» »

Omejitve zunanjih diskov glede na plosce?

Omejitve zunanjih diskov glede na plosce?

Hux ::

Kaj ce ma plosca omejitev diska na 160GB ga ma tudi omejitev na exterrni disk prkeo USB2.0 ali Wirewira?

In kaka je ta omejitev da disk sploh nedela al da se vidi manj prostora?

jest10 ::

Na 160GB nima nobena omejitve. Te so na 8.4GB, 32GB, 127GB.
To je omejiteu kontrolerja na plati. Ta pa nima veze z USB ali čim drugim.

Hux ::

Na mojo plato lahko priklucis maximum disk 160GB notranji. 200GB ni vec podprt.

Zdaj pa cem kupit zunanji 200GB disk ki se priklopi al USB2 al Firewire. Torej to nima veze bo ga vidlo tudi kot 200GB ker se drugace prikluci?
In ce pise da je USB2 disk bo delo tudi na USB1 zacasno samo pocasneje predno nabavim firewire?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

HroSCeK ::

Mam pa vprasanje glede tega. Lih zdj mam doma eno kisto od zlahte in moram dat disk notr nov. Najmanjsi kar sm jih dobu je nazalost 40GB mislm da je pa plata omejena na 8.4GB ;( Kaj mi je storiti? Bojda obstajajo programcki ki to neki postimajo.. Disk je od IBM-a oz. ExcelStor (same shit)

Ma kdo kksn predlog?

Hux ::

Kolko jaz vem se to edino da porihtat z Bios updejtom ce obstaja sploh. Jaz sem mojo plato lahko na 160GB dvigno vec pa tudi negre. Zdaj je pisalo v enem biosu support up to 160GB zdaj nevem ce pravite da je odvisno od vodila. Noja.
Drugace pa kaze manjsi disk 8GB v tvojem primeru.

Btw. Metro ma akcijo zunanji diski WD 7200 USB2/Fireweire 125 in 157Evrov 160Gb in 200GB. Skatla zgleda kot ADSL modem pokoncni in beli. Kr luskano. Od 22.4 do 5.5

A je to dobra ponudba? Jaz bi rabo disk en samo kot storage za TV serije in to zgleda idealna odlocitev zunanji ki ne videno vkloplen.
Strah me je le zivljenska doba takih diskov. Teoreticno bi mogla biti vecja kot od teh v kisti kot delajo nonstop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dr_M ::

am...ni nujno, da ti plata prepozna ceu disk, ampak v windowsih pa bo, ampak verjetn ga bos mogu razdelit na particije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HroSCeK ::

Dr_M najprej moram met en disk da sploh lahko dam Windowse gor - ka misls? Fora je u tem k sploh nemorem nc nardit, sam gledam lahko kako se disk ne prepozna u DOSu.. To drugac cist vrjamem da se pol disk prepozna u windowsih, sam dokler pa nimam nc gor pa se zabootat nemorem nobene stvari, razn ce bi folk naucu kako se boota z diskete, sam mislm da jim ta predlog nebo usec.. Am, a se neda kako to pomagat? Nevem, a bo kej bols ce recimo zagonm un program od diska pa pac nardim 5 particij po 8GB? Ceprou tut to nevem kok bi blo kej prakcitno :\

Dr_M ::

fdisk ga ne najde? kaj pa PM8??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

Se so kontrolerji po pet jurjev in Voila.

Hux ::

Ah ja ok sem si nabavo ta disk. 157Evrov 200GB Samsung z USB2+firewire combo.
Mislim da je izredno cheap to.

Vglavnem kaj je bolse kupit USB 2.0 PCI kartico al firewire?
USB2.0 je hitrejsi in lahko je zaenkrat se vec USB naprav kot pa firewire.

Btw. Disk sem prekljuco na USB 1.1 al 1.0 sej nevem niti kiri je pa rece High speed USB device connected to low speed USB hub. A lahko poskodujem disk tak? Vidim ga v computer manegerju le strah me je da nebom sfukal kaj ker te reje.

fruti ::

Hux nebos ga sfukal ... !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3 TB diski za vogalom

Oddelek: Novice / Diski
259126 (8129) bobo55
»

V laptopu bi imel SATA....

Oddelek: Strojna oprema
171569 (1286) keitai
»

anni - briljant

Oddelek: Kaj kupiti
111380 (1131) AndrewSmith
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231977 (1505) Fizikalko
»

USB 1.1, USB 2.0 in Firewire

Oddelek: Strojna oprema
91374 (1235) Xplicit

Več podobnih tem