» »

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

««
18 / 20
»»

Icematxyz ::

Kako izgleda ttf-ubuntu-font-family na Android?

Android + nova Ubuntu pisava



Vir slike

Še kot zanimivost (licenca (primerjava) za dva "ponudnika" ttf pisave):

http://font.ubuntu.com/

http://www.faqs.org/docs/Linux-mini/TT-...

S tem da licenca za ttf-ubuntu-font-family še ni dokončna. Ampak je še predmet odločanja.



Vir

Tudi razvoj še ni končan. Gre za obsežen in zahteven projekt. Ki pa lepo napreduje. In za to se bo deloma tudi v Ubuntu 10.10 že uporabilo novo pridobitev na področju TTF pisav ttf-ubuntu-font-family!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Že večkrat videni problem.
Zazna 3.2GB rama od 4GB.
Ubuntu x86_64

Server verzija s Pxe ne dela. What now ?

free -m sporoči v obeh primerih nekaj čez 3.2GB rama
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

To ti BIOS pravilno ne premapira I/O prostora. Vklopi "memory remap" ali kaj podobnega, oz. posodobi BIOS.
The truth is rarely pure and never simple.

Pyr0Beast ::

Updatal bios, sedaj dela, hvala bogu. free -m = 39xx rama

Zgubim pa na navijanju grafe, eh.

Je pa zanimivo da je ubuntu za tam 10% bolj varčen v Idlu od Win.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Filmska produkcija (in tudi ostala zanimiva 3D področja)in FOSS. Primer iz prakse:

"Sintel" is an independently produced short film, initiated by the Blender Foundation as a means to further improve and validate the free/open source 3D creation suite Blender. With initial funding provided by 1000s of donations via the internet community, it has again proven to be a viable development model for both open 3D technology as for independent animation film.
This 15 minute film has been realized in the studio of the Amsterdam Blender Institute, by an international team of artists and developers. In addition to that, several crucial technical and creative targets have been realized online, by developers and artists and teams all over the world.




Dol poteg datoteke za ogled na lokalnem predvajalniku.

Operating Systems

We are using 64bit Linux – Debian Squeeze for the Justa-Cluster & Ubuntu 10.04 for everything else. I like to keep configurations similar to avoid glitches & incompatibilities.


system-benchmarks

Več o projektu na:
http://www.sintel.org/
http://www.blender.org/

opeter ::

Sem gledal. Simpatična in hudo dodelana kratka animacija. Res je odlično narejeno! Kapo dol.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

O programu Mixxx smo v tej temi že govorili.

Izšla je verzija 1.8.0. Privzeto je na voljo v programskem središču v prihajajočem Maverick Meerkat. Avtorji so poskrbeli tudi za to, da namestitev za uporabnike Lucid Lynx poteka enostavno:

sudo add-apt-repository ppa:mixxxdevelopers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install mixxx libportaudio2


Mixxx GUI



Mixxx is free, open source DJ software that gives you everything you need to perform live mixes.


http://www.mixxx.org/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

Icematxyz: Seems dragons are popular this year :)


Zakon filmček, še tisti model iz elephant's dream je tu (4m:22s). :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sajko ::

Okey rabim en help glede file systema.

Delal bom dual boot ubuntu + win7, pri čemer mora biti dobra podpora za branje in pisanje v obeh OSih, tudi za file > 4Gb (torej fat 32 odpade). Je NTFS podpora v ubuntuju ze dovolj zrela, ali še povzroča kakšne tezave oz. predlagajte alternative (exFat,..)?

**Gre se za dodatno particijo, ki bo deljena med sistemoma in ne primarni particiji!

Lp,
Grega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Icematxyz ::

NTFS če hočeš da dela out of the box. Če pa bi rad malo dodelal Windows OS pa morda poskusi kaj takšnega, kot opisuje:

http://www.soluvas.com/read-browse-expl...

Se pa s tem kaj dosti ne ukvarjam. Za to če kdo ve še kaj več, naj napiše.

Predvidevam pa, da večina razdelek formatira v NTFS. In ima dostop do datotek out of the box iz obeh OS.

Hexx ::

Icematxyz, jaz bi ti predlagal, da odpreš novo temo. Točno veš na kaj mislim :D

Icematxyz ::

A da bi? Sem mislil počakati na končno različico 10.10. Ampak zakaj pa ne. Tako ali tako imam eno 64 bit Lucid Lynx inštalacijo, ki bolj ali manj sameva. Pa da vidim, če si nadgradnja sploh zasluži omembe. ;)

Alt+F2 + update-manager -d

Pyr0Beast ::

Pejmo rajš spat ? :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Nadgradnja potek



Ker je povezava malo "počasnejša". Bo trajalo kakšno uro in pol. Lahko bi šel zraven kar spat. Seveda bi lahko. Ker Ubuntu nekako zaupam, da bo nalogo opravil dobro. Ampak ne bom mu dal tega veselja. Raje bom gledal drsnik in vmes brskal po spletu in gledal filme in se pogovarjal z prijatelji in... ;) Nenazadnje ure tečejo. Ne more zdaj kar Ubuntu mi speljat dela s tem, ker zna postoriti vse sam.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

:))

Če imaš možnost mi sporoči kak se obnese upgrade na 10.10 z wubijem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

#The Wubi Windows installer was reported to be unable to open Windows' boot configuration data store in some (but not all) cases. Investigation of the problems are ongoing (613288)

#Upgrading Wubi systems from 10.04 LTS is known to fail, and is not recommended at this time. (610898, 617715)


http://www.ubuntu.com/testing/maverick/...

Beta različice jaz ne bi nadgrajeval še. Se pravi za Lucid Lynx, ki je nameščena s pomočjo Wubi. Pri nadgradnji in Wubi pa predvsem bodite pozorni vsi, ki se boste to šli. Ko se nadgradi grub2 paket, bi on rad še namestil v MBR Grub2 first stage. To prekličite, če je še vedno tako. Drugače bo potrebno popravljati Windows boot loader. Sicer preprost postopek. Ampak ni prijetno če ostaneš brez možnosti naložiti Ubuntu ali Windows na tistem računalniku. In ne veš za kaj se pravzaprav gre.

Icematxyz ::

Zaenkrat kot kaže vse deluje, kot mora. Več vtisov pa seveda v naslednjih dneh. Za to kot "obljubljeno". Po lahko kar rečem "privatnem nekje dobrem dvournem Maverick Meerkat release party-u" odprta sledeča tema.

mihec87 ::

Em gledam tole povezavo https://launchpad.net/ubuntu/+milestones pa mi nekaj ni jasno..ubuntu 10.10(maverick) je napovedan za čez 14ur pol pa gledam naprej pa je ubuntu 10.04.4(lucid) napovedan 1.22.2012 a jaz kaj zamujam?

Ker 10.10 je novejše kokr pa 10.04.4 vsaj po moji logiki al kaj?

Pyr0Beast ::

Pufff. Mene zeza Suspend To Ram. Ko prideš ven iz njega začne vse neznosno trokirati. Free-m nakaže da je swap poln, rama na voljo pa še 1.7GB
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

edit: sem šele zdaj prebral,
torej če bo mogoča nadgradnja brez kakršnih koli posledic na Wubiju, pa če se splača potem hočem vedet :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

dux ::

@mihec87: ker je ubuntu 10.04 LTS (long term support) po izdaji končne različice izhajajo dodatne različice, ki vsebujejo predvsem popravke varnostnih in drugih hroščev ter prevodov.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

@Mihec87

Predstavljaj si zadevo nekako tako, kot je Service Pack pri oknih.

torej če bo mogoča nadgradnja brez kakršnih koli posledic na Wubiju, pa če se splača potem hočem vedet :)


Pri Wubi bi jaz verjetno naredil backup podatkov, 10.04 odstranil in namestil 10.10 + obnova podatkov.

Relanium ::

Je že kakšna rešitev za Open Office Impress pri fulscrenu?
Pa brez izklopa Compiza ali pa skrivanja orodne vrstice


Drugo vprašanje,
ko sem vstavil CD od Ubuntu 10.10 mi je ponujal posodobitve (ali mogoče nadgradnje, nisem ziher)
ter jih dodal v programske vire
Ali je varno kaj se s tem igrat ali raje ne diram da kaj ne zjebem?

Mislim pač da bi kake aplikacije posodobil brez nadgradnje celotnega sistema?


Pa še zadnje vprašanje: Flash mi povzroča še zmeraj probleme pri zvoku. Ko se nek zvok predvaja in prižgem Chromium (in youtube) je youtube brez zvoka. Če ostale stvari izklopim youtube dobi zvok, ampak potem mi ostale stvari nočejo igrati, dokler ne ugasnem browserja

V synapticu imam tole: flashplugin64-installer, 10.2.161.23-0ubuntu0~sevenmachines1,
v programskem središču pa Adobe flash vir (če to kaj pomeni) (mislim da se temu reče repozitorij, je tako?)

Gandalfar ::

Mislim pač da bi kake aplikacije posodobil brez nadgradnje celotnega sistema?


Raje ne. Posodobi cel sistem ali pa uporabi backports.

Icematxyz ::

Pa še zadnje vprašanje: Flash mi povzroča še zmeraj probleme pri zvoku. Ko se nek zvok predvaja in prižgem Chromium (in youtube) je youtube brez zvoka. Če ostale stvari izklopim youtube dobi zvok, ampak potem mi ostale stvari nočejo igrati, dokler ne ugasnem browserja


To pomeni da ti PulseAudio ne deluje. Uporabljaš samo ALSA. Ni to povezano z FlasPlayerjem ampak PulseAudio. Si slučajno odstranil PulseAudio?

Drugače pa odpri FireFox. In namesti ta vtičnik:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

In ga ubogaj. ;) FlashPlayer pa imaš trenutno nameščen preko Ubuntu Tweak (PPA viri). Za to imaš v Programskem središču Ubuntu na voljo še "paket" ki namesti različico, ki je privzeto na voljo za Lucid Lynx. Če bi rad novejšo programje. Pa je več opcij. Med drugimi tudi PPA viri in ročna namestitev paketa iz strani "proizvajalca". Če ima na voljo paket za Lucid Lynx.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@Relanium

Drugače pa Ubuntu 10.10, ki si ga namestil na USB ključ. Imaš tam enake težave? Ali je kaj boljše/slabše?

Relanium ::

Tam je boljše, zvok deluje ok (celo tist ALSA chipset problem, ki sem ga imel tu ga tam ni) pa še bluetooth mi dela.
Zgleda da je že novejši hardware podprt.
Vedno bolj me ima, da bi vendarle menjal

Icematxyz ::

Seveda menjaj. In ne glej nazaj. Nesmiselno je vztrajati na 10.04 če ti strojna oprema tam deluje bolje. Kot bi bilo nesmiselno nadgraditi, če bi bila situacija obratna. Se pravi, ker si "home user" in ti na Ubuntu 10.10 strojna oprema deluje bolje. Programje je novejše, kar iz programskega središča. Se pravi manj vzdrževanja v vseh pogledih.

Pa še verjetno ti bo out of the box deloval bolje Pulse Audio. Se pravi FlashPlayer (zvok) bo deloval tudi če boš sočasno predvajal video vsebine na predvajalniku. Si preizkusil zadevo?

Je že kakšna rešitev za Open Office Impress pri fulscrenu?
Pa brez izklopa Compiza ali pa skrivanja orodne vrstice


A to deluje bolje na Ubuntu 10.10?

Relanium ::

Nisem sprobal OO, ampak flash pa tam deluje ok

Relanium ::

Sem že menjal, 10.04 imam samo še na stacionarcu (tam je bolj redko v uporabi)
nadaljujem z vprašanji v drugi temi :P

kanzyani ::

eno hitro uprašanje... mam že nameščen 10.04... na prosto particijo bom naložu še win7 .

kaj lahko gre narobe (mislim predvsem na grub)?

je dovolj liveUSB z 10.10 in potem sudo update grub al bodo večje p*z*a*i*e?

Icematxyz ::

Če boš namestil Windows 7 po tem, ko si namestil Ubuntu. In to na tisti trdi disk, kjer se v MBR že nahaja Grub2 (first stage). Bo Windows 7 to seveda prepisal. In boš lahko zagnal po tem le še Windows 7.

Za to da obnoviš Grub2:

https://help.ubuntu.com/community/Grub2...

Sam najraje uporabljam metodo 3 - CHROOT.

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Jaz v tej situaciji ponavadi naredim pred situacijo
$ sudo dd if=/dev/sda of=~/mbr-grub.bin bs=512 count=1


Po namestitvi pa bootnem LiveCD, naredim obratno:
$ sudo dd if=/media/root/particija/nameščenega/lnuxa/mbr-grub.bin of=/dev/sda bs=512 count=1

Potem pa seveda še
$ sudo update-grub
da se pokaže Windows v meniju. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Icematxyz ::

Microsoft je spreminjal te dni kot kaže certifikat za MSN. In danes, kdo uporablja Pidgin (na Windows ali Ubuntu...), ga je verjetno pričakalo v pozdrav kaj takšnega:

Baby did a bad bad thing.



Fix:

http://retrohack.com/why-cant-we-all-ju...

Sicer je navodilo za Windows OS, ampak zadeva je praktično enaka na Ubuntu:

Thank you for this. It worked on the first try. Btw, for those on Ubuntu the certificates are in /home/UsreName/.purple/certificates/x509/tls_peers.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pyr0Beast ::

A to je to sranje ? Jao ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Empathy in še kakšen drug IM odjemalec, tudi najverjetneje uporablja libpurple, in je postopek (lokacija certifikata) najverjetneje enaka.

Gandalfar ::

> So while the problem isn't directly with Pidgin itself, it looks like Pidgin may not be updating saved certificates properly.

Pyr0Beast ::

No, sedaj že dela, samo od sebe. Hail marry.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mare3 ::

Ali obstaja še kakšna druga možnost preklapanja med Wubi in Windows 7, kot je ta da resetiram računalnik?

opeter ::

Mare3 je izjavil:

Ali obstaja še kakšna druga možnost preklapanja med Wubi in Windows 7, kot je ta da resetiram računalnik?


Ne. Lahko pa Ubuntu naložiš v kakšen emulator tipa VirtualBox, VMWare Player ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Ne moreš sočasno uporabljati na enem računalniku oba OS. Žal tega ne poznam. Lahko enega na enkrat ali pa uporabiš virtualizacijo in poganjaš enega znotraj drugega.

Ker bi očitno rad uporabljal oba, pa potrebuješ dva računalnika. Enega za igranje iger ali pa morda kakšno igralno konzolo in drugega za vse ostalo, ker če prav sklepam ti je Ubuntu všeč in bi ga rad uporabljal za vse ostalo Windows OS pa za igranje iger.

Računalnik za Ubuntu bo te stal nekje toliko, kot stane grafična kartica za igranje sodobnih iger.

Rabil pa bi še kakšen pretvornik za "deljenje" tipkovnice, miške in zaslona med dvema računalnikoma in kakšen usmerjevalnik za lokalno omrežje, da bi še vzpostavil izmenjavo datotek med obema OS. To bi bilo potem najbližje temu, kaj iščeš.

Icematxyz ::

Še "končna različica" rešitve težave s Pidgin IM. Ali uporaba nove različice Pidgin 2.7.6, ampak šele ko bodo avtorji posodobili njihov "uraden" - PPA vir:

Dodaš PPA vir in posodobiš sistem.

Za obstoječo različico Pidgin na Ubuntu pa lahko snameš oba certifikata ročno in ju prekopiraš v (Alt + F2):

gksudo nautilus /usr/share/purple/ca-certs

Certifikat ena in certifikat dva (download the file povezava).

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Hvala za trud ;)

Icematxyz ::

Kako pa kaj Lucid Lynx uspeva na strežniškem tržišču?

"When people realize they have a hundred servers running Ubuntu, they realize they need a commercial relationship with Canonical."


Slovenska različica novice.

Angleška različica novice.

Relanium ::

Privoščim jim.
Vse skupaj pa lahk pomeni samo še več investicij v razvoj sistema.

Icematxyz ::

Kdor se nahaja za požarnim zidom in doda PPA vir, če nima odprtega ustreznega porta ali pri dodajanju PPA vira začasno ne izključi požarnega zidu, se GPG ključ ne uvozi. Namestiti bo verjetno programsko opremo s PPA vira šlo, ne bo pa mogoče s tega PPA vira posodobit paketov, javljajo bo tudi pogoste napake pri nadgradnji paketov/sistema.

Od Ubuntu 11.04 Natty Narwhal naprej, bo se uvoz ključa privzeto izvršil preko port 80 in s tem ne bo več težav.

Vir

OttoParts ::

Imam nek čuden problem, ki ga ne znam rešiti.

Zgleda, da kontrola, ki izklopi zvočnike, ko vtaknem slušalke ne dela, zato zvočniki delujejo HKRATI s slušalkami.
Karkoli že spreminjam v Sound Perferences je rezultat, da delajo zvočniki hkrati s slušalkami ali pa sploh ne (in tudi slušalke ne).

Zvok drugače dela normalno edino ta zadeva s slušalkami, ki ne izklopijo zvočnikov je problem. To se mi prej na tem računalniku (in ubuntuju) ni dogajalo.

Imam Ubuntu 10.04 in MSI Megabook s271 z Realtek čipom (Alc883).


Ima kdo podobne težave (in rešitev)?

GeForce ::

Jaz sem imel enak problem vendar na Asusu in mi je pomagal tale forum, sicer se nanaša na Asuse ampak .....:)

OttoParts ::

Danes pa DELA, NE DA BI KAJ SPREMENIL ??????????

@GeForce:

Hvala za namig, ampak tudi sam sem si pomagal z podobnimi forumi (npr. http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org..., kjer je šlo v glavnem za to, da v /etc/modprobe.d/alsa-base.conf spremenim vrstico options snd-hda-intel model= ***, tako da izberem (uganem) pravilen vnos (za moj prenosnik nisem našel direktnega vnosa). Včeraj sem to nastavil na auto in NI delalo, danes zjutraj pa DELA?

Icematxyz ::

Se pravi ob namestitvi Ubuntu je dobro delovalo, potem pa prenehalo? Ali si pa z naknadnimi nastavitvami pripravil zadevo do delovanja?

Če velja slednje, poglej kateri parameter si vpisal točno in si ga zapomni, če boš ga še slučajno potreboval v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176924 (45763) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478756 (7968) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159046 (116639) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166612 (139259) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033383 (27882) poweroff

Več podobnih tem