»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno

vir: CNet
CNet - Priljubljena spletna storitev Dropbox, ki omogoča shranjevanje kopije podatkov v označeni mapi v oblak in hkratno sinhronizacijo na vseh povezanih računalnik, ima spričo svoje enostavnosti, uporabnosti in brezplačnosti kopico uporabnikov. Omogoča namreč enostavno deljenje datotek med različnimi računalniki, posebej uporabno pa je, da se spremembe samodejno osvežijo na vseh lokalnih kopijah. V svoji brezplačni verziji ponuja 2 GB prostora, ki ga je (bilo) mogoče razširiti največ do 2,5 GB z vključitvijo prijateljev in izpolnitvijo kratkega vprašalnika. Večji paketi so plačljivi.

Od danes pa je mogoče pridobiti brezplačno...

113 komentarjev

Vrača se MP3-spam

The Register - Spamerji so neverjetno vztrajni in iznajdljivi, ko na vsak način iščejo nove načine, kako pretentati filtre in svoja sporočila le nekako dostaviti do prejemnikov. Izpopolnjene filtre so že poskušali ukaniti s slikovnim spamom, s pridom izkoriščajo orodja za strojno prevajanje, ki odlično delujejo za evropski trg, sedaj pa se vrača še MP3-spam.

Prvikrat je bila taktika MP3-spama uporabljena oktobra 2007, ko so na ta način priporočali nakup ničvrednih delnic (pump and dump), nato pa je metoda hitro izginila....

8 komentarjev

Projekt Honey Pot ujel milijardo spama

Število aktivnih botov

Slashdot - Projekt Honey Pot, ki od leta 2004 zbira informacije o IP-naslovih, uporabljenih za spamanje, je prejšnji teden prestregel milijardto nezaželeno elektronsko sporočilo. Ocenjujejo, da za vsak prejet kos spama, ki konča v Honey Potu, resnični uporabniki prejmejo 125 podobnih poročil. Ob tej prelomnici, ko so nagrmadili že toliko materiala, so pripravili kratek pregled izsledkov.

Največ spama izvira iz Kitajske (11,4 odstotka), ki ji sledijo Brazilija (9,2), ZDA (7,5), Turčija (6,3) in Nemčija (6,0). To seveda ne pove mnogo o njegovi resnični provenienci, saj večino spama razpošljejo boti, zombiji in drugi ugrabljeni računalniki, ko so v drugih državah kot njihovi zli nadzorniki.

Od leta 2004 je letna rast števila botov...

10 komentarjev

V Evropi vedno več prevedenega spama

Spam julija

The Register - Izsledki zadnjega poročila o spletni varnosti in spamu kažejo, da so se orodij za avtomatično prevajanje, ki so na spletu prosto dostopna, najbolj razveselili spamerji. Medtem ko je delež spama globalno malenkostno upadel (za slabo odstotno točko) na 89,4 odstotka, se je v jezikovni pisani evropski druščini narodov le-ta strmo dvignil. Najbolj prizadeta je Nemčija, kjer je kar 97,5 odstotka vse elektronske pošte nezaželene, kar je občutno več kot 86 odstotkov v ZDA, 93,6 odstotka v VB in 90,6 odstotka na Japonskem. Prevedenega spama je v Nemčiji 46 odstotkov, v Franciji 53 odstotkov, medtem ko npr. na Nizozemskem le četrtina. Spamerji, še raje pa nigerijski prevarantje, so s pomočjo Googla obvladali tudi slovenščino, tako da se vedno pogosteje odzivajo na naše spletne oglasnike.

V MessageLabs trdijo, da za tako visoke številke v Evropi...

0 komentarjev

Spam ne jenja

vir: CNet
CNet - Zadnje ocene podjetja Symantec, ki jih povzema CNet, kažejo, da je trenutno 90,4 odstotka vseh elektronskih sporočil spam. To je pet odstotnih točk več kot aprila, ko je bilo takih 85,3 odstotka. Zaskrbljujočih je še nekaj drugih smernic, denimo starost domen. Izkazalo se je, da spamerji prisegajo na uveljavljene naslove, saj je 84,6 odstotka vseh blokiranih domen vsled razpošiljanja spama starejših od enega leta. Drug tip domen, ki so še posebej občutljive na spam, so domene strani za socialno mreženje, kjer vsebino večidel ustvarjajo uporabniki.

Ker večina spama izvira z ameriških strežnikov, ga Američani največ prejmejo med 9. in 10. uro dopoldne, Azijci že ponoči, Evropejcem pa ga pridno dostavljajo kar ves dan. Tudi zaščita CAPTCHA počasi izgublja svojo moč, saj so nepridipravi vedno uspešnejši pri avtomatskem...

16 komentarjev

Vrača se slikovni spam

ComputerWorld - Kot kaže, so se spamerji zazrli v preteklost in reciklirali nekaj svojih starih taktik. Ker postajajo filtri proti spamu vedno boljši, se znova povečuje količina tako imenovanega slikovnega spama, ki je svoj vrh dosegla konec leta 2006, do leta 2008 pa upadla na komaj zaznavne ravni. Trik je v zapakiranju sporočila v slikovno datoteko, s čimer poskušajo prelisičiti filtre. Holly Stewart iz IBM Internet Security System pravi, da se je delež tovrstnega spama ponovno zavihtel na 25 odstotkov, kar je presenetljivo, saj spamerji običajno ne uporabljajo starih trikov. Spreminja se sicer vsebina, saj so leta 2006 najpogosteje podžigali vrednost ničvrednih delnic (pump and dump), dandanes pa oglašujejo zdravila in tablete, ki naj bi ljudem pomagala do boljšega počutja.

3 komentarji

Spam spet v starih kolesnicah

The Register - Sredi lanskega novembra so ameriški organi pregona z interneta odklopili neznano podjetje McColo, za katero se je izkazalo, da je imelo v svojih prostorih vozlišča za nekatera najpomembnejša omrežja, ki razpošiljajo spam. Akcija je imela nemuden učinek, saj so ravni poslane nezaželene elektronske pošte upadle za več kot polovico in se tam zadržale kar dolgo.

Sedaj je spet vse po starem, saj se je količina spama vrnila skoraj na stare ravni. Najbolj smeti botnet Mega-D (Ozdoc), ki pošilja več kot 26 milijonov sporočil na minuto, medtem ko Cutwail (Pandex) ostaja največji, saj nadzoruje več kot milijonov računalnikov.

Še posebej zabaven pa je zadnji spodrsljaj, ko nepridipravi pošiljajo zmenkarijska sporočila (dating spam), ki se tematsko navezujejo na prihajajoče valentinovo. S slovarskim napadom so poslali sporočila na milijone potencialnih naslovov v posameznih domenah, pri čemer računajo, da se bo nekaj neveščih uporabnikov odzvalo, s čimer bi potrdili obstoj naslova in si na...

10 komentarjev

Prihajajo novi spamerji

ComputerWorld - Štiri tedne je minilo, odkar so odklopili hrbtenico spama, podjetje McColo z interneta. Zlikovci so se ves poskušali reorganizirati ter vzpostaviti in zagnati nove strežnike za nadzor botnetov; kaže, da jim počasi uspeva. Ravni so se dvignile že na slabi dve tretjini predapokaliptičnih, tako da so včeraj poslali že 96,8 milijarde nezaželenih sporočil, v časih McCola pa je ta številka dosegala 150 milijard, takoj po odklopu pa 64 milijard. Ponoven razmah je plod drugih botnetov, ki jih McColova smrt ni prizadela.

Strokovnjaki pravijo, da so govorice o vrnitvi Srizbija in Rustocka med žive večinoma iz trte izvite, dodajajo pa, da ne gre za monolitne strukture. Nadzoruje jih več ljudi, ki so dele omrežja uspeli obnoviti in reaktivirati. Kljub temu se zdi, da sta nekdaj prvi in tretji največji botnet postala manj pomembna igralca na globalnem trgu. So ju pa nadomestili drugi, npr. stari znanci Mega-D, Cutwail in Kraken, in včasih marginalna, sedaj pa kar porejena Xarvester in Gahg....

23 komentarjev