» »

(Ne)varni napajalniki!!!

(Ne)varni napajalniki!!!

element ::

V VIPu (revija zveze potrošnikov slovenije) sm bral članek o nevarnih napajalnikih. 7 od 10ih na testu je bilo nevarnih! Preberte si to, preveč sevanja, premelo razmaka med stvarmi... Za nevarne so ozanačil:

Nevarni napajalniki:
Blagovna znamka_______Model_________Trgovina
Sunny Tech. Co., Ltd. ATX-230 Eventus Computers d.o.o.
Sunny Tech. Co., Ltd. CWT-9200C Megahit d.o.o.
Codegen 200X1 Mlacom
Codegen T200B Mrak Computers
EC 200X1/250X1 Iskra Računalniki
Codegen 250X1 Anni d.o.o.

Tko da se teh izogibajte na daleč. Aja, problematični so bili predvsem cenejši modeli, tko da če je le mogoče kupite dražjega (razlika 1k-2k). Preverjeni so bili na SIQ (Slovenski inštitut za kakovost in meroslovje). :\ No, tko je s tem... :(

Tomi ::

To je skrb slovenskih podjetij za njihove kupce.
Bo res treba gledati:O
metrodusa.blogspot.com

ferjan ::

pred enim mesecem sem pri dar computers kupil Codegenov 250W napajalnik...

Po tem kar berem zadnje čase se mi zdi nevaren :D.
Kakšne mislite, da so moje možnosti, da ga proti doplačilu zamenjam za novega po možnosti močnejšega (300-400 W)?

:\

element ::

Kolker so men rekl ni problema, da ga k njim prneseš, pa ga (proti doplačilu seveda) zamenjaš za močnejšega... :D

sasox ::

Uff jst mam glih EC 200X1/250X1 Iskra Računalniki

Moram poklicat v Iskra R. :))

OZZY ::

Ja jest sem tudi to slišal in da so sunny napajalnike že zamenjali z popravljenimi. Zdej ne vem kok to drži.
Go with the flow.

sasox ::

Jst sem klicu v Iskra R. pa pravjo da tega sploh še nebi smel bit v reviji, ker še ni dokončno.........in da zaenkrat še ne menjajo napajalnikov.......

element ::

V reviji pa piše, da so jih prjavl na inšpekcijo! >:D

Simko ::

joj...ko se mi ne da odpirati kište, sem jo danes že enkrat...
A kdo ve katere 250w napajalnike v powerplusu prodajajo, ker sem pred kratkim enega kupil.
LP

sasox ::

A bi lahko en poskeniru tale članek iz VIP-a? :))

element ::

Uuu, ker hud problem kišto odpret (razen če maš jerovškovo, pol boš pa rabu 10kg macolo pa kij!, vem iz lastnih izkušenj, k sva pr prjatlu jerovškovo kišto odperala, 42min za kišto odpret >:D)! Jest jo vsaj 3x/dan, tko da nimam sploh šraufov gor :)! :D

Simko ::

pa ni problem odpret, finta je da sem danes orba čistil, pa sem se tak namatral, pa tolko praha pojedel, da ni šans, da jo grem danes odpirati :)
Račun pa tudi ne vem kje je....moram programirati, pa se mi ne da iskati..hihihi.

element ::

Grr, prah ;((! No, sej te zastopm. :D

element ::

No, fantje sm probu skenirat s kamero, pa sm se spomnu da mam analogno kartico namest digitalne (firewire), pa je slika bl u qrcu. :( No, sej bo kmal bol... :D

Kaiser ::

Brez skrbi fantje. Napajalniki zagotovo niso TAKO nevarni. Me prav zanima koliko bolj so crkovali (oz. kurili plate) od nenevarnih napajalnikov:|, oziroma koliko ljudi so ze pobili ti napajalniki:D. Jemljite to malo z rezervo, jaz pravim, da se za vsemi temi testi sigurno ne skriva samo brezmadezna skrb za potrosnika!?|O

classic ::

Največkrat smo za to krivi potrošniki sami, "vedno na prvem mestu cena..." pol pa Mlakom in njemu podobni dampingaši hiter uvožjo drugorazredno robo...itd
Verjemte mi, dost podobno je z italjansko robo, kaj pa vozmo od tam je pa našemu uradu za potrošnike čist ravno.

slycer ::

Če gledamo na splošno, so vsi napajalniki nevarni, če štrkaš po njih:D. Ker so pod napetostju 220 V, te lahko kar pošteno rukne. Drugače pa noben napajalnik ni nevare, razen če žokaš vanj in ne veš natančno kaj sploh počneš (no ja nekako tako:)).

Yohan del Sud ::

Zakaj hudirja bu pa šel žokat napajalnik? Aja kje je scan članka?

Bungee- ::

Napajac je nevaren le v primeru, ce je faza na ohisju, oziroma, ce ti na vticnici ne deluje ozemljitev, drugac ti pa varovalko ven vrze. Aja pa nevarni ratajo ce jih po tleh meces .... tolk o metodah SIQ ... 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

`DoC ::

Jst sem pa cel napajalnik prevrtu in preluknju za lažji pretok zraka, tko da zdej pa res ne vem več katerga mam, če me bo pa "zaštromal" boste pa vi zvedli prvi o tem al vam bom sam povebu al pa pod rubriko štrom v cajtngah.>:D>:D>:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533643 (2858) Karaya 52
»

bo napajlnik zdržu

Oddelek: Strojna oprema
231031 (812) frenk
»

Crknil že 4.(četrti) napajalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916 (629) tihi
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321663 (1158) Silence-r
»

Novo ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161173 (853) mico

Več podobnih tem