» »

User, roaming profil in logon

User, roaming profil in logon

Microsoft ::

No, zdele sm se neki spravu spreminjat GPO, pa mi ne ratuje najbolje.

Prvo sm poskusal narediti tako, da ne bi zahtevalo gesla ko poskusas priti do sheranih map od druzga PCja. Odjadral sem sem, in kot resitev navajajo, da se enejbla Guest userja. Stvar celo dela. :))
Sam potem se neki pise, da to za varnost ni glih naj boljse. Tak da me zanima, ka lahka zdej drugi delajo na PCju, ce sm enejblal Guest userja? Recimo, ce "umaknem" vse premission, kjer je everyone groupe, bi blo to ze mogoce dost, da mi ne bi mogli drugi brisat datotek (in pac ostalih stvari spreminjat)?
No, da bo jasno. To sm sel delat zato, ker drgac roaming profil ni delal. Je na zacetku, ko sm se poskusal logirat zatezilo, da nimam preve premission, da bi prsu do podatkov. Stvarj je tudi v tem, da ti sploh ne "ponudi" nekega okncka, kjer bi vpisal username in password. ://

Sam zdej stvar dela. Tak, da lahka mam user profil shranjen na nekem drugem PCju. No, sam sm si zmislil se eno stvar.
Namrec, ce bi se dalo narediti tako, da ce ni povezave do PCja, kjer je shranjen profil, da userja sploh ne bi logiralo, ampak bi te zavrnilo? Sem se mal sprehajal po GPO nastavitvah in dve tudi enejblal: t.s. Delete cached copies of roaming profiles in Log users off when roaming profile fails.
Se slikca (ce bo server delu):


Sam kakor sem preizkusil, stvar ne dela. Ko se user odjavi in prijavi recimo administrator, je v datoteki Documents & Settings se kar mapa od userja. Pa tudi, ce recimo ne sheram mape, kjer je roaming profile shranjen, se lahka z userjem logiram. Na zacetku mi napise, da user profil ni dosegljiv (al neki v temu podobnega), in da bo PC naredil nek zacasni profil, ki se bo ob logof-u pobrisal.

No, overall, zanima me, kak naj naredim, da se bo ob logof-u userjev profil pobrisal iz datoteke D&S in da mu ne bi dovolil logiranja, ce ne more "dosezt" datoteke, kjer je profil shranjen?


by Miha

p.s.:Aja, naj se dodam, da sta PCja v workgorup-i.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

ne verjamem, da se kar tako lahko iz lokalnega sistema samodejno izbriše profil, še posebej če v njem kaj delaš

Microsoft ::

Kel pa ne stekam cisto tocno, kaj si hotel povedat...

Pac, glede na to, kar pise v GPO, ce enejblas tisti dve stvari, bi moglo delat... Ker je mal cudno, da se lahka potem nekdo logira na masino, ne da bi ta bla prkloplena na server. Jst bi rad to odpravil.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Zakaj pa ne daš računalnika v domeno - tam gre to brez problema.
Za workgroup pa ne vem, če bo tako enostavno.

hruske ::

men se tud zdi da bi mogle kište bit v domeni, vsaj tako je mislu m$.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovna namestitev Server-ja 2003 SBS?

Oddelek: Operacijski sistemi
5666 (620) solorajder
»

Vista Business - počasen zagon in zakasnitev odpiranja (explorer)

Oddelek: Operacijski sistemi
122309 (2309) miteq
»

Windows XP - porabniski profili

Oddelek: Operacijski sistemi
51233 (1144) Auslander
»

Command prompt; je moznio klicati ukaz iz fajla krneki.txt?

Oddelek: Operacijski sistemi
131330 (1139) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382787 (2459) Microsoft

Več podobnih tem