» »

High-end ohisje?

High-end ohisje?

Primoz78 ::

Odlocam se, da bi menjal mojega "starega" chieftec dragon big tower...pa si mal ogledujem sledeca ohisja:

- Thermaltake VA9000BWSD Kandalf



- Thermaltake VA8000SWAD Armour



- Coolermaster CM Stacker



Katerega mi priporocate? Rad bi pa ugradil znotraj ohisja vodno hlajenje...ohisje mora bit lepo prostorno, ker Chiftec je veil...sam ni kaj veliko prostoren :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

AndrewSmith ::

Meni je ta Nexus zakon.Dobis ga pa v Tehno Var doo,
kateri ma trenutno nedostopno stran.Cena je nekaj cez 40k sit in ima ze vgrajen 500W napajalec.
Drugace sta pa Thermaltake VA8000SWAD Armor in Coolermaster CM Stacker kr fletna.
Uni Kandalf mi je prevec kicast :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Primoz78 ::

Nekako mi je Stacker mal bolj pri srcu, predvsem ker ma spodi lepo plac za pumpo...kat TR-ji nimajo...:\

zdaj cakam, da me kdo drugace preprica ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

5pellfire ::

Hmm, kolikor sem seznanjem so cene tako približno enake za vsa tri ohišja.

Kandalf in Armor sta tako enaka..samo kaj se razlikujeta po sprednji stranici; če ti je cilj čimboljše
hlajenje nekak odpade Kandalf, ker sam vratca močno ovirajo pretok zraka skozi ohišje....sicer imaš
vodno hlajenje, ampak ta vratca vplivajo na hlajenje ostalih komponent kot so disko, matična, čipset.

Po moje se najbolj splača CM Stacker....ima nekak največ prostora. Spodaj kjer je prostor za dodaten
napajalnik lahko komot namestiš pumpo oziroma tudi radiator...glede na to da ima Stacker dodatno
luknjo v dnu....pa na (priložene) kolice ga daš da še več lufta potegne. Ali pa radiator namestiš za sprednjo
stranico, kakor ti je pač ljubše. Pa tudi sama kvaliteta izdelave je v prid Stackerja

Tak da Stacker all the way:D....Stacker vs. TR 1:0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

AndrewSmith ::

Se strinjam.
Ta stacker je prav masten.Ma cena tudi :(
Jst bi kar to vzel,ma vodnega ne rabim in
uni Nexus ma se napajalec in je se vse utisano.
Upam samo da bojo se kak mesec na zalogi ker jih majo samo 3 kom.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

5pellfire ::

Samo Primoz ne rabi napajalnika zraven..glede na to da ma ganz novega Enermaxa 620W:D .
Je pa dejstvo, da je CM Stacker eno najkvalitetnejših, najprostornejših in cooling friendly kišt
na tržišču...zato pa je tudi cena taka kot je....samo kišto menjaš samo na par let enkrat, zato
se tu ne splača šparat preveč...tako kot pri napajalu ne...čeprav eni vztrajno trdijo drugače>:D

5pellfire ::

Še nekaj Primož....poglej malo ta članek ATX / BTX kište

Glede na to da naa bi imel TR Tajči>:D kr ostre robove, predvidevam da Kandalf/Armor nista kaj dosti
boljša glede tega...sploh pa pri vodnem se jaz s tem nebi preveč igral....da nebo kak pool party v kišti:D

Tak da Stacker proti Kandalf/Armor 2:0

AndrewSmith ::

Napajalec se proda....kje je problem?
Nov je 25k sit,tako da ga za 18-20k po moje
komot proda;)
To sem pa zase bolj mislu ker ta moj LC420W
je trenutno verjetno na full....me cudi da sploh
dela brez problemov:D :D :D
Sicer je pa ta Stacker verjetno res najboljsi nakup.
Sem si zdaj bolj podrobno ogledal specifikacije in fotke...
Hmm....very nice case....res :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Primož, od telih definitivno Stacker. ;)

Primoz78 ::

OK...torej bo to Stacker...sam morm se crnega kje staknit ;)

Lp Primoz

p.s. Ce ma kdo kake informacije kje se jih da najcenej dobit pa naj kar tu pripima >:D
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zbogi ::

Če se že hočeš neki preseravat, pol obstaja samo V2000
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

igor0203 ::

zbogi, zakaj pa preseravat? Ponavadi se tako ohišje kupi na daljši rok in ne da ga pol čez en mesec zamenjaš. Pol lahko tud teb kdo reče, da se preseravaš, k si kupu napajalnik vredn 30k... :\

RC14 ::

Jaz bi najraje vzel Thermaltake VA8000SWAD Armour. Je eno najlepših ohišij (sicer stvar okusa, vendar kar veliko ljudi poznam, ko se strinja z menoj), je zelo dobro prevetreno zraven dobiš 2x 12 in 2x 92 cm vente. (dosti možnosti za postavitev ventilatorjev, diske daš na vrh v kletko, spodaj pa imaš plac za radiator pa pumpo. Je tudi dosti široko. Stacker mi ni všeč, je pa tudi zelo prostorno. No, to je moje osebno mnenje.


Lp

igor0203 ::

Sam Armor ni ravno za vodno...

Microsoft ::

Pismo, jst sem si pa high-end ohisja za PC cisto drugace predstavljal. Recimo, kot je na spodnji sliki, ne pa nek krep od termala.:\




by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zbogi ::

igor0203 30k? od kje teb to,jst mam doma veliko "high end" stvari, pa niti za eno nisem trobil po vseh forumih na katerih sem registriran, niti nisem nikjer 1 mesec pred nakupom oznanjal da bom zadevo kupil, niti nisem po tem ko sem jo kupil na široko trobil okoli, tak kot to počnejo nekateri :D.


p.s. pa v mojem primeru, napajalnik za recimo 40k ni preseravanje, temveč minimum, tak btw se zadnji mesec prav aktivno trudim pridet do veliko dražjega napajalnika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

AndrewSmith ::

WTF???
Clovek je vprasal za mnenje treh ohisij,ter
pomoc pri izbiri.
Kaj je tu narobe?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

zbogi ::

a mu nisem svetoval?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Zbogi ja si hvala za izviren nasvet si bom ogledal tudi to ki si ti svetoval. Tisti "preseravat" v tvojem nasvetu pa mi res ni bil vsec...vseeno hvala ;)

Lp Primoz

p.s. @all mi pa niso vsec tisti LED ventilatorji itd...to mi nic ne pomeni, vazno da je lepo prostorno in prevetreno...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Primoz78 ::

Ravno sem si ogledal V2000...in se mi zdi samo malo polepsan Chieftec midi tower...tko da odpade na celi crti...glede prostora nebi cisto nic pridobil...Armour, Kandalf mata vec prostora kot V2000...da o Stackerju sploh ne govorim...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

pa v mojem primeru, napajalnik za recimo 40k ni preseravanje, temveč minimum


No vidiš, mogoče je pa za Primoža tako ohišje ravno tisto kar si želi in mu ni žal dati 40k za ohišje. Tko da se vzdrži takih nepotrebnih komentarjev, da se preserava ipd. ;) Vsaj na lepši način povej.

zbogi ::

Ravno sem si ogledal V2000...in se mi zdi samo malo polepsan Chieftec midi tower...tko da odpade na celi crti...glede prostora nebi cisto nic pridobil...Armour, Kandalf mata vec prostora kot V2000...da o Stackerju sploh ne govorim...


U r tha Man.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

AndrewSmith ::

Hmm....prevec red bull-a skodi :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Primoz78 ::

zbogi...itak ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dr_M ::

jest mam stackerja in morm rect, da edina stvar ki me moti, je teza (ok res da kisne ne nosim okol, ampak ucasih jo je pa le treba mal premaknit.
ma dost prostora za vodno (not mam radiator od yugota in 1L posodo za vodo), in tut za prezracevanje je dovolj prostora.
pa se lep je, za razliko od kasnga kandalfa (armour je kr lep).

tko da, res priporocam. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

fras ::

Med temi tremi ohišji bi brez dvoma izbral stackerja, ker je najbolj praktičen in ti omogoča da daš napajalnik na dno, pri čemer pobira s tal hladnejši zrak kar ga utiša. Na vrhu imaš pa dosti prostora za 3 radiatorje :D

Stacker z vodnim


Glede V2000 se pa nikakor ne morem strinjati s tabo. Lian li izdelujejo najkvalitetnejša ohišja in tega ne moreš vedeti dokler si ga ne ogledaš od blizu in malce prešlataš.

V2000 210x617x625 mm (W,H,D)
CMS 227x536x584 mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fras ()

Primoz78 ::

No kot prvo bi se rad opravicil, glede V2000...:8) jaz sem avtomaticno pomislu na Thermaltake V2000...se pravi xaser III...in ne na Lian Li V2000...no razlika je vec kot ogromna, tako da bom si se tegale ogledal pa se potem odlocil...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

kody ::

moj favorit


aerocool baydream

igor0203 ::

No ja, zgleda kot kopija Stackerja...

humanoid2 ::

zbogi, ti se še za manj preseravaš, ti se važiš še, ko objaviš sliko na net, da se pokažeš česa si zmožen ROFL.
Vidim, da aktivno zmerjaš folk, čeprav pri tem ne moreš biti uspešen, ker si pač R in nisi razumel, zakaj sem jaz tako delal z vami in še sedaj ne veš.... n00b

Primoz78 ::

Prosim, da se drzite moje teme...:\ , ni bil moj namen zmerjanje in preseravanje...V glavnem sem ze narocil Stacker-ja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ohisja za vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
181611 (1231) t3hn0
»

katero ohišje!

Oddelek: Kaj kupiti
362705 (1877) Svizec69
»

Ohišje do 180€

Oddelek: Kaj kupiti
231907 (1440) Bethrezen
»

Katero BiG Tower ohišje?

Oddelek: Kaj kupiti
81055 (920) Dejancek
»

veliko ohisje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
944843 (3099) boštjan

Več podobnih tem