» »

PHP -> pomoč

PHP -> pomoč

rokpok ::

Zanima me, kaj v bistvu pomeni -> (prejšnji znak)?

Primer:

Function nekaj()
{
$this->BARVA="zelena";
}

A je to isto kot če bi napisal znotraj funkcije samo $barva="zelena"; ?

Prosim za pomoč

2nemesis ::

2g00d4u ::

Lep pozdrav!
Da nebom odpiral nove teme, bom kar tu vprašal.
Delam si forum, in v njem sem uporabo mail funkcijo, ki je že vgrajena v PHP. Do sem vse lepo in prav. Ko pa sem testiral, mi je email poslalo samo na MSN-a, emaila nisem dobo ne na Email.si ne na SiOLov predal.

Nevem kaj je v tem narobe, da na en naslov pošle na drugega pa ne.

prosim za pomoč, ali če obstaja kakšna alternativa.

dr_gee ::

Najprej nam mail kodo pokaži, pa pol lahko dobiš odgovor...

rokpok ::

Tnx 2nemesis. Vendar me zanima še nekaj. Čemu to?

$this->Nekaj = (!empty($Nekaj) ? $Nekaj : null);

Pa nima sedaj to veze z classami ampak zakaj to? Jaz razumem kaj to pomeni (če $nekaj ni prazna potem ima $this->Nekaj vrednost $neka, če ne pa nič) vendar ne razumem zakaj je to potrebno pisati.

2g00d4u ::

Tako zgleda moja koda. email je vhodni podatek

$to = $email;
$subject = "Vrnitev gesla";
$body = "nek text pač";
$headers = "From: webmaster@casper.el1t3.org\n";
if(mail($to,$subject,$body,$headers))
{
echo "An e-mail was sent to $to with the subject: $subject";
}
else
{
echo "There was a problem sending the mail. Check your code and make sure that the e-mail address $to is valid";
}

2nemesis ::

sleepy_net: Nič ni vedno enako nič. Imaš lahko 0, "0", "", null ... itd. Včasih rabiš razlikovanje med ničlami - ampak zelo redko.

casper1_: Sam sem se že s tem problemom malce ubadal. Problem naj bi bil v imenu tvojega poštnega strežnika - v konfiguraciji sendmail-a ali postfix-a. Določeni poštni strežniki ne sprejemajo več pošte iz izmišljenih strežnikov. Za test za domeno vpiši siol.net pa pošlji pošto na predal pri email.si in obratno. Pri tem pa nastane problem, da ne boš mogel pošiljati na domeno, ki jo uporabiš na svojem poštnem stežniku.

rokpok ::

Hvala za pojasnilo. Pa še nekaj. Imam datoteko login.php. Ko se uporabnik skuša prijaviti z napačnim geslom (ali kaj drugega) se zažene "error handler", preusmeri uporabnika nazaj na login.php in pokaže napako. Sedaj pa nevem kako bi najlažje (z najmanj truda) preprečil, da bi se napaka prikazala ob prvem zagonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

2nemesis ::

Uporabi session ali pa cookie. V session zapišeš counter in vsakič ko se nekdo znova napačno logira se pač counter inkrementira. Mislim da naprej pa znaš..

rokpok ::

U f.... sem nor :8) . 2nemesis ko boš šel kam v gostilno samo povej da na mene :D

2g00d4u ::

2nemesis sem probal tak kot si reko pa mi ne dela. Na hotmail vse lepo pali. Siol in email pa ne...Kaj še poznaš kakšno drugo metodo...
kako pa se z sendmailom pošilja pošta da bi potem uporabil sistemske funkcije in preko njih poslal mail

2nemesis ::

casper1_: Prvo si preberi tole.

Že sedaj ti php uporablja tvoj sendmail ali postfix (predvidevam da uporabljaš Linux/Unix OS). V php.ini:
sendmail_path = /usr/sbin/sendmail -t -i

Poišči morda kakšen SMTP client in ga poganjaj preko PHP-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] Nedelujoči mail()

Oddelek: Programiranje
51474 (1344) Miko55
»

Php register/login problem

Oddelek: Izdelava spletišč
362713 (2124) keworkian
»

spet problemi z email.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
635628 (4244) Gandalfar
»

PHP mail()

Oddelek: Izdelava spletišč
91276 (1166) darh
»

email še enkrat

Oddelek: Izdelava spletišč
71508 (1299) Taras_Bulba

Več podobnih tem