» »

BIOS ne zazna CD-ROMa

BIOS ne zazna CD-ROMa

Karaya 52 ::

Najprej sem zmodal IDE kalbe po vodiču na slotech. Po pet žil sem dal narazen nato jih skupaj zložil...

Vklopim vse ide kable na svojo mesto. Vžgem računalnik, zaženejo se ventilatorji, diska se ne čuje. Mislim si mam pač slab napajlnik (kar tudi je, vendar mi je pred modanjem delalo). Imam 2 CD-ROMa. Disk in 1. cd-rom sta povezana na isti ide kabel. Disk je na primary master, cd-rom na primary slave. Drugi cd-rom imam povezan na drugi ide kabel. če ga priključim na zadnji konektor (na koncu ide kabla), se računalnik ne vžge (spet samo ventilatorji). 2. cd-rom tako priključim na ta prvi konektor. Računalnik se vžge, grem v BIOS in vse dela normalno, vendar mi nekaj ni bilo všeč in spet sem šel šarit. IDE kabel drugega cd-roma sem dal ven, nato spet not, šel v BIOS, cd-roma ni hotlo zaznat. Odprem kišto, odklopim ide kabel iz cd-roma in ga dam nazaj (ponovno zadnji konektor na IDE kablu). Računalnik se ni hotel prižgati, zato sem ide kabel spt izatknil in vklopil ta srednji konektor na ide kablu. BIOS spet zazna. Zazna ga SAMO ko to naredim v takem zaporedju. Vse mi dela normalno, BIOS zazna itd. Nekega dne vžgem računalnik in BIOS spet ne zazna cd-roma. Zakaj ne vem, kar na enkrat ga spet ne zazna.:(

DarwiN ::

Razlaga je lahko samo ena...Vsaj delno si uničil IDE Kabel, ali pa si kakšen pin na CD-ROMu zvil,kar se tut ničkolikokrat zgodi..!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dr_M ::

za delovanje ksne opticne enote ni potrebno, da ti ga zazna bios. vseeno bo zadeva delala brez problema, razn ce mas res poskodovan kabel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kr nekdo ::

po moje je to da si kabel malo prerezal kje

druga možnost je pa da si obrno kabel kontra ko si priklopil cdrom, zato ker eni ide kabli nimajo odzgoraj izbokline

Karaya 52 ::

CD-ROM je neuporaben dokler mi ga ne zazna v BIOS ker potem ga tudi v winsih ni.

bokkyy ::

maw probj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bokkyy ()

huek111 ::

Ali ti ne napiše, press any key to boot from CD

Duhec ::

V 6-ih letih, kolikor je stara tema, ima zdaj gotovo sata cd. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CD-ROM problem

Oddelek: Strojna oprema
14966 (902) DeeCoy
»

Scasi disk in boot

Oddelek: Strojna oprema
161339 (1113) Border
»

Drive not ready

Oddelek: Pomoč in nasveti
131082 (944) Lucifix
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121050 (863) pirx
»

namestitev CD-ROM-a v novem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
112058 (1898) nando

Več podobnih tem