» »

Notebooki in TFT zasloni

Notebooki in TFT zasloni

MiKi ::

Hey
Kupi sem notebooka, pa me neki zanima....
znano je da ce naprimer tvoj monitor zmore 120Hz pri doloceni frekvenci, in da ce imas to nastimano, da ti bo slika zbledela ze po nekje 3 letih, medtem je normala delovna doba monitorja oz., televizije nekje 6 let.
Kako je to pri LCDjih... a moram kaj paziti, da nimam kontrasta do konca ali kaj podobnega.
Pa kako je s hlajenjem, vgrajen ima sicer en ventilatorček, vendar nevem če je dovolj da puščam svoje računalo vžgano cele noči, ko downloadam.:|

andrej ::

za zadevo z LCD-ji bi tezko kaj reko, ker se tega nisem vido
Kar se pa tice ventilatorcka pa bo kar dovolj. Moj notebook je prizgan vsak dan skoraj 24ur na elektriki pa se do zdaj ni zgodlo se nic... ce pa bi ze s tvojim kaj blo pa mas garancijo...

yjj ::

LCD ne zmore niti pribljižno 120 in se ne obrablja kot navaden

Reso ::

moj prejsn notebook pI se je ful grel, sam je zdrzu..:D:D

Ta nov notebook k pa jih delajo mal bols, pa vsi zdrzijo z ventilatorji k jih majo ze vgrajene.. Sam problem nastane ce ventilator piha ven zgori tipkovnce pa ga pustis przganga pa LCDzaslon zapres.. Pol pa nima ventilator nikamor za pihat zrak pa rata res vroce>:D(sm ze probu)

andrej ::

res pa je, da vsi niso enako dobri. Upam, da mas notebook od kaksne firme, in ne kaksnega poceni tajvanca. Ti so posebej izpostavljeni taksnih pregrevanjem... Jaz z mojim Siemensom nisem imel problemov...

--Switch-- ::

Malo prevrtaj ohisje!:D:D

andrej ::

najboljse je da ga kar celega odpre in dela pri odprtem:D:D

miranpozar ::

LCD monitorji ne zdrzijo vec kot 75 Hz, zato niti ne probaj! Ko bo tvoj novi notebook ze popolnoma zastaral, bo LCD ekran se vedno dober.

Poglej, kje ventilator piha ven topel zrak in pazi, da tega zracnika ne zamasis, pa se bo lepo hladil. Sem imel po rokah enega, ki je pihal zrak spodaj in ce si ga imel na mehki podlagi (postelja) se je pregreval... ha, tajvanci!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

he he, ja na pihanje zraka moras res pazit. Nekateri majo tak nareto, da piha ven skozi tri strani. Odzanaj, odspodaj in odzgoraj, samo to je nemska preciznost:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404691 (3460) solatko
»

Ventilator na prenosniku se mi vklaplja non-stop ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193563 (3232) igz
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262276 (1939) Pyr0Beast
»

ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311557 (1230) Jan987
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393585 (2850) SkIDiver

Več podobnih tem