» »

Zamenjam procesor, pc ne dela

Zamenjam procesor, pc ne dela

_mOuSe_ ::

Kupil sem rabljeni Athlon XP 2800, ga zmontiral in PC ne dela, tema ;(( Preverim vse kable, komponente, nastavim jumpere na 333 MHz, še vedno nič. A bi lahko bilo še kaj za nastavit (bios?) ali procesor pač ne dela? Tako da še vedno uporabljam Athlon XP 1,2 GHz na matični AsRock K7S41GX (http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M.... :(

Prosim za pomoč, kakršnakoli ideja pride prav ;)

thx za odgovore,

lp, mOuSe

Samson ::

Ce plata podpira 2800 athlona, preveri da ni mogoce procesor okrusen, kar se nemalokrat zgodi med natikanjem ali stikanjem hladilnika...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

_mOuSe_ ::

Naj bi podpirala Athlone, MHz so tudi pomembni ali samo FSB? Dodal sem link AsRock za info zgoraj. Procesor zgleda ok, je pa res da sem moral zravnati 3 pine.

lp, mOuSe

opeter ::

je pa res da sem moral zravnati 3 pine


To ti pove vse.

Azrael ::

Za katerega [vstavi poljubno] podvajaš teme?
Nekoč je bil Slo-tech.

bluefish ::

je pa res da sem moral zravnati 3 pine

Kakšne ideje imajo nekateri :D

dejansan ::

poleg fsb-ja imaš za nastavit še množilnik

na koncu lahko še resetiraš bios - clrcmos
dejansan

_mOuSe_ ::

Čeprav ni bilo slabo zapakirano, so bili 3 pini v kotu malo poševni. A je to tko full narobe da procesor ne dela več? Ker zdaj mi proc čist lepo sede not.

Sorry za podvajanje teme Azrael.

lp, mOuSe

dejansan ::

če si pine lepo poravnal potem ni problema

kot sem ti že napisal poleg fsb-ja nastavi še množilnik

potem pa še clear cmos
dejansan

kixs ::

Tako kot vsak novejsi procesor, razen extremne in crne izjeme, ima tudi ta procesor zaklenjen mnozilnik, tako lahko on v BIOSu nastavlja kar zelil, pa ne bo spremembe kar se tice mnozilnika.

Sam ena malenkost... ce se mu racunalnik niti ne vzge, kako za vraga bo potem spreminjal nastavitve!?

Definitivno resetiraj CMOS. Imas en jumper na plati poleg baterije, prestavi iz 1-2 na 2-3, pocakaj par sekund, prestavi nazaj in vklopi.

Za ta jumper poglej za ziher tudi v navodila, da ne bos kar na pamet kaj spreminjal.

lp

dejansan ::

kixs97, če bi vsaj malo pogledal bi videl da se fsb in množilnik nastavljata z jumperji na tej plati

tako, da bo tako spreminjal nastavitve, ok!?
dejansan

kixs ::

FSB ja, kot na vsaki drugi plati, mnozilnik pa NIMA veze!!!

_mOuSe_ ::

Ja to je res glede množilnika. Kako pa resetiram CMOS? kixs97 verjetno misliš CLRCMOS2, 2-pin jumper. Zdaj ni nobenga jumpera gor, je pa samo 1-2 varianta tako da tisto prestavljanje ne bo šlo.

lp, mOuSe

kixs ::

Potem pa uporabi eno drugo "kapco" in nastavi na 1-2, pocakaj par sekund in odstrani.

Ce lahko FSB spreminjas, ga nastavi na minimum kok gre.

lp

_mOuSe_ ::

Na FSB_SEL mam varianto 200, 266, 333 MHz, torej dam na 200 MHz. Zakaj pa na najmanjšo frekvenco?

dejansan ::

kixs97, če ima množilnik nastavljen trenutno nad 12.5 potem ima še kako veze
dejansan

_mOuSe_ ::

Torej bi FID jumperje moral nastavit na množilnik procesorja 12,5 in bi pol delalo?8-O

kixs ::

Nastavi vse na minimum!

Preveri se to, da imas, ko zelis vklopit rac., tipkovnico in monitor priklopljen.

Ce se prav spomnim, tudi nad 12.5 nima veze. Problemi so bili samo z odklenjenimi (prve generacije) in mobilni, ki niso imeli zaklenjega. Pa se to je bilo bolj kot ne odvisno od plate, ce je imela vse mozne kombinacije.

dejansan ::

kixs97: saj, če ne bo šlo drugače ti bom narisal

ker ne vemo na koliko ima nastavljeno množilnik je v bistvu tole že brezveze, če ima pod 12.5 bi moralo delati pri fsb-ju 333, če ima nad je to že navijanje, tukaj se pa lahko hitro zalomi

athlon xp 2800+ deluje na realnih 2083mhz, ki jih dobimo 12.5 x 166,xx

če ima npr. nastavljeno na 15 je potem procesor že na 2500mhz, kar je težko da bo delalo

ps: še zmeraj pa je možno da je proc odslužil
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

_mOuSe_ ::

Ok jaz bom zdaj to probal, če bo delalo. Torej prvo nastavim jumpere na 12,5x (zdaj ni nobenih jumperjev), pol FSB na minimum ali ga lahko na 333, pa še clear CMOS in vklop, to bo to? ;)

lp, mOuSe

dejansan ::

preberi si navodila

če ti sedaj dela brez, potem ni tukaj problem, saj to verjetno pomeni auto in so jumperji potem bolj advanced users varianta

če si fsb nastavil in resetiral bios potem je možno, da je proc fuč
dejansan

_mOuSe_ ::

To je res, moralo bi delati auto. FSB dam na minimum ali 333?

lp, mOuSe

dejansan ::

lahko probaš tudi na 200, če ti bo potem zalaufal mogoče
dejansan

_mOuSe_ ::

Probal clear CMOS, FSB 333, 200 MHz, še vedno tema. A ima sploh smisel da probam še z jumperi nastavit multiplier? To je itak zadnje kar bi lahko še blo, ali?

lp, mOuSe

dejansan ::

zgubiti sicer nimaš kaj, tako da probaj še to, čeprav bo verjetno rezultat potemtakem isti
dejansan

_mOuSe_ ::

Saj, samo kot praviš nimam kaj zgubit. A moram prej še kaj v BIOSu spremenit ali samo zamenjam proc pa nastavim jumperje?

lp, mOuSe

DominusSLO ::

Ugasni pc -> iztakni napajanje -> menjaj proc -> jumperji fsb 166mhz, multiplikator pa 12,5 -> clear cmos -> zalaufaj pc

Si naredil tako ali ne?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

DominusSLO ::

Sem malo pogledal na asrock... moralo bi delat pri nastavitvi fsb 333 in brez jumperjev za multi... Zgleda pa, da je za bartone obvezen bios vsaj 2.1 ali novejši. - link na asrock
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

_mOuSe_ ::

Sem dal vse tako, razen jumperjev na multiplierju, tisto itak mora delat auto. BIOS praviš, sem pogledal piše AMIBIOS version 3.31a. A rabim še novejšega za Barton jedro? Kerga pa, a kar zadnjega 2.8?

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

General specification:- 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 2.3.1, PnP.

lp, mOuSe

DominusSLO ::

Napačno stvar gledaš. Tisto je oznaka čipa...
Pa preberi na desni "Posodobitev BIOSa od A to Ž", da ne boš pol jokal, da tudi star procesor ne dela več :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

_mOuSe_ ::

Že berem... Dobro si se to spomnil, posodobitev BIOSa, lahko da je to.

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Evo podatki o BIOSu:
Manufacturer : American Megatrends Inc.
Version : P2.80
Date : 18 oktober 2006
Address : 0xF000 on 256 KB
Copyright : (C)2003 American Megatrends Inc.
Motherboard ID : 62-P280-001368-00101111-040201-SIS-K7S41280
DMI Version : 2.3

lp, mOuSe

DominusSLO ::

Torej že imaš zadnjega... Lahko pa v obupu sprobaš še verzijo 2.1, ki se hvali z dodano podporo bartonu.
Pa dobro bi blo 100% vedet, če procesor sploh dela.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

_mOuSe_ ::

Sem razmišlja tudil o 2.1 verziji, ampak prvo ga bom sprobal pri kolegu ki uporablja enak proc. Čeprav čedalje bolj kaže da proc ne dela ;((

kixs ::

dejansan:

dej si ti vbij v glavo, da imajo procesorji ZAKLENJEN mnozilnik!!

mOuSe:

Nastavi vse na minimum, ce ne dela, potem NE dela!

lp

dejansan ::

lej kixs97, če si glup si glup in tukaj ti niti nočem pomagati

ta plata ima možnost nastavljanja z jumperji tako fsb kot tudi množitelj za cpu

kasneje smo ugotovili, da sicer gor ni jumperjev in je tako nastavljeno na auto

in če bi vsaj malo prebral bi vedel zakaj se gre samo očitno tudi pismen nisi

mouse, če imaš možnost probaj proc še na kakšni drugi plati
dejansan

kixs ::

Dej mi povej... kaj imajo veze JUMPERJI za mnozilnik, ce ima procesor ZAKLENJENEGA!? Plata NIMA veze z mnozilnikom! Razen, ce bi imel odklenjenega, ki pa je ZELO ZELO mala verjetnost!

dejansan ::

očitno nisi imel nobene podobne plate

sem ti pa tudi zgoraj napisal en primer
dejansan

kixs ::

Vsaka plata ima moznost izbire mnozilnika. Na kaksen nacin je to implementirano, pa je odvisno od proizvajalca. Vecinoma v novejsem obdobju je to samo v Biosu. Pred tem je bilo vse potrebno preko jumperjev. Tale AsRock ima ocitno po stari metodi.

Kar pa NE spremeni dejstva, da mnozilnika NE more spremeniti, ce ima procesor zaklenjenega. Torej, NIMA veze katero plato ima in na KAKSEN nacin "spremeni" mnozilnik, ce je zaklenjen na CPU-ju, JE zaklenjen in PIKA! Edino, ce bi imel odklenjenega, kar pa je ZELO malo verjetno.

Zdej, ce TEGA ne razumes, potem se vsaj ne DELAT vecjega norca iz sebe!

ajd!

dejansan ::

se pravi, če bi imel nastavljeno na 15x ali celo na 20x in fsb 333 bi ravno tako moralo delati

daj malo razmisli no kaj pišeš
dejansan

_mOuSe_ ::

Tako FSB kot multiplier lahko nastavljam z jumperji. Ampak multiplier itak deluje auto, jumperje tako uporabiš samo če overclockaš. Na svoji plati sem tako probal že vse opcije, razen drugega BIOSa, to bom pa raje počakal dokler proca ne probam še na drugi plati.

thx za pomoč vsem

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Overclockaš... če seveda multiplier ni zaklenjen na cpu

kixs ::

Dejansan:

tako kot pravim: NE RAZUMES!

Lahko nastavi MULTI na 100, pa ne bo imelo nobenega vpliva!

Jao :\

dejansan ::

jaz ti pa povem iz prve roke, ker sem imel na tak način eno od gigabytovih plat, da če si se kaj igral preveč okrog multiplayerja zadeva ni delala

sploh pa smo kasneje ugotovili, da nima mouse gor jumperjev, se pravi je zadeva na auto in je tako tole okrog multija brezveze
dejansan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2,8 Ghz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141451 (1061) Blinder
»

Pc se ne zažene v Windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
81029 (868) solatko
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261420 (1420) _mOuSe_
»

XP-M vedno isti multiplier...

Oddelek: Navijanje
7841 (841) _mOuSe_
»

Odklenjen XP 2800?

Oddelek: Strojna oprema
10818 (818) _mOuSe_

Več podobnih tem