» »

Belkin Surgemaster

Belkin Surgemaster

surfy ::

Helou!

Na en štekar imam priklopljeno sledeče:
- dva PC-ja (z dvama tiskalnikoma)
- Sony TV (baje fino občutljiv na nihanja v napetosti (beri strelo))
- hi-fi
+ dodatno še ADSL + CATV

Zadnjič so se že začele nevihte in malo me skrbi kako naj se zaščitim proti streli. Vem, da je najbolje kar izklopit, vendar me pa vedno ni doma....

Ali ima kdo kakšne konkretne izkušnje z Belkin Surgemasterjem. Obljubljajo doživljensko garancijo pa garancijo do newemkolk evrov za vse priklopljene aparata, če ti jih kljub temu skuri. Ima to kdo doma? Kako se obnese? Je že kdo uveljavljal garancijo?

Hvala

Še link: http://www.webslovenia.com/belkin/catal...

maticm ::

1. pogoj!

Če nimaš posebej ozemljitve v hiši- (vtičnici za podaljšek)(zemljo so v hišo začel dajat šele tam okol 90 leta ker je blo prej to kao predrago in neuporabno pa so N in Z skup zvezal in to je to) se ti definitivno NE izplača ker dela ta zadeva tko da ti "špico" toka/nap. preusmeri na zemljo. Bolj se splača v omarico vgradit zaščito, saj imaš zemljo tam skor sigurno edino če ni napeljava že "muzejska".

2. drugač se splača sam tut NI ziher - še zmer ti lahko prebije in ...!

surfy ::

Tja, ta bo pa težka...

Sem v bloku v 2. nadstropju, stavba pa je stara 42 let. A pol nej samo čičam pa čakam al kwa...:\

mare4444 ::

js si tud lastim Belkina Surgemasterjem. na njem sta dve lučki ki vedno gorita. na zeleni piše geschützt, na rdeči pa strom an/aus. mi lahko kdo razloži kaj to pomeni ker nimam več navodil in če je pravilno da obe lučke gorita?

galu ::

geschützt - zaščiteno (će je zelono pomeni da ti ščiti)
strom an/aus - sklenjen električni krog (nekej ti štorm je) (če delajo komponente ki so priključene gor, se ne sekiraj)
Tako to gre.

mare4444 ::

hvala za hiter odgovor

joker16_7 ::

Imam podobno težavo kot mare4444. Na novi Belkin prenapetostni zaščiti mi gori zelena lučka pri "Protected" in rdeča pri "Not grounded". Kaj naj bi rdeča lučka pomenila?

Hvala že v naprej. :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Spajky ::

Če ne bo zaščitena posebej še tel.linija (za ADSL) in Kabelska, ti vsa ta zaščita ne bo dosti pomagala ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

joker16_7 ::

Hiša je itak zavarovana proti udaru strele. Meni je samo važno, da je zaščitena draga priklopljena oprema kot so laptopi, televizor itd. Zakaj nezaščitenost telefonske linije izključuje zaščito teh naprav?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Spajky ::

Če ti lopov pride v stanovanje skozi kopalniško okno, je zastonj imeti protivlomna vrata in rešetke na ostalih oknih .. ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

joker16_7 ::

Mislim, da vem kaj hočeš povedati. Pač skurilo mi bo ostale zadeve, kjer bo škoda verjetno višja od laptopa in TV-ja. Ampak omenjeno pa verjetno preživi, ne? :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

SaXsIm ::

Ker tam, kjer imaš zadeve povezane še preko česa drugega kot napajalnega kabla, obstaja možnost udara. Primer, po telefonski liniji ti udari, skuri modem, router in vse naprej, kar je povezano na njega (npr ethernet port na smart TV ali settop boxu, pa recimo, da imaš laptop preko UTP kabla priklopljen).
SaXsIm

joker16_7 ::

Valda, vse kar je ožičeno in nezaščiteno enostavno skuri. Tako da ali imaš wireless priklopljen laptop in podobne zadeve ali pa je treba poskrbet, da je res vse zaščiteno že v štartu.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zaščita telefonske, lan linije

Oddelek: Pomoč in nasveti
111932 (1560) IceBoX
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939685 (7130) gregor
»

Zaščita proti streli

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123118 (2873) Azrael
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305391 (4518) Tomson
»

protinapetostne zascite - par vprasanj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91560 (1429) Keyser Soze

Več podobnih tem