosim odgovori po pm ali pa mailu...
ales.belic@siol.net

ZANIMIVO:
ce ne najdete na angleski strani firmware....na ruski strani je beta z datumom 11.5.2004....bom namestil in porocal ali imam sedaj GUI od ruterja v cirilici ;)
lp
A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alf__ ()

full ::

No men žilca ni dala miru, pa sem snel firmware za CN-WF506 z zgoraj omenjene ruske strani in upgrejdal.
Kolkor vidte sem še online :)).
Poročam da je GUI še vedno angleški in zaenkrat dela OK.
Da še opozorim, po upgrejdu je treba ruter na novo nastavit, oz. vpisat podatke za konektat, prav tako za firewall če ste ga nastavljal po svoje.

Če bo še kdo rabu je tuki link pa snemte zip fajl.

cryptozaver ::

Kako pa ti dela wireless??? Meni se je domet nekam smesno zmanjsal!!! Sicer sem ta firmware dobil od enaa. Namrec buggybox je v garanciji eno leto!!!

alf__ ::

Tudi meni je po upgradu wireless totalno sfukal domet...in tut linija pada ter se reseterira...prav rad bi pozval vse naj ne kupijo dokler ne bo spedenan wireless....sicer v stanovanju mi dela zadovoljivo...jutri ko nou dezval grem pa se vn probat..pa porocam

alf__ ::

Danes probal preko 70cm stene, 10 m stran dela bp...1 krat v 4 urah je zgubu signal za nekaj sekund....deluje v redu...ker je padal dez nisem uspel priti na vrt (12m) da bi preveril ce bo delal zunaj na vrtu (da bom v sencki ob pivu delal)
sporocim kako bo....

cryptozaver ::

...(da bom v sencki ob pivu delal)....



hehe

zato sem tut jaz kupil wi-fi

alf__ ::

U Ku..C! Zadeva ne vlece tocno 11m od okna kjer je router...
Notr pa pise lepo da vlece 100m do 400m

Podn od podna prodajajo v Sloveniji za male pare in pol nej se prtozm na luno...
skratka..ta ruter ni vreden pol piz.. mrzle vode!
Znoru bom!

cryptozaver ::

Tisto 100 - 400 m je larifari. Mogoce na odprtem ob opticni vidljivosti temperaturi 25,32C svetlobi 1228,2 luxa in relativni vlaznosti 78,7%.

Zares ti v stavbi ne bo vleklo niti 40m. Ko pade moc signala na 20% pa je link itaq isto kot da ga ne bi blo.

Izglrda da mas enako tezavo kot jaz. Jaz sem kar Gambitu tezil, dokler me niso zrutal na servis v trzinu. A zdej naj pa vozim tja in nazaj, cakam 3 tedne pol pa ne bo nic drgac?? Obstaja ena release verzija firmwarea pa mi jo noben noce poslat. Niti Gambit niti servis se manj pa firma Canyon. Predlagam da zacnes tezit se ti, sicer se ne bo zgodilo nic.

Too cheap to be thrue!!!

cryptozaver ::

Koncno sem se znebil tega sranja od Canyona. Sem pa naredil ene 200 dodatnih km, ker so mi prvega zamenjali z enakim ta pa seveda tut ni delal tko kot bi moral. Ugotovil sem da serije +/- 700 ne funkcionirajo, serije +/-3000 pa delajo bp z zadnjo verzijo firmwarea.

Na koncu so mi omogocili zamenjavo firme (Belkin 802.11.g), tako da se je sedaj koncno uresnicla moja zelja: vrt, pivo in wi-fi.

Poceni je DRAGO!!!

alf__ ::

aha jzt sm pozabil napisati da men zdej dela...

pazi to!

original dela wireless zakon, dsl sux,
das firmware gor... dsl zakon , wlan sux (10m)

pol pa reces v setupu reset to factory default (odstranitev firmwara in obnovi tovarniski firmware)
dela vse bp...na vrtu ob pivcu..

upirna ::

Imam isti router in bi rad postavil server. Grem v nastavitve-NAT-Virtual Server in napišem:
Service:apache
Public IP address: moj ip
Public port: 80
Private port: 80
Protocol: Both
Private ip address: ip address računalnika na katerem je apache

Stisnem applay in grem v brskalnik, vpišem moj ip in se ne zgodi nič. Kaj bi bilo lahko narobe???

Hvala za odgovore. :)

cryptozaver ::

Public IP mor bit WAN - tist ki si ga dobu od ISP-ja. Ostalo zgleda v redu. V svoj browzer vpis localhost in ce ni nc pol ti apac ne dela.
Nastavitve ki jih opisujes te odpirajo navzven.

upirna ::

Pod "moj ip" sem misil moj statični ip. Torej je vse pravilno? Torej je router zanič?

Pol ga bom pa šel zamenjat. :)

upirna ::

apche dela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri switch

Oddelek: Kaj kupiti
171617 (1406) bastadu
»

Katera BlueTooth slušalka do 17.000 sit?

Oddelek: Kaj kupiti
121409 (1273) Tomson
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222844 (2377) Arthur
»

Usb mp3 -katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
141217 (894) BlackHole
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342615 (2141) Venturer

Več podobnih tem