» »

Računalnik noče sprejeti DHCPja?!

Računalnik noče sprejeti DHCPja?!

||_^_|| ::

Več mesev sta živela v simbiozi nato pa včeraj ponoči kot strela z jasnega: connection ne dela več. Ok si mislim, standardno, potegnem WiFi kartico vn in jo dam nazaj a glej ga zlomka, spet ne dela. Odnesem računalnik do routerja, ga prklopim s kablom in spet kr en čudn "automatic private IP adress" namesto "assigned by DHCP". Študiram vse živo, resetiram nič krivi router, probavam po vseh raznih nastavitvah. NIČ! Medtem ko drugi računalnik veselo pretaka bitke z internetom še naprej. Notebooka sploh ne morem prepričati da bi deloval z zunanjim svetom. Tut Bluetooth internet connection mi ne dela. Poveže se, dela pa nič. Strokovnjaki pomoč!

Mercier ::

||_^_|| ::

tenks!! bom probu k pridem dam.

||_^_|| ::

sranje..nč ne pomaga še vedno je isto:(

Microsoft ::

Jst sm mel ta problme 14 dni, pol sm pa zamenjal Firewall, in je zacelo cudezno delat. :))

Drgac pa v command prompt napis ipconfig /release, pol pa ipconfig /renew. Ta prva stvar "izbrise" IP, ki ga je PC dobu od DHCPja (seveda, ce ga je!), drug ukaz pa spet zatezi, ce je kje kak DHCP, naj mu da IP in ostalo.

Drgac ti bo pa PC sam nastavil IP na 169.xx...., subnet mask bo 255.255.0.0. Zdej, ce mas na ostalih PCjih subnet mask 255.255.255.o, potem ti ne bo delu net.

Pac, napis ipconfig /renew, in porocaj. :))



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Nisi delal uninstall nortona pred kratkim?

klik

||_^_|| ::

nope, nortona že dolg časa ni blo blizu.

||_^_|| ::

Zgleda da mu ni več pomoči:(

Najbolj zanimivo se mi zdi pa tole: če dam manually IP recimo 192.168.0.150 pa subnet mask 255.255.255.0 pa gateway 192.168.0.1 pa dns isto, se računalnika vidta, sam net mi pa ne dela:(. Ko bi vsaj to lahko naštimu da bi delal, da mi ne bi blo treba reinstalla winsev narest..

Mercier ::

Kaj pa reče, če router pingaš? Ali tracert/pathping siola? Se na routerju ustavi?

xenon74 ::

če imaš mrežno na plati:
A si mogoče kaj štimal po biosu - spreminjanje MAC addresse ipd?

||_^_|| ::

ping ne dela.

Mrežna je na plati, ampak ne dela niti wireless PCMCIA mrežna niti blouetooth GPRS čez mobitel.

roCkY ::

Morda ti kaj pomaga.

Problem maš sicer drukačen, kot se je meni zgodilo včeraj.
Kar na lepem se mi je povezava prekinla, AD-wach je skoču na vrh a nič napisov. Najdu kasnje nič. Norton najdu nič. Definicije AD-woch iz 28.4 Nortonova pa je še zdele tazadna. Sprobov vse živo a niti v sistim nisem več mogu normalno. javlov je da so porti zasedeni....
DHCP imam sicer izklopljen.

TCP/IP is not installed pa je bilo prijetno obvestilce.
tisto zgorej nič pomagololo, kar na Symantecu pravijo tudi ne.

Po ene par minutah se je na net priklopu, izpisov IP a noben program do mreže ni mogu. Torej je podobno kot pri tebi vidu oddaljeni računalnik.
probov ene 4 anti spy programčke pa nič.

Nastavitve znotrej mrežne in sistema je porihtov WinsockXPFix.

||_^_|| ::

roCKY: rešu si mi glavo!!:))tenks!! dolžen sem ti [vstavi najljubšo alkoholno pijačo]!>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN problem... prekinjena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
9900 (746) Hebel
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133871 (3667) imagodei
»

problem z IP

Oddelek: Omrežja in internet
51351 (1215) TEDY
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222165 (1939) TribesMan
»

Povezava dveh mašin!W2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
161982 (1794) ~Panter~

Več podobnih tem