» »

Računalnik izredno težko vklopim

Računalnik izredno težko vklopim

Go-ahead ::

Skoraj vedno se mi pojavijo problemi pri vklopu reačunalnika. Prtisnem na tipko za vklop, diode na ohišju pomežiknejo in nič. Poskusim ponovno, pa niti diode me mežikajo več, izklopim stikalo na zadnji strani, ga vklopim , ponovno poskusim na prednjem stikalu,....Po cca 10 poskusih se le nekako zažene.

Kaj je lahko temu vzrok? Ali je prišel čas za menjavo ohišja- napajalnika? Staro je samo dve leti.

jest10 ::

Poglej kondenzatorje na plati

Dead_Eye ::

Ja, 99% so kondenzatorji na plošči.....
The one and only

dwinxp ::

Meni se je to dogajalo ker sem imel prevec navit racunalnik, mislm prej ko sm mel se SD-RAME... no razlog je bil predvsem zaradi graficne ki je imela previsoko frekvenco na agp vodilu in zato se enkrat palila enkrat ne..

drugace pa res Kondenzatorij na plosci!!>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

Go-ahead ::

Ali to pomeni,da pride do vidne poškodbe kondenzatorjev, ali jih moram izmeriti.
Če so crknili ali se jih da dobiti v trgovini in še kako težko jih je zamenjati.
Sicer pa sistema nimam navitega, edina posebnost je DVB kartica za sprejem satelitske TV in programov.

Azrael ::

Obstaja možnost, da so kondenzatorji šli v napajalniku, ne na plošči. Simptomi so povsem enaki. Če imaš možnost poskusi še s kakšnim drugim napajalnikom.

Če kondenzatorji na plošči niso napihnjeni, eksplodirani ali zelo vroči (nad 60°C), potem so 99.9% v redu.

Drugače se kondenzatorji dobijo v HTE in drugihj trgovinah z elektronskimi komponentami.

Pa še malo branja o menjavi in podobnem:

Klik1
Klik2
Klik3

Lahko pa je kaj v tem smislu: Klik!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim nov comp. in maximalna vrednost je 1000&#8364

Oddelek: Kaj kupiti
282108 (1450) Cassidy
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608372 (7031) Pyr0Beast
»

neonka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181356 (1116) Pyr0Beast

Več podobnih tem