» »

Recepti za bovlo ?

Recepti za bovlo ?

IceIceBaby ::

Jo,

povejte vaš najljubši recept za bovlo. Zdej se začenje vročina pa morje pa to in bo ta pijača spet precej aktualna. Začnem lahko jaz z našim ultimate party drinkom.

Sestavine:
- 1 liter ruma
- 1 liter hruškovega zganja (20 vol. %). Lahko tudi kaj podobnega, ne premočnega.
- 1 lubenica
- 2 do 3 pločevinke kompota (če je možno je priporočljiv domač kompot) Obvezno vsaj 1 breskve in 1 jagode.
- cca 1/4 kg sladkorja
- 2 redbulla
- led

Priprava:

navrh v lubenico izrežemo luknjo veliko premera cca 15, 20cm tako da nam ostane "pokrov", ki ga shranimo za kasneje. Z žlico izdolbemo lubenico in meso narežemo na kocke. Ko je lubenica prazna najprej v njo zlijemo žganje. Potem vse ostalo, lubenico, kompote in redbull (Če je sadje v kompotih preveliko ga narežemo na manjše kose, primerne za 1 grižljaj). Na koncu stresemo not še sladkor in mešamo dokler se ne raztopi.
Bovle ni priporočeno servirati takoj, ker je zadeva še precej močna. Dlje časa kot jo bomo pustili počivati, manj se bo čutil alkohol. Če jo naredimo zjutraj, jo do poznega popoldneva ali večera hladimo v vodi ali hladilniku (če zadevo delate v kampu ali drugje na prostem jo zavarujte pred mravljami in osami). Do takrat se bo že precej "omehčala". Če ste postopek izpeljali pravilno se v pijači ne bo čutilo alkohola, sploh, zato previdno :) Tik preden jo postrežemo v lubinico stresemo še led, kolikor ga pač imamo.

slamc ::

To pa je zelo komplicirana stvar

boula kot jo delamo primorci sestoji:

narezane breskve+crno vino+malo cukra in nimas kaj zgresit

seveda pustis nekaj casa v hladilniku pol pa hitro pit da ne zmanka

Dr_M ::

jest pa punca sva za nov let delala bovlo...breskve z belim vinom.
ampak je komi docakala nov let ;) :D bovla seveda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Yohan del Sud ::

Vprašaj na društvo AA. Tam zihr vejo. >:D


"Ja , halo, hk, je tam društvo za pomoč alkoholikom?"

"Mmm, ja."

"Pomagajte. Ne vem kako se naredi bovla!" :P

SleepLess ::

kst toti recept se cuje HUDO, bo treba probat :)))

Groovy ::

Sej ga bo punca od Dr_M-a nardila, pa nas vse povabla!!! :P >:D ;)
I am the captain of my soul

Primoz78 ::

slamc...se strinjam stabo...100% uspeh z tvojim receptom ;) ...ce pa kdo rabi breskve me lahko kontaktira ( ko bo sezona seveda 8-) )...iz 1200 dreves je mal prevec sadezev za pojest :)

Lp Primoz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

jRk0 ::

Meni je iber dobra ce lubenico lepo narezes na koscke (seveda samo sredico) pa pol namakas v sampanjcu pa malo vina pa vodke. Sampanjec da ful dober mehurckast okus, mmm :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Caligula ::

Matr ste me nakurl. Tole pade v petek po mojem :)

Skoda, da se ni lubenic ;((

Monster ::

pizda ej ste fancj .. lubenica pa stuff.... Lepo vzameš 50l rdečega vina kakih 7litrov žganega , kompote, sladkorja tolk da bo glih cool( če ne bo prej poskuševaleč zakomiral.. vedno mejte dva v izmeni :))) pa je zadeva rešena, pa je garantirano da noben ne gre pijan domov :)).. Evo to je z štajerske.. Aja vseskup pa mešate v brenti :)
Ka zaboga...

iskra ::

Primorski recept se mi še najbolj dopade, ker je najcenejši in najbolje poznan, če pa imam ravno par tisočakov pri roki, naredim ta prvega, definitivno! >:D :D

Sicer pa smo včasih delali bovlo takole:
- Ko pade mrak se več oseb zbere z mopedi in skuterji
- Odpelješ se do prvega nasada breskev, ki je tik pred obiranjem
- Napolneš vse čelade in prtljažnike skuterjev z breskvami
- Odletiš v prvi hram, zrežeš breskve in zadevo zmešaš s črnim vinom ter sladkorjem :D

Tilen ::

rabutane so itak najbol dobre, breskve mislim >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

iskra ::

Najslajši greh >:D Sploh pa če jih kradeš sosedu in ga pol drugi dan poslušaš, kako so mu neki froci ukradli 15kg breskev prejšnjo noč in samo kimaš z glavo ... "Le kako morejo ... Neotesanci ..."
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tilen ::

hahahaha :))))) najbolse!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Monster zmaga! 50l vina :D
Ta podatek mi je vsec. Definitivno najboljsa bovla je tista, ki je ne zmanjka, ko bi jo se pil.

Sam who are yoz kidding? Da noben ne bo pijan?
Ce nas je 10?
>:D

Monster ::

..ja ne bo noben pijan ampak koma... tk da bo treba kr zravent brente prespati... Ka čemo če pa ni naša je ne mormo kr tk pustit da jo kdo odnese :)))
Ka zaboga...

Caligula ::

:D

sketch ::

Ma, vino + breskve + cuker je sangria... to ni bovla, primorec ali ne :\

Varianta bovla za potrpezljive:

Melona, izvotlis, notranjost narezes
Dodas lahko sadje - breskve / nektarine, kaksno hrusko, karkoli kar vpije alkohol
Dolijes triple sec, beli rum, po moznosti se grand mariner
Mesanico das nazaj v melon(e)
Pustis cel dan na poletnem soncu - pazit je treba, da nisi pregrob z melonami, ker lahko popokajo.
Zvecer ohladit na primerno nizko temperaturo in uzivat.

lp
s.
Adapt and overcome.

jetam ::

Ma, vino + breskve + cuker je sangria... to ni bovla, primorec ali ne :\

Kvecjemu svinjarija, ce je vino kaksen dobrovoljcek ali prekisli refosk.

Sangria je:
1 1/2e (enote po zelji) dobrega spanskega brandyja
3e dobrega rdecega vina
2e pomarancnega soka
led
sodavica
limonine rezine za dekoracijo

Se boljsa Sangria je pa:
led
1e gina
2e spanskega brandyja
1e orange Curacaa
8e suhega rdecega vina
8e limonade
cimetova palcka za vsak kozarec (za mesanje)
jabolcni in pomarancni krhlji za dekoracijo

Se izvor besede Sangria: sangre pomeni v spanscini kri in namiguje na zivordeco barvo tega izvrstnega koktejla.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Primoz78 ::

...ce prides na primorsko in vprasas po bovli ti postrezejo z vinom+breskve ( mogoce se kak rum al kaj podobnega ) + sladkor...pa vse skupi lepo ohlajeno. Vino pa mora bit dobro in domace ne pa dobrovoljcek, ribic itd...tako da je odvisno od recepta posameznika kaj je misljeno z besedo bovla.

Lp Primoz

p.s. Lahko pridete tudi poskusit...garantiram da ni slabo po klasicnem primorskem receptu :)...aja pokusina pa lahko pri meni doma oz. na Prazniku breskev v Prvačini enkrat julija se mi zdi.

Caligula ::

Info s tele strani gre na moj dlancnik :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18239902 (34130) BigWhale
»

Sok za razredčit vs. normaln sok

Oddelek: Loža
475823 (4262) RejZoR
»

Katera pijača vas najbolj odžeja... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213742 (11603) energetik
»

Najljubša hrana, pijača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114445 (12796) gzibret
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13315002 (11950) Kaličopko

Več podobnih tem