» »

neonka

neonka

gmail_samo ::

Zdravo!

Imam ta problem! kupom sm si bicikl(kolo) pa mam eno neonko
za com pa bi si jo rad zasalto na bike! kak bi to naredo?
kako napajanje pa ne neke drage varjante! Prosim pomagajte!
neonka je za com Navadna kuplena v Big Bangi za 1900 SIT
samo

Gwanaroth ::

Pa ima ta tvoja neonka vso pripadajočo elektroniko že zraven, al imaš samo žarnico? Poleg žarnice rabiš še ene par stvari zraven, kot npr. dušilka + ostala elektronika..

Glede napajanja pa je odvisno, koliko močno neonko imaš in kakšno voltažo pač rabiš.

Verjetno boš rabil baterijo :>

Podaj več informacij o tvojem žarečem telesu in počakaj na kakega eksperta..
Lights often keep secret hypnosis..

gmail_samo ::

imam 12V

imam dusilec vendar sem ga skuril(iz njega se je kadilo ko sem gor zasaltal baterijo od baterijskega vrtalnika) ce mislis dusilec ne vem kaj je skuril (ali vsaj mislim sem tisto stvar na kateri je stikalo pa kabli gredo ven!

zdaj sem dusilec odrezal bek in imam samo neonko! Help me please
Lp!
samo

Gwanaroth ::

Pojdi v kaksno elektro trgovino, nesi lampo s seboj in vprasaj, kaj vse rabis, da jo spravis v tek. Potem se lahko naprej igras z baterijo. Nenazadnje lahko vzames baterijo iz avta (12V), jo das v sprejno kosaro na bajku in imas 12V napajanje :> pa se vzigalnik za cigarete si lahko namontiras. S tem da moras upostevat, da bo bajk za kakih 8kg tezji :>
Lights often keep secret hypnosis..

Azrael ::

Ni bila preveč pametna poteza, da si odrezal inverter (ni dusilec), včasih ga lahko popraviš, Klik.

Ampak sedaj je kot je in ti ostane poleg nakupa nove lučke, tudi možnost, da narediš nov inverter, tukaj.

Napajanje je 12V, kar pomeni rabiš akumulatorček 12V in 4 Ah in še polnilec zanj. ker je dinamo na kolesu prešibak za take stvari.
Nekoč je bil Slo-tech.

gmail_samo ::

ki naj dobim tak napajalnik(cim manjsi) pa baterijo in to poceni ter okvirno ceno!
doma sem na Ptuju!
samo

Azrael ::

Lučko boš mogoče dobil v kakšnem hipermarketu, (12V svetilke za popravilo avtomobila), cena od jurja naprej, za ostalo (akumulator, polnilec) pa v kakšni trgovini z materialom za elektroniko.

Upam, da se zavedaš akumulator ima nekaj kg in je občutljiv na tresljaje in udarce, pa še polniti ga boš moral. Ne vem. če je to najbolj primerna zamisel za atraktiven izgled kolesa?
Nekoč je bil Slo-tech.

gmail_samo ::

kaj pa mi potem priporocate za na bajk(cim bolj poceni) da se mi bo fejst modro šajnalo obdržalo pa atraktiven izgeld??
in kje robo dobit?
samo

5er--> ::

Led diode ;)

gmail_samo ::

Kak to naredim in kje jih dobim in ali se sveti tako mocno? Cene led diod?
samo

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Azrael ()

Nejc Pintar ::

če naštimaš nekaj UB ledic je lahko še bolj svetlo od katode, dobiš pa jih v vsaki trgovini z elektroniko po ceni od 30-1000 sit, odvisno od barve, svetlosti, velikosti, etc.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pyr0Beast ::

Sej lahko to tut na 9V bateriji furaš, baterijo daš pa v eno cev od kolesa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Pa 230V neonko 8W lahko furaš na 12 V prek inverterja. Drugač je ne boš na 12 V nikol prižgal. Če pa že piše da je neonka za 12V pomeni da lahko tako napetost furaš čez grelno navitje. če jo hočeš furat na 230V pa nucaš dušilko in štarter. Šterter je navadna žarnica (majhna) na prevajanje v plunu s tem da je en kontekt vezan na bimetal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gmail_samo ::

lahko to povete po kmečko?
samo

Azrael ::

Te žarnice rabijo za vžig (da začne svetiti) sunek visoke napetosti (nekaj 100V, odvisno od dolžine. Ko pa žarnica začne svetiti, pa je pomembno samo to, da tok skoznjo ni prevelik. To nalogo opravlja elektronika v inverterju ali dušilka in štarter, povezava.

Iz tega sledi, da taka žarnica za svoje delovanje rabi kar nekaj dodatnih elementov, zato lahko isti primerek žarnice poganjaš z 12V ali z omrežno napetostjo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Inverter dvigne napetost iz 12V na nekaj čez 630V izmenično, dušilka jo pa spusti na 1xxV in omeji tok.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NORAGORICA ::

8-O pozdrav 8-O

8-) tu se bom pa še jz mal vpletu. če bi blo po mojem bi uporabil dinamo. dinamo mislim da da pri teku okoli 3V napetosti. To napetost prešelješ čez generator 3V/12V , jo stabiliziraš, tokovno preveriš in vežeš na neonko. stavr bi bilo precej mala. spravil bi jo že v kakšno torbico za kolo. če rabiš več informacij napiši. se bom potrudil !!! 8-)

:D :D :D NORAGORICA :D :D :D

Azrael ::

Samo majčkem dodatek, k zgornji trditvi, rabiš še 400% izkoristek. Če to komu uspe, ne da bi prekršil osnovne zakone termodinamike, ima Nobelovo nagrado za fiziko že v žepu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Sicer bi lahko tud direkt iz dinama vezal.
Rabu bi pa 2 diode in 2 kondija pa bi blo.
To je nekaj v smislu kakskad.
Če maš pa dosti časa lahko pa eno ogromno kaskado nardiš in imaš izhod lahko od 12-900V :D odvisno kok boš vrtel

Zakaj pa 400% izkoristek. To bi rabu če bi hotu iz 3W nardit 12W

Dimamo se mi zdi da bi mel glih pravo jakost za to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neonki za v avto?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506413 (5002) __Devil__
»

transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182521 (2125) Pyr0Beast
»

am... neonke...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222551 (2225) Azrael
»

12 V varčna žarnica na akumulator...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153848 (3708) _Marko_
»

Kako Narediti/popraviti napajalno vezje za neonko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264856 (4564) Azrael

Več podobnih tem