» »

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870

matkeri ::

aahaaa..... zdj pa mam... sm še enkrat probu... zdj mam ta bios: Bios Version: 011.010.000.002

ka morim še kj druga nrdit????

lp Matija

delfinus ::

Vent dej v CCC na 40%, ce hoces ene normalno temp, druga pa ne. Sedaj ti dela vse. lp, D.

matkeri ::

No delfinček hvala, zdj res dela čist normalno super! Hvala

lp vsem Matija

dammyboy ::

hmm delfincek jaz sem prav tako moral flashnit svojo Sapphire radeon 4870 in od takrat naprej več ni naštetih težav... sem pa opazil eno drugo stvar, in sicer da sedaj ne slišim več zvoka na tv preko hdmi povezave... slika je še vedno odlična na moje full hd lcdju, zvoka pa noče bit, pa čeprav mi sistem ne javlja prav nobenih težav... tak da sem prisiljen zaj preko dvi-vga zadevo uporabljat, kar seveda pomeni "samo" 1368*760 resoucija :( poznaš morda ta problem? Pa še eno vprašanje vsem skupaj: je normalno, da mi Crysis šteka oz. da sem skoraj prisiljen v določenih situacijah igrat na medium al pa low nastavitvah (na koncu na ladji) pri tejle mašini: intel q9400 quad @2,66, sapphire radeon 4870 512 in 4 gb rama @800 mhz? Lepa hvala za odgovor :)

delfinus ::

Ne za zvok preko HDMI pa ne vem. To pa najboljs, da prebrskas na Sapphire forumu ali pa ATI-AMD forumu. Objavis vprasanje tam. Sicer pa bi sam najprej reinstaliral driverje za Graficno in tisti driver za HD zvok. Morda se je kaj tam zataknil.

lp, D.

BladE_ ::

Resitev za mojo HD4850 je bilo "navijane" ventilatorja... stock je bilo 22% "navil" sem ga na 50%, za1x vse dela ok!

Double_J ::

Serviser na mlacom je probal vse možno, tudi blind fleshiranje na moji radeonki 4870. Pa je zgleda tako zaflashana, da comp niti ne ve več zanjo?

Zdej pa lahko edin se delfincku posljem ce bi se mal igral. Kupt bo treba pa kr novo verjetno.
Dve šivanki...

Han ::

Lahko jo tudi meni prineseš, pa jo potem po potrebi dam delfinčku. V LJ sem še kakšni dve uri...

Double_J ::

Jah sej zdej sm kupil novo... isto... ki ima nov bios. Drag nov bios. Tako da zdej se ne mudi takoj nekaj.

Zdej tastaro pa lahko se zmenimo enkrat, če maš kako idejo delfincek oziroma Han. Samo dvomim da se da kaj nardit.
Dve šivanki...

Han ::

Eden naj jo še poskusi flešnit v DOS. Če se ne bo zbudila, lahko imaš za rezervo vsaj hladilnik oziroma ventilator...

Double_J ::

Jap, se strinjam. Tam sem kar kupil novo grafo, ker je comp pod garancijo, pa rabimo ga, tako da je kr notr dal novo. Če se pa tole obudi... pa se tako ali tako lahko potem proda stvar.

Edino mogoče bi blo bolj pametno, da bi rekel da je comp crknil... pa bi potem
verjetno dali novo grafo, ker kdo bi to ugotavljal. Samo bi bilo treba pomoje ornk čakat, pa sm mislil da bo znal flashnit takoj.

No ja...:)
Dve šivanki...

Valvoline ::

Serviser na mlacom je probal vse možno, tudi blind fleshiranje na moji radeonki 4870. Pa je zgleda tako zaflashana, da comp niti ne ve več zanjo?

Zdej pa lahko edin se delfincku posljem ce bi se mal igral. Kupt bo treba pa kr novo verjetno.

Bad flash se zihr da popravit,morš imet originalni bios.
Evo ti atijeve biose za vse grafe.
http://www.mvktech.net/component/option...
Rabiš še eno starejšo pci grafo al pa mamaplato z onboard grafo da se poseg naredi.
Pred leti smo z bratrancem narobe flashal r9800se da bi je odklenil na 9800pro :) Nekaj je šlo narobe in ni bootalo. Pa smo potem flashal spet original bios z pomočjo stare pci kartice. Pci grafo rabiš tolk da se slika vidi,lahka bootaš tut brez grafo,torej blindflash ampak je res težko tako komande pravilno vpisat. Če maš srečo z pci grafo se da tut v winsih badflash popravit z atiwinflash.

Double_J ::

No sej najbolš, če je kdo iz LJ, pa se enkrat oglasim. Samo on je kao to vse sprobal... najprej v mojem compu... pa še v drugem. V mojmu je samo ena PCIE reža sicer.

Original ATI bios, a pol je narobe če je probal kr s tistim popravljenim od saphire... no sej ne vem kaj je počel, priložil sem mu tud tista navodila od delficnka za ilustracijo.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

FrancBula ::

z pci grafo se ne da popravit v winsih. v winflashu je ne zazna in programa ne odpre, v RBE pa je premajhna ločjlivost da bi pritisnil flash...;((
jaz sem naredil boot diketo in flashal svojo 4850:D
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

http://www.techpowerup.com/articles/ove...
Tle piše nekaj okrog tega.

delfinus ::

Double_J. Pomembno je vedet naslednje. Ko prizges racunalnik ni slike na ekranu, tocno? No in ko ni slike ali PC boota naprej, kaj sari po disku ali je popolnoma dead?

lp, D.

h4axor ::

Delfinček!
Obstaja kaki program za navijanje 4870 ????


Lp H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: h4axor ()

Valvoline ::

atitool

mesoreznica ::

Navijaš lahko kr v Catalystih, pod ATI overdrive.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

delfinus ::

Kot je rekel mesoreznica... jaz uporabljam kar Catalyst Control Center (CCC) za to. Sicer pa navijem nic, ker ne vidim smisla. Navijem samo vent, da se vrti na 40%.

lp, D.

h4axor ::

Zakaj vse je dobro da se vrti ventilator na 40% ????

delfinus ::

Zato, da je temperatura nizja. d.

Double_J ::

delfincek, po spominu(skoraj gotovo, ne morem več probat) mislim da nič ne dela. Ni tistega piska ane. Vrtijo se pa ventilatorji.

Še nekaj, kako je nasplošno z uveljavljanjem reklamacij pri takem primeru? Zanič bios je že tako bil gor, kartica pa se nebi smela uničiti zgolj zaradi flashiranja biosa? Zagnal sem neke uradne programe, glede te kartice in se je uničila. Kako to lahko upravičujejo?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

tilinho20 ::

Načeloma se nebi smelo flashat. Samo najbrž ne bodo preverjali in boš dobro prišel skoz.

miteq ::

Koliko stopinj ima kaj vaša Radeonka v idle in pri obremenitvah?

Han ::

PowerColor HD 4850 Play! ima 45/65°C (500/665 MHz). Sobna T okrog 23°C, Gigabyte Triton 180 ohišje z dvema 120 mm ventilatorjema (eden spredaj pred kletko z diski, drugi zadaj pod napajalnikom).

kmetek ::

Z enmu se kregam češ da je ATI 4870 slabša od EVGA eVGA GTX260 896-P3-1267-AR Core216 Superclocked 896MB PCIe, res ?

FrancBula ::

4870 je malenkost slabša
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

mesoreznica ::

Z enmu se kregam češ da je ATI 4870 slabša od EVGA eVGA GTX260 896-P3-1267-AR Core216 Superclocked 896MB PCIe, res ?


HD4870 512MB je kr zadaj pri visokih resolucijah. HD4870 1GB pa je tam tam. Mogoče malenkost počasnejša od 260-216.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

filip007 ::

Kaj ste potem ugotovili da je narobe s 4870 pregrevanje ? in višanje vent. na 40% je to to...?

Pri men se sesuje po okoli 1 ure mi pokaže blue-screen napako pa se resetira, luafam pa na 3870...

delfinus ::

Ne. Glavni problem, ki je izpostavljen v tem topiku je bios iz meseca Julija 2008 na Sapphirju HD4870. Bios ima neustrezno (beri prenizko) napetost za GPU zato pod obremenitvijo stvar zamzne.

lp, D.

filip007 ::

Če ima še kdo probleme, Sapphire je objavil bios na svoji strani (pod drivers).

Posname se ga z Winflash...

http://www.techpowerup.com/downloads/12...

delfinus ::

Tam je ze od septembra bismark :). Se pa ne priporoca flashanje z winflash, ker se rutina izvaja okrog 2 minute. Pod DOSom se flasha le par sekund. :). Enemu userju tu se je kartica z winflash ze zaflashala. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

pingo76 ::

Ena od rešitev (sam uporabljam) je da se sname dol tisti jajc od ventilatorja ter odvečno plastiko dol iz hladilnih reber. Nato z vezicam pritrdi en neslišen 8x8cm vent. Rezulatat? 1200 rpm = neslišno. Temperature pa idle 34c load 58C club 3d 4850 512 model.
Povsem srečen. Prej pa se je drlo...

Grdo je kot 300 hudičev ampak računalnika pač ne gledam. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Aimée ::

am, rada bi vprašala, če ima slučajno kdo probleme s Power Color ATI Radeon HD4870, 1GB DDR5? To kartico imam v novem compu (predvidevana je bila Sapphire, a mi fotr ni povedal, da so jo menjali, ker je ni bilo več na zalogi ;(()

Comp sem sicer komaj včeraj dobila in moram jutri še na novo inštalirati windowse, ker sem nekaj zafrknila pri delanju particij ... Tako, da nisem še nič uspela preveriti delovanja kartice v kaki igri. Ima kdo izkušnje z njo? Dela normalno? Res ne bi rada mela kakih neprijetnih presenečenj. :/

dzinks63 ::

Ko boš imela vse poštimano, kar seveda bo, ker bo vse frišno instalirano, se nimaš kaj bat. Zadeva ti bo špilala, da bo veselje. Upam da imaš ostale komponente dobro usklajene, predvsem dovolj dober napajalnik in močan procesor, da boš lahko izkoristila zverino.

Aimée ::

bom kar napisala konfiguracijo. :)

Matična plošča: ASUS P5Q Pro
Procesor: Intel Core 2 Duo E8500, 3.17 GHz
Grafična: Power Color ATI Radeon HD4870, 1 GB DDR5
Trdi disk: WD Blue Caviar 640 GB
RAM: Corsair, 4GB, 1066 MHz
Ohišje: Antec Nine Hundred
Napajalnik: PCPower Silencer, 610W

zraven pa lahko še dodam monitor, miško, tipkovnico, zvočnike ... [vse novo ^^]
Monitor: LG 227WT, 22" Wide Screen
Miška: Logitech LS1 Laser
Tipkovnica: Logitech Wave
Zvočniki: Creative Inspire T10

komaj čakam, da bom lahko vse jutri zares preiskusila ... danes sem preveč utrujena, da bi šla še enkrat windowse inštalirat. (narobe sem razumela on 'unpartitioned space' in sem mislila, da, če ustvariš eno particijo zraven, da ti sistem iz onega 'unpartitioned space' samodejno ustvari particijo D:/ ... samo zdaj pa mi kaže, kot, da bi imela samo 195 GB placa skupno. :|)

pa sorry za nekoliko offtopica ...

dzinks63 ::

Vsaka ti čast, očitno redno spremljaš forum in si nabavila dober comp. Ravno nekaj takega se najpogostejše priporoča. Naj ti dobro služi.

mesoreznica ::

bom kar napisala konfiguracijo. :)

Matična plošča: ASUS P5Q Pro
Procesor: Intel Core 2 Duo E8500, 3.17 GHz
Grafična: Power Color ATI Radeon HD4870, 1 GB DDR5
Trdi disk: WD Blue Caviar 640 GB
RAM: Corsair, 4GB, 1066 MHz
Ohišje: Antec Nine Hundred
Napajalnik: PCPower Silencer, 610W

zraven pa lahko še dodam monitor, miško, tipkovnico, zvočnike ... [vse novo ^^]
Monitor: LG 227WT, 22" Wide Screen
Miška: Logitech LS1 Laser
Tipkovnica: Logitech Wave
Zvočniki: Creative Inspire T10

komaj čakam, da bom lahko vse jutri zares preiskusila ... danes sem preveč utrujena, da bi šla še enkrat windowse inštalirat. (narobe sem razumela on 'unpartitioned space' in sem mislila, da, če ustvariš eno particijo zraven, da ti sistem iz onega 'unpartitioned space' samodejno ustvari particijo D:/ ... samo zdaj pa mi kaže, kot, da bi imela samo 195 GB placa skupno. :|)

pa sorry za nekoliko offtopica ...


Vse je dobro izbrano.

In ne rabiš na novo instalirat windowsov.

Desni klik na my computer, izberi Menage, nato Disk Menagment in tam izberi unpratition space in naredi particijo. potem samo še formatiraš in to je to.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

filip007 ::

Off topic na Mesoreznica
Ja že samo potem imaš več diskov...to se ne obnese
Unpartitioned space je prazen prostor to se izbre kompletno in Quick format v NTFS in je to to...

Za 4870
Katere verzije Biosa so važne potem...flash pod dosom nimam več bednega "flopija"


Končno en normalen forum, ker RN nimajo pojma sami idioti :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

profii ::

Off:
pingo76 se da dobiti kakšno sliko kako use skupaj zgleda? sam sem tudi že razmišlal takole, vendar nisem upal razdirat nove grafe.

LP

delfinus ::

Bismark na strani 3 te teme so objavljene natacna navodila za katero verzijo in kako se flasha pod dosom. Ne rabis diskete. Dovolj je USB kljuc.

lp, D.

mesoreznica ::

Off topic na Mesoreznica
Ja že samo potem imaš več diskov...to se ne obnese
Unpartitioned space je prazen prostor to se izbre kompletno in Quick format v NTFS in je to to...

Za 4870
Katere verzije Biosa so važne potem...flash pod dosom nimam več bednega "flopija"


Končno en normalen forum, ker RN nimajo pojma sami idioti :))


Pa saj ne bo imela samo ene particije. Saj vidiš da je eno že naredila. Torej enostavno naredi še eno pod disk menagment.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Aimée ::

mah, na koncu ni bilo nič v redu ... nastavila vse, vse zgledalo kul ... zdaj pa imam tisti 'flickering' oziroma nekakšno stalno nadležno 'refreshanje' na tri sekunde.

problem v grafični ali pa dinamičnem kontrastu monitorja?

sem že res čisto obupana, ej. :/

FrancBula ::

kakšen monitor imaš?
si probala na drugem?
si naložila zadnje drajverje?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

pingo76 ::

Off:
pingo76 se da dobiti kakšno sliko kako use skupaj zgleda? sam sem tudi že razmišlal takole, vendar nisem upal razdirat nove grafe.

LP


Žal nimam varjante. Je pa nekako takole:

Le da sem jaz to naredil malo bolj človeško.


Predstavljaj si. da sem snel dol tisto črno grdobijo z ventom skupaj in na rebro položil en 8x8cm vent. Na vent sem nalepil malo gumijastega traku za tesnenje oken, da blaži vibracije in da se vezice nekako "vzmeteno" primejo. Čisti ghetto style a dela kot urca.

profii ::

ti imaš tako z heatpipe hlajenjem?
jaz imam tako:
 4850

4850


pa tudi razmišljam da bi tako naredil.
bo šlo?

Han ::

Priporočam ZEROtherm GX810. Za €20 imaš odlično hlajeno grafično + tišino.

pingo76 ::

Ne, tako imam:

Nič heatpipe le en srednje velik aluminjast hladilnik, nič posebnega.
Ta model je club 3d 4850 zerotherm (obstajata dve verziji, moja je češka verzija :P) in je nadležno glasen po defaultu. No sedaj je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Tick ::

Imam grafično kartico sapphire ati radeon 4870. Po 5ih minutah igranja igre gta 4 sa mi na zaslonu pojavijo kvadratki, računalnik popolnoma "zašteka" in edina možnost je da ga restartam. Včasih se mi pojavijo tudi navpipšne sive črte, včasih pa se PC sam od sebe restarta. Trenutno imam na PC-ju le gta 4 in cod 4 (obe igri sta neoriginalni), vendar cod 4 deluje popolnima normalno. Računalnik sem sicer sestavil sam vendar glede na to da deluje normalno (razen gta 4) mislim da nisem nič zasral. Sumim grafično kartico. Kako bi odpravil težavo (napajalnik imam lc power 650W tako da mislim da ni prešvoh)? Kako se fiksira frekfenca jedra na 750MHz?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati Sapphire HD 4870 bios/ pomoč

Oddelek: Strojna oprema
181324 (1018) delfinus
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559259 (23497) Galaxy
»

Sapphire HD4870 512 GDDR 512MB

Oddelek: Strojna oprema
241385 (1083) delfinus
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744089 (19583) Music Man
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587354 (5909) M-XXXX

Več podobnih tem