Slo-Tech - Opravičujemo se za tale malce daljši izpad, saj nam je v serverju odpovedala matična plošča. Dobili smo nov, začasni strežnik, ki ga je posodil RedRat store, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.
ABIT - Še ena kratka novica. Izšli so novi BIOS-i za ABIT KT7, KT7-RAID, KT7A in KT7A-RAID matične plošče. Novega na njih je večja stabilnost za AMD Athlon procesorje s FSB-jem 133MHz, podpora za 1.4GHz Athlone (šele zdaj?!), povečana kompatibilnost SCSI komponent in nekaj popravljenih hroščkov. Pred flash-anjem si OBVEZNO preberite navodila, da se ne bodo zgodile kakšne nesreče.
The inquirer - Po domnevnem problemu s temperaturo, so se poleg špekulantov zganili tudi pri ASUS-u in podali uradno izjavo. Izjavo so podali v petih točkah:
Senzor za odčitavanje je ne teh dveh ploščah postavljen na različnih mestih. ASUS navaja, da je senzor na A7A266 plošči bližje procesorju, zato je v resnici poročal bolj realne rezultate, kot senzor pri A7V133
Tudi verzija BIOS-a, vpliva na natančnost odčitavanja A7A266. Verzija 1004 naj bi bila najbolj natančna
BIOS na A7V133 ni tako optimiziran za procesorje z višjimi frekvencami (1GHz < x GHz), zato naj bi bila tudi odčitana temperatura nižja od realne
Athloni zdržijo temperature do 90 stopinj C, preden se avtomatično izklopijo, 56 stopinj C pa je še vedno zadovoljiva temperatura za normalno uporabo računalnika
Za bolj natančna poročanja se uporabljajo posebne sonde, ki odčitajo temperaturo (odčitavanje temperature iz BIOS-a zaradi postavitve senzorja včasih ni najbolj točno)
Izgleda, da sem s svojo trditvijo o postavitvi termalnih senzorjev prišel kar precej blizu dejanskemu odgovoru. Drugače pa sem že...
več strani - ABIT je izdal nove BIOS-e za KT7 matične plošče. Dobite jih tukaj. Prav tako so se pojavili novi BIOS-i za nekatere ASUS matične plošče. To so: A7V133, A7V133-C in A7S-VM. Upam, da vam bodo pomagali.
Electic Tech - Hmm, danes je polno novosti. Sicer te novosti prihajajo na Slo-Techovo stran malce kasneje, kot na drugih straneh, ampak važno je, da ste informirani. Skratka Matrox je izdal nove BIOS-e za svoje grafične kartice s čipom G200, G400 in G450. Če potrebujete nov BIOS za svojega Matroxa, potem pojdite sem.
SiSoft - Sisoft je izdal novo Sandro, ki je priljubljen diagnostičen programček, s katerim lahko ugotovimo še tako skrite podrobnosti (program je odličen če hočete dokazati, da vas je prodajalec nategnil). Dobite ga tukaj.
ASUS - Za vse tiste, ki imate ASUS matične plošče. ASUS je danes objavil nove verzije BIOS-ov za CUSL2, CUSL2-LS, CUSL2-M, CUEP2-M, CUSL2-C, CUV4X-LS in CUV4X-E. Torej le hitro odsurfajte sem in si naložite nove BIOS-e! Še pred tem pa vam predlagam, da si preberete članek o pravilnem flashanju BIOS-a. Včeraj je bil objavljen v novicah, najdete ga pa tukaj.
X-Bit Labs - Na X-Bit Labs so dobili tudi nekaj neuradnih informacij o načrtih enega izmed naših najljubših proizvajalcev matičnih plošč, ASUSa. Pa poglejmo:
Za Intelove procesorje:
CUV4X-E: Na začetku januarja bomo videli to naslednico popularne CUV4X, ki se od svoje predhodnice loči po VIA 686B SouthBridgu. CUV4X bodo prenehali dobavljati koncem januarja.
Za AMDjčke:
A7M266: Ta AMD 760 plošča naj bi se pojavila koncem januarja.
A7V133: Ta plošča na KT133A čipovju bo nasledila ASUS A7V. Dobava se bo začela koncem januarja, A7V pa bodo prenehali dobavljati nekje sredi marca. Prodaja A7VPro (enako, kot A7V, le brez Promise ATA100 kontrolerja) se bo nadaljevala...
Še ena zanimiva stvarca: A7A266 ploščo so popolnoma umaknili iz načrtov za januar. Šlo je za ALi MAGiK 1 DDR ploščo, mogoče pa jo bomo ugledali februarja.
AthlonMB - Ena izmed glavnih prednosti ABITove SocketA plošče pred ASUSovo ponudbo je to, da omogoča nastavljanje množilnika iz BIOSa. No, to bo sedaj mogoče tudi na A7V platki! Vse, kar rabite, je ta novi BIOS ter nekaj informacij, ki jih dobite na AthlonMB strani. Seveda se posega lotevate na lastno odgovornost!
Apu's Hardware - Ponavadi novic o novih BIOSih ne obljavljam, toda ta je precej zanimiva. Na Apu's Hardware strani si lahko downloadate poseben BIOS za KT7/KT7-RAID, s katerim pridobite možnost vklopa/izklopa APCIja. To je koristno predvsem, če imate gonilnike, ki se tepejo z APCI funkcijo. Kakorkoli, BIOS dobite tukaj, uporabite pa ga na lastno odgovornost!