» »

Nakup "ultraportable" prenosnika

Nakup "ultraportable" prenosnika

Jux ::

Posedujem nek prenosnik (Nec, axp1900, 15" itd...) in mi gre blazno na živce ker je tako težak in velik. Tako da sem se odločil da grem v nakup novega (tega bom dal bratu) in mora izpolnjevati naslednje pogoje:
1. !!!!Tehtat mora max 2kg (ciljam na okoli 1.5kg, 2kg je že komaj sprejemljivo).
2. Zaželjeno je razširljivost na 512mb oz. naj že ima vgrajeno toliko pomnilnika (razširljivost na 1gb tudi ni slaba lastnost, ni pa nuno).
3. Obvezno Pentium-M procesor čim višje zmogljivosti (ciljam na nekje 1.4 do 1.7) oz. podoben varčen procesor.
4. !!!!Zaslon mora biti 12", a še vedno dobro viden v 1024x768.
5. Grafična kartica naj ne bo ATI Mobility ali podobno integrirano sranje (pod nobenim pogojem deljen pomnilnik), torej pričakujem vsaj 9200 oz. gf5200, oz. več če se da kje to dobit (r9700 nebi bil napačen).
6. cd-enota ni nujno da je integrirana, vsekakor imam raje lažji in manjši prenosnik kot takšnega z vgrajeno enoto. Fino pa da je enota (če že je) vsaj DVD-CDRW kombo, če se da naj bo DVD-+Rw.
7. Wireless kartica naj podpira 802.11g.
8. Naj ima prostor za vsaj eno pcmcia kartico.

Ostale stvari niso nujne, obvezno pa se mora prenosnik držat zgornjih vodil. Lepo je, če podpira še bluetooth (posedujem ipaqa in bilo bi fino da ga lahko prek bt povežem z prenosnikom) ali pa bralnik SD kartic, nič od tega pa ni nujno.

Še najbolj pomembno - naj bo kakšne kvalitetne znamke, cenovni razpon je tam nekje do max 500-600k sit (za ta denar pričakujem vse pogoje izpolnjene, pa še kakšno stvar zraven), najbolje bi bila cena okoli 450k sit. Po možnosti naj se prodaja pri nas, da ga lahko kupim prek podjetja brez eksta težav.

Ta moment pogojno prideta v ožji izbor dva prenosnika - to sta Dell X300 (ta ki je pri fmc.si je sicer malo podhranjen, samo vsaj drag ni) ali pa Applovi prenosniki (jih bom poskusil dobit v test, da vidim kako se obnesejo v praksi - še posebej me zanima MacOS-X).

Naprej nisem gledal, ker nimam filinga kje naj sploh gledam - sony vaio vem da so lahki in tanki, vendar pri nas ni zastopnika za njih.

Skratka predlagajte nakup, če se spoznate kaj na to področje - in prosim NE PREDLOGOV TIPA kupi ACER ***** z 15" monitorjem ki tehta 3kg. To me ne zanima, takšen prenosnik imam ta moment in me ne morete prepričat da še enkrat kupim tako kišto (sicer zmogljivo, vendar to ni tako pomembno kot teža ko enkrat nosiš cel dan prenosnika v roki). Obvezno mora biti prenosnik majhen in lahek, to je najbolj pomemben kriterij.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

fr0sty ::

Poglej si Toshibino Portege serijo. Sicer ne vem kakšne specifikacije imajo, so pa med lažjimi in tanjšimi. Žal pa na račun tega trpi cena :) Sam imam sicer malo starejšega PII 300 in je zadeva manjša od A4 lista papirja tehta pa vsega 1,4 kg :D ... veliko sreče

Jux ::

sej zdej sem šel še malo prebrskat in me kr ma da bi uzel sony vaio 505DP, izpolnjuje praktično vse kriterije - edino dealerja v sloveniji ni oz. jaz ne vem zanj.

Pol je opcija še Fujitsu Siemens S7010, HP 4010, Toshibe Portegee me pa niso prepričale, pa še drage so čist preveč, podobno je z IBMi.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Pa še dodaten minus je pr teh prenosnikih iz tujine - nimajo slo tipkovnice, kar bi res rad imel.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MadMax ::

Kokr vem je zastopnik za Sony naslednja firma:

LOREX D.O.O.
TRGOVINA DUNAJSKA CESTA 21 1000 LJUBLJANA
(01) 4368503
SONY CENTER CELOVŠKA CESTA 43 1000 LJUBLJANA
(01) 4392970
(01) 4324367

In če so zastopnik za video/TV, akustiko, avtoakustiko, telefonijo, playstation in ostalo navlako, so menda tudi za prenosnike...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Voranz ::

MAdMax - v bistvu ne veš - Lorex je samo distributer oziroma eden izmed distributerjev, ravno tako kot Bofex, ACS, Svema, ...ipd. sploh pa ne za računalniško opremo, zastopstvo Sony-je za Slovenijo nosi Sony Slovenija, kot predstavnoštvo pincipala.

Jux - za računalniško opremo Sony se lahko obrneš na CHS d.o.o. Ljubljana, pa ti bodo dali informacije o programu Vaio, Clie in drugo, zadeve pa so tudi lokalizirane (vsaj nekaj) - kontakt pa tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voranz ()

Gandalfar ::

Govori se, da je obcutno ceneje zadevo kar iz nemcije narocit.. preveri po online trgovinah

IceIceBaby ::

Powerbook je pomoje dobra izbira. 1,33 G4 procesor, 256mb rama (+ en prazen slot ki sprejme max 1024mb modul), 60gb disk, dvdrw, wlan, bluetooth. Grafična GF go FX5200 64mb, teža je pa 2.1kg.

Cena pri nas: 490k, oziroma 430k za model s cdrw/dvd combo enoto namesto dvdrw.
Če bi jaz kupoval bi vzel combo model in nafilal še 512mb rama not.

jype ::

Tak powerbook (malo starejsi in pocasnejsi) imam. Kupi CIMVEC rama. Splaca se, zadeva, ko se navadis z njo delat, deluje stabilno, in je ni treba ugasnit vec kot enkrat na 3 mesece (software update).

Zakaj sem jaz kupil powerbooka:
- velik enako kot A4 list, debel 3cm
- integriran 802.11g, bluetooth, 10/100 ethernet, firewire, usb 2.0
- 2.1 kg z baterijo, baterija drzi 5 ur (pri tipkanju v editor se malo vec)
- 80GB disk, DVD-RW, do 1.25G rama (imam 768G)
- DVI out
- Mac OS X je unix na katerem dela vecina GNU in X11 aplikacij

matter ::

PRestigio v bofu. Si ga lastim, ma vsem razn zaslon je 15inč s SXGA+ (1400xnevemkolk resolucija). JE pa cena okoli 370k SIT.

Jux ::

|O prestigio. MATTER, tole je čist druga dimenzija notebooka, kot tista ki mene zanima. prestigio ima zaendrek zaslon v primerjavi z ibm, dell itd., slabšo izdelavo, manj garancije, tehta 2.8kg (dell x300 1.2 kg), avtonomije ima manj, skratka preberi si še enkrat moj prvi post in ti bo jasno da nek tajvanski proizvajalec, ki dela notebooke na kile enostavno ne zmore narest takšnega prenosnika (vsaj jaz ga še nisem videl).

ps: dell x300 stane v nemčiji brez davka 1500eur = 355k sit , tvoj prestigio pa 310k sit in za dobrih 45k dobim odličen prenosnik, katerega največji očitek je verjetno 1.2ghz p-m procesor in integrirana grafika. tehta pa natanko 2.3 krat manj.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Jux ::

@gandalfar

definitvno se izplača nakup iz tujine - če kupuješ za osebno uporabo, jst pa kupujem čez podjetje (da ne plačam davka) in še ne vem kako je z online nakupom iz trgovine. Še dodaten minus je, ker prenosnika prej ne vidiš in ne veš ali ima kakšen mrtev piksel. Pa še dodaten minus - prenosnik ima nemško tipkovnica (če je kupljen v nemčiji) in je težje uporaben pri nas (sicer znam tipkat slepo, vendar pri notesnikih dostikrat iščeš kakšno tipko zaradi malček čudnih tipkovnic).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

matter ::

Yust a thought, očitno že vse veš :P

nurmaln ::

Kaj pa tole???

12.1"XGA /Intel® Centrino™/Intel® Pentium® M processor 1.5GHz / 40GB /2x256MB / IEEE DVD-CDRW/802.11g/3 in 1 card reader/XP Pro

2 x USB 2.0 ports
1 x IEEE 1394 port
1 x RJ-45 jack for Ethernet
1 x RJ-11 jack for modem
1 x external VGA port
1 x FIR port
1 x CardBus type II slot
1 x DC-in jack for AC adapter
1 x microphone/line-in jack
1 x headphones/external speakers/line-out jack
4.5-hours battery life

273 (W) x 231 (D) x 24 (H) mm
1.70kg* (3.7lbs*) with 6-cell battery;
(*actual weight may differ, depending on configuration)

413.586SIT (ddv v ceni)

jlpktnst ::

obstaja kaj podobnega temu zadnjemu, vendar z ATI ali NVIDIA graficno? (z intelom si res ne morem pomagat)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
101999 (1840) Calligula
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493755 (2045) Jackass
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182197 (1651) samo112
»

Totalna zmeda glede prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
161853 (1247) Dekinio
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141900 (1509) JIM22

Več podobnih tem