» »

Zelene, rdece pikice v Winsih, na namizju KDE nic

Zelene, rdece pikice v Winsih, na namizju KDE nic

zee ::

Pred dobro uro je racunalnik zmrznil in potreben je bil trdi reset. ko so se winsi spet nalozili, sem opazil na zgornjem robu oken (kjer se prelivajo modre barve) zelene pikice. odinstaliram Catalysta in instaliram novega (4.5), vendar brez uspeha. odinstaliram driverje kompletno in glej ga zlomka, pikic ni vec.

Nalozim image win-particije od Ghosta, pikice so spet tam.

Niso samo zelene pikice problematicne ampak tudi rdece, ki se obcasno pojavijo.

Ker imam namontiran tudi Linux, sem sel pogledat tudi, ce se pojavijo pikice na omizju KDE. Nic.

A umira graficna kartica ali maticna plosca? Kaksna ideja, kaj bi to lahko bilo?
Graficna kartica je Safirjev Radeon 9600 XT, na katerem je Zalmanov hp-hladilnik+ventilator, maticna plosca je Asus P4P800 Deluxe. Image particije sem v Ghostu naredil takoj po instalaciji Winsov(XP).
Sam sicer dvomim, da bi karkoli umiralo, ker v Linuxu grafika dela.

hvala za nasvete.
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

Caligula ::

Nekaj ti driver nagaja ocitno. S kakim driver cleanerjem probaj cist odstranit vse,,..

Lahko proas tudi it na kak bolj zgoden restore point v Winsih. Zna resit tezavo, ni pa nujno.

zee ::

Mislim, da bom posegel po bolj radikalnih ukrepih: Windows cleaner -> format.

System Restore pa imam izklopljen. Ko sem ga nekajkrat poskusil uporabiti za obnovo sistema, se ni najbolj izkazal. podobno velja tudi za obnovo sistema, ki jo ponudi instaler od Winsov.

Cudno se mi zdi, da se tudi po obnovi z Ghostom sistem se naprej muli.

Hvalabogu imamo sedaj delujoc Linux!

hvala za odgovor.
zee

zee ::

Ne pomaga. mislim, da je sla deloma graficna po gobe.

Pognal sem eno 3D aplikacijo v Linuxu in pikice so tudi tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

matrix2 ::

Podobna zgodba pri meni in še komu, mislim da je pregreta grafika zaradi navijanja, sem dal nazaj v defolt in zadeva zopet normalna. Drgač pa ziher grafika začela crkvat, če boš mel srečo ti bo tudi do konca riknila;(

zee ::

Navita je bila mogoče trikrat v treh mesecih (samo ko sem igral špile).

Temperatura grafične je bila praktično vedno (tudi v navitem stanju) manj kot 40 stopinj.

Grem reklamirat enkrat v prihodnjem tednu (ko bom dal nazaj originalen ventilator). tečno je, da ravno sedaj nujno rabim grafično (pisanje diplome).

če ne bo šlo drugače, pa bom kompa skonvertal v en tak velik (in drag) router, ki bo laufal na Linuxu. Mislim, da bom namreč kupil prenosnika.

jebiga.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Caligula ::

Pa jo downclockaj vmes.

zee ::

Moram se popraviti. Kartica je bila navita samo med igranjem iger, drugače je delala na standardnih frekvencah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer 5920g - problem grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
191381 (974) Pithlit
»

Cod 2 problem pri grafiki

Oddelek: Igre
281442 (1179) Marc`
»

artifakti ampak NE zarad navijanja???

Oddelek: Pomoč in nasveti
9896 (789) Golden eye
»

Zelene pikice

Oddelek: Strojna oprema
9901 (794) T(he) Boss
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924328 (3192) Tilen

Več podobnih tem