Expreview.com - Stran, ki je znana po prvih ogledih in testih raznovrstnih komponent, HKEPC, je v roke dobila inženirski primerek 6 jedrnega Core i9 čipa s kodnim imenom Gulftown. Njihov primerek je tekel pri 2,4 GHz ter prišel opremljen s standardnimi 12 MB tretjenivojskega predpomnilnika. Razen imena (označil ga je za Core i7 000), podatke popolnoma normalno prebere CPU-Z 1.52.1. V testu (v kitajščini) so ga primerjali s štirijedrnim Core i7 čipom z oznako Bloomfield, ki je prav tako tekel pri 2,4 GHz, a zaradi dveh jeder manj sočasno lahko procesira le 8 niti. Obenem je opremljen tudi z le 8 MB skupnega tretjenivojskega predpomnilnika. Razlike v zmogljivostih so se, jasno, poznale le v pravih večnitnih aplikacijah, kot je na primer Cinebench, medtem ko se končni rezultat v 3D Mark Vantage skorajda ni razlikoval. Razlike je za zgolj 400 točk (8723 proti 9132), a zgodba je popolnoma drugačna pri točkovanju zmogljivosti procesorja. 50 % več jeder se je tukaj izkazalo za dobro stvar, saj je namesto 15.000 točk Gulftown dosegel prek 22.000 točk. Obenem se je zaradi 32 nm tranzistorjev znižala tudi poraba, saj je ob počivanju sistema poraba 128 W (131,4 W za 45 nm Bloomfield), ob obremenitvi procesorja pa 160 W (in 163,4 W za Bloomfield sistem).
Resnici na ljubo tale Intel tako hitro plasira nove procesorje, da človk sploh ne ve več, kaj bi kupil in za koliko časa se ti splača konfiguracijo kupovati. Pač. Ostajam ponosen lastnik 45nm xeon-a w3520 #3848A352, tele novitete me ša đe dolgo ne bodo zanimale. Yebiga ane!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
Samo nekaj mi ni jasno... Glede porabe. A samo procesor poradi toliko W v mirovanju al celoten sistem?
Tudi če vse drugo pustimo in samo po logiki gledamo je sigurno to samo procesor, ker če bi tak sistem potem med delom porabu sam 160 W bi blo to res mal pretirano.
stojko88 cel sistem, ki je pač neobremenjen. Full load cifra se drastično spremeni le pri 3D programih in požrešnih grafičnih karticah. TDP proca je 130 W, tole pa po možnosti ni še najhitrejši primerek in bi rekel, da v full load porabi nekje 100-115 W. Ostalo pa pač plata, diski, RAM, grafa v idle, itd.
Zakaj imajo compi v idle statu tako veliko porabo? Pa saj takrat nič ne delajo, zato bi se zlahka ugasnil jedra in šparal energijo. Še bolj čudna je primerjava z laptopi - v delujočem stanju (cel laptop vključno z LCD-jem) porabi moj nekje 35W... Zakaj ima torej PC procesor v idle state čez 100W porabe?