» »

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

««
14 / 15
»»

tilinho20 ::

Obe sta v redu!

rkajtn ::

Kako se vam ša zdi ati 4850 od gigabyta!Ker imam naroceno in me zanima vase mnenje!Seveda imam ze doma cooler accelero s1 ver 2 + 2 velika ventilatorja!Ce ze ima kdo to kombinacijo naj prosim pove ce so res temperature nizke kot so obljubljene od artica!!In ce se navija dobro!!


lp

robi

FrancBula ::

mene pa zanima kje bi dobil novo sapphirovo 4850 po najnižji ceni?
hvala
lp

gruntfürmich ::

www.demise.si morda.

jst pa si bom to nabavil. sigurno. v parih dneh. vidim da je čista zmaga.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

NoXy ::

franc1 jaz sem jo kupil pri http://www.elektronika.si/product_info....
Slika je napačna zdaj imajo nov model(Ko sem jaz kupil so ga meli)
In grafa je odlična :)
Mojo sem uspel naviti iz 625/993 na 700/1078. Greje pa se na 64C med igranjem.
Priporočam ;)

FrancBula ::

no ubavil sem 4850 od Palita za 140eur. dober dil, ni kej. karta je super. do zdaj sem jo brez problema navil na 702/1099, več še nisem poskušal.
karta ima bakren hladilnik jedra, za memory nima nič. nenavita ima v idle 34 stopinj(core), memory pa 37 stopinj. maximalna temp. ki sem jo z navito dosegel med igranjem crysisa je bila mislim da 54 stopinj.
karta je krajša od navadnih 4850.
le malo sem bil razočaran ko sem pognal Warhead ter naštimal na 1680x1050 ter na 8xAA. bilo je od 10-15FPS(nenavita).-je to normalno?
nato sem dal na 1440x900 ter 2xAA in imam z nenavito 25-40FPS.

_markec_ ::

kaj vam nič ne vgaša monitor med igranjem iger? Sam imam toxično 4850-ko in mi pri Crysis konstantno vgaša monitor, pa tud pri Pro Evolution Socceru mi je že. Razmišljam, da jo bom vrnil, če se ne bo našla kakšna rešitev.

FrancBula ::

merkec to se tudi meni kdaj zgodi. vzrok je neka funkcija ki zmanjša frekvenco ko karta ni obremenjena. to se da izklopit, a ne vem točno kje

delfinus ::

Ce je problem z ugasanjem kot pravi franc1. Potem je to Powerplay, ki se ga izklopi. Seveda je to vrapsanje, ki ga je vredno pretestirat.
Na 4870 smo imeli drugacne probleme s tem powerplayom. Je krashalo spile. V CCC je potrebno ustvarit svoj profil in potem poeditirat. KLIK za vec. Fiksirat je potrebno frekvenco na max. Ne vem koliko je to za 4850. Pozor, ker v temi zgoraj je vrednost 75000 to je 750MHz in je namenjena za HD4870.

Torej kaj je potrebno: rocno je pootrebno editirat XML file (profil), ki je ste ga predhodno ustvarili v CCC. Kje se skriva ta XML:
windows XP >> C:\Documents and Settings\username \Local Settings\Application Data\ATI\ACE\profile created .XML
windows vista >> C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profile created .XML

Prav tako je potrebno potem v CCC ene 2x do 3x zbrati ta profil, da ti frekvenco fiksira, da se ne spreminja pod manjso obremenitvijo.

lp, D.

RC14 ::

Se opravičujem, ker je tukaj tema o 4850, pa vseen bom tuki vprašu.

Mogoče kdo ve oz jo ima doma, PowerColor Radeon HD 4870 PCS+ 1024MB ,ki se jo dobi za 265 evrov, kako se kaj obnese to njihovo hlajenje? še LINK DO GRAFIKE

Sicer na netu sem najdu dva testa, pa me vseen zanima, če si jo kdo lasti in me zanimajo izkušnje iz prve roke.
Ker kupujem grafično, pa sem zdj v dilemi katero kupit ? Ali naj kr vzamem najcenejšo 4870 ?
GTX260 core 216 pa bo pri nas verjetno precej zasoljena cena.

aja pa še to me zanima, a se že kje v SLO da dobiti Sapphire HD 4870 Toxic ? KLIK


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

FrancBula ::

RC14 kaj pa Gainward Radeon HD 4870 "Golden Sample" ?
jo imajo pri agt-ju
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Ja tud v tej smeri sem razmišlju, sam če bi mel izbiro, bi raje toxic uzel.
hmhm, še kak predlog?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

_markec_ ::

Torej ta Toxic grafična je defektna. Ko sem downclockal frekvencu GPU-ja in spomina na grafični na tisto od navadne 4850 mi je Crysis deloval. Kar pa ne pomeni, da sem zadovoljen, ker nisem dal več denarja za to, da mi ne bo delalo....

hvala bogu, da sem vsaj diagnozo postavil...

M-XXXX ::

RC14 kaj pa Gainward Radeon HD 4870 "Golden Sample" ?
jo imajo pri agt-ju


Test Gainward 4870 GOLDEN SAMPLE

Veselo branje, čeprav je sam ne priporočam!

Mentor73 ::

Glede na to, da si končal s klicajem (v članku negativnega priporočila nisem zasledil), me res zanima, zakaj ne priporočaš.

M-XXXX ::

Zato ker se mi je tako obupno navijala, razlika v temapraturi pa tudi niso nevem kaj. Po mojem mnenju ne odtehta razlike v ceni...

delfinus ::

S temi Gainwardi Golden Sample imajo podobne probleme kot markec. Kar pomeni pretirano navita in se vedno presvohno hlajenje. Vec pa lahko preberete na ATI/AMD forumu, kjer userji isto jamrajo. Nekdo je dal vent na 100% in mu je postala stabilna. Ampak ne predstavljam si kako je bilo to slisno, ker je ze pri 50% rahlo motece.

lp, D.

oberskitona ::

jas mam sapphire 4850 512mb pa sem mi v normalnem stanju greje 45 stopinj v igrah pa kar preko 60 ali je to kaj narobe kakšne so idealne temperature oz. kakšna temperatura bi morala bit

aja pa še nekaj da si malo temo sposodim imam naslednjo konfiguracijo
c2d e8400
sapphire 4850
wd 120 gb
asus p5q pro
2gb patriot 800mhz
ali je normalno da mi računalnik laufa ko se zažene v vindovsih na 500mb rama ali je to preveč ker mi je prejšni računalnik samo vklopljen brez da kaj delam jemal samo 300mb rama

hvala

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Taksno kot jo imas. To je vec kot super. lp, D.

oberskitona ::

kako pa dvignem hitrost ventilatorja na grafični

delfinus ::

oberskotina: ker zal nimam danes in naslednje dni casa, da bi ti lahko dal novodilo. Vtipkaj v iskalnik fanfix 4850 in ti bo vrglo ven kako rocno poeditiras profil. Sicer pa sem nekje se mi zdi znotraj slo-techa ze nekaj pisal o tem.

lp, D.

Mentor73 ::

S temi Gainwardi Golden Sample imajo podobne probleme kot markec. Kar pomeni pretirano navita in se vedno presvohno hlajenje. Vec pa lahko preberete na ATI/AMD forumu, kjer userji isto jamrajo. Nekdo je dal vent na 100% in mu je postala stabilna. Ampak ne predstavljam si kako je bilo to slisno, ker je ze pri 50% rahlo motece.

lp, D.


No zanimalo me je, ker imam sam dotično kartico. Recimo na testu na Fudzilli so navili jedro na 826 mhz. (na tem linku 825 http://www.xtremesystems.org/forums/sho.... Spet na enem drugem sajtu podobno, 785 (sicer omenja brez volt moda, pa vendar). Kdor išče tihi računalnik, ta kartica zagotovo ni zanj, spet pa ni preirano glasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mentor73 ()

gruntfürmich ::

kako pa dvignem hitrost ventilatorja na grafični

z riva tunerjem. za stalno ali pa samo za sejo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yamal ::

Ker sem malo bral tole temo o HD4850 in se tudi sam nagibam k nakupu me zanima sledeče.Kako dobro bi delovala ta kartica skupaj z procesorjem Pentium 4 3.0, RAM 3 GB. Seveda bi bil zelo vesel, če bi dobil informacije iz prve roke. Hvala za odgovore. LP

Meizu ::

Mjah, ne pričakuj preveč, poskok zmogljivosti bo pa kr hud no....

kmetek ::

Čem menjat 9600GT za 4850 ?

Urc ::

Če imaš to možnost, potem kar. :)

tilinho20 ::

Čem menjat 9600GT za 4850 ?

Če je velka nuja potem daj, ni pa glih nujno da menjaš--> sploh če si s to zadovoljen :)
Počakaj na nove grafe.;)

keba ::

ah novih graf še nek cajta ne bo, zdej pa prihajajo same hude igre, jst na tvojem mestu bi.

SebaR ::

kako pa dvignem hitrost ventilatorja na grafični


Instaliras si Catalyst driverje verzije 8.10 kje imaš pod nastavitvami možnost preminjanja hitrosti ventilatorja
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

riS16 ::

No zdej pa se jst povem o mojih izkusnjah pri Sapphire HD4850 512GDDR3
z graficno niti nisem zadovoljen !
Moj Komp :
E6400 2.13 @ 2.6Ghz
Asus P5K sli-ready
4Gb OCZ 800Mhz 5-5-5-12 Latenca ( sm se zajebu bi mogu uzet 4-4-4-12)
Ati Radeon Sapphire HD4850 512GDDR3
Windows XP sp3

Kko delajo spili :
Far Cry 2: 25 - 80 fps , na high 1280x1024 2xAA, na Very High nemorm spilat ( drekc pekc :S )
Crysis: na High 1280x1024 brez AA od 15 do 60 fps, pri heavy fightih tud 15
Crysis Warhead: na GAMER 1280x1024 brez AA od 15 do 60 fps, pri heavy fightih isto okol 15
Assassin's Creed: maxed, 1280x1024 , dela kr fajn edin vidi se da je mal slik na sekundo, tud ce nastavitve dam na manj ... deluje z istimi fpsji..nvem zkaj..to mi je ful weird !
Gears of War: maxed, ta spil dela lepo ! mislim da od 50 - 100 fps !

pa mam vprasanje: a bi recimo E8400 procesor velik pospesu delovanje oz fpsje ?

lp

gruntfürmich : tole grafo k si dal link mam jest...isti ventilatorcek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: riS16 ()

jest10 ::

Zakaj da bi menjal procesor?? Tega še navij pa bo bolje.

Urc ::

Asus P5K sli-ready ?

riS16 ::

jest10: navit je na 2.6 pa brez igranja je 59 stopinj ko igram mislim da gre tud do 70, torej ce ga dam na 400 fsb ( 3.0Ghz ) se pa stopinje se bolj dvignejo in se mi zdi da pol se slabse dela vse skup an... mogu bi boljsi cooler nabavt !

Urc: no drgac se ne imenuje tko sam hotu sm povedat da ma za sli sceno :D

lp

jest10 ::

Če ne boš dvigal napetosti, se ti temperatura skoraj ne bo spremenila ob navijanju. Mogoče lahko na 3GHz celo malo znižaš napetost in boš imel hladnejšo mašino kot sedaj

Urc ::

Urc: no drgac se ne imenuje tko sam hotu sm povedat da ma za sli sceno :D

Zanimivo, sem mislil da P35 ne podpira Sli. Si dal kak modan BIOS gor?

M-XXXX ::

Urc: no drgac se ne imenuje tko sam hotu sm povedat da ma za sli sceno :D

Zanimivo, sem mislil da P35 ne podpira Sli. Si dal kak modan BIOS gor?

Saj ne podpira, ne vem kaj tale bluzi...

riS16 ::

Asus P5K ! ne P35.. P5K mam jest in ma za SLI

dzinks63 ::

Najbrž misliš za CrossFire, za SLI so čisto druge osnovne plošče.

riS16 ::

hehe ja CrossFire sm mislu..lolek sm...se opravicujem.. sm dal manjso Voltazo za CPU pa navil na 2.8Ghz pa je manj stopinj...52 jih mam zdej na obeh corih . lepo :)

Yamal ::

Odločil sem se za nakup Sapphire Radeon HD 4850 512 MB in me zanima ali je 400 W napajalnik dovolj? Hvala za odgovor. LP

WarpedGone ::

Teška bo, razen če je stvar ultra high quality in je dejansko močnejša (in tudi dražja) od napolpapirnatih 600W+ zadev.
Ne šparaj zadnje cente na napajalniku.
Zbogom in hvala za vse ribe

AapocalypseE ::

Če maš no-name 400W napajalnik bo premalo.

Yamal ::

LC-Power 400 W je, koliko močnega potem vzeti?

AapocalypseE ::

Jaz mam lc power 550W GP in je čisto dovolj.

Yamal ::

z

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yamal ()

Yamal ::

Lep pozdrav kupil sem Sapphire Radeon HD 4850 vendar je grafična ki je prišla drugačna od te na sliki http://www.mimovrste.com/artikel/263004.... Zanima me ali je možno da je na sliki kakšna starješa verzija. Tale moja je identična tejle zadevi http://www.demise.si/popup_image.php/pI....

M-XXXX ::

Lep pozdrav kupil sem Sapphire Radeon HD 4850 vendar je grafična ki je prišla drugačna od te na sliki http://www.mimovrste.com/artikel/263004.... Zanima me ali je možno da je na sliki kakšna starješa verzija. Tale moja je identična tejle zadevi http://www.demise.si/popup_image.php/pI...

To je nova Sapphire verzija;) Bodi vesel pa je:D

Yamal ::

Aha ok hvala za informacije sem mislu da so že kej za*ebal :).

tilinho20 ::

NE nisi.:)
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920345 (10594) Jst
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525719 (15814) tilinho20
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706170 (4805) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312887 (9945) OChack
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465168 (3362) gruntfürmich

Več podobnih tem