» »

popačenje slike na zaslonu

popačenje slike na zaslonu

ajagodnik ::

Živjo,

imam radeon 9000pro, 8rda+ plata, suse 9.0, 9.1...

Pogosto mi pride do popačenja slike na zaslonu, recimo čez 15-30 minut dela. Problema se rešim tako, da resetiram računalnik. Popačenje=vertikalne črte, razne sence, pikice itd.
Delam preko DVI priključka.

Enkrat (samo enkrat) vem, da je bil vzrok temu, da je bila kartica slabo nameščena (še na prejšni plati al440lx), vendar se zdaj to pogosto pojavlja na novi plošči. Večkrat moram tudi kartico vzet ven in jo ponovno dat noter, zataknit agp zatič...
Kartica je očitno dobro nameščena?!?

Kaj je torej problem?

Hvala

ajagodnik ::

Je mogoče, da ne gre radeon s tole plato?

GF4MX440 dela v redu, tako da ni agp al pa kaj drugega, čudi me samo, da je kar naenkrat začel radeon probleme delat. Je pa tudi ful! vroč, vendar ne pri GPU-ju temveč bolj pri izhodih.

Tako DVI kot CRT čez cca 30-45 minut začneta nagajat.

ajagodnik ::

Nobene ideje?

Sem nesel na servis v Mlacom, samo je to samo eno j**** v glavo, kao njim dela (z xp-ji), torej problem rešen.
Argument da z win2000 ne dela, jim sploh ni jasen.

Kartica drugače ne dela tudi na drugem računalniku (celeron 700), kjer win 2000 vedno zmrznejo pri "uvodnem zaslonu" edino na safe način gre skozi. dvi ali navadni, isti šmorn.

kriko1 ::

Meni to dela če imam vklopljen agp fast write, zakaj pa ne vem.

sofoiks ::

Kot prvo kupil si pri mlac*** bogi revez kot drugo mi pa zgleda kot bi bil kaksen cip, kondenzator fuc in se greje tezavo bi najbrz resil z dodatnim hlajenjem dela ki se greje.

ajagodnik ::

jah res revež, njim bi edino pomenilo, da prinesem oba računalnika, pa power point predstavitev itd, da bi jih prepričalo, da MENI naenkrat ne dela, potem pa bi bilo še j*** v glavo, da imam 2000 oz linux in ne XP-jev, raje pustmo to
če bi kartico načrtno uničil in njim ne bi delala bi jo verjetno kar zamenjali po njihovi logiki
imam pa vsaj 2 potrdila servisa, da zadeva deluje tako v win kot linuxu, če bo treba prodajat

BIOS:
imam vse izključeno agp 8x, fast writes, video cacheable, agp aperture=128.

gretje:
kartica je res vroča tam okoli S-video priključka, oz. tisti polovici kartice, sam GPU ni vroč, sploh pa mi to dela po 15-30 minutah prikazovanja namizja, nič 3d

Skrat ::

Ko sem jest presaltal na DVI so se mi pojavljale zeleni pikice. Problem je bil v nastavitvah osvezevanja (se ne spomnim ali je blo premalo ali prevec).

Imam pa GeForce FX 5200 in Debiana.
Free software is a matter of liberty, not price.

ajagodnik ::

Skrat: problem je enak, tako z DVI kot CRT priključkom.
Sicer pa 2000 boota samo v safe načinu, drugače zmrzne pri uvodnem zaslonu. Samo to je na drugi plati (celeron 700).

Frgazor ::

nemara gre za kartico z okvarjenim ramom. cele serije radeonov 9000 so bile take.

ajagodnik ::

frgazor: a se da kako to preverit s kakim programom, če je ram zanič?
a to je blo pri nas, te serije 9000?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera graficna z DVI izhodom in locljivostjo 1360 x 768

Oddelek: Kaj kupiti
101386 (1091) Anonymouse27
»

win 2000/xp in VIA matične plošče = rač. zmrzuje??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5832 (767) ajagodnik
»

Imam čudno škatlo, nova grafa needed!

Oddelek: Kaj kupiti
91180 (1013) nsignific
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327137 (5128) ferjan
»

DILEMA za 550.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
311670 (998) Heisenberg

Več podobnih tem