»

Micron z 32-bitnim DDR SDRAM

X-Bit Labs - Pomnilniški gigant, podjetje Micron Technology je potrdil, da so 32-bitni DDR SDRAM pomnilniški moduli dobavljivi ter na zalogi. Micron pravi, da 32-bitni primerki nudijo večje zmogljivosti ter hitrosti od trenutno uporabljanih 64-bitnih modulov v namiznih računalnikih. Pomnilniki bodo na voljo v kapacitetah med 32 ter 512 MB ter v dveh hitrostih, 266 ter 333 MHz. Vsi našteti pomnilniki, razen 512 MB inačice, so že dobavljivi, medtem ko bo največja različica dostopa v prvi četrtini prihodnjega leta. Klik!

0 komentarjev

Dveletna zamuda pri G3 storitvah

Vnunet - Poročali smo že, o prvem G3 telefonu, Nokii 6550. Tehnologija tretje generacije naj bi kmalu postala standard, a izgleda, da bo preteklo še nekaj vode, preden se bo to zgodilo.

Največji svetovni mobilni operaterji namreč poročajo, da bo zamuda pri uvajanju G3 tehnologije samo v VB 12-18 mesecev, kar posledično pomeni še dve leti čakanja v Kokoški. Problem naj bi bil v nezdružjivosti telefonov med sabo, saj si vsak proizvajalcev (Nokia, Ericsson, Alcatel ...) predstavlja implementacijo G3 standarda nekoliko po svoje. Kdaj bo G3 postal komercialna storitev, še ni znano. Več informaciji na Vnunetu.

1 komentar

Matrox prodaja kartice drugim izdelovalcem?

X-Bit Labs - Ta teden so začele nekatere Japonske trgovine ponujati grafične kartice, ki temeljijo na G450 jedru in jih izdelujejo nekatere Japonska podjetja, ki se ukvarjajo s strojno opremo.
Te grafične kartice se imenujejo Millenium G450/EX in izdeluje jih ne preveč znano Japonsko podjetje imenovano InfoMagik Company. Te AGP grafične kartice temeljijo na G450 jedru, podpirajo DualHead tehnologijo, saj so opremljeni s še enim D-Sub izhodom. InfoMagik Millenium G450/EX kartice stanejo okoli 80 dolarjev, kar je za približno 15 dolarjev manj, kot stanejo originalne Matrox G450 32 MB DualHead kartice v istih trgovinah. Več o tem tu.

0 komentarjev

Zamuda

X-Bit Labs - Pred nekaj dnevi sem poročal, da bo v kratkem izšel Matrox-ov G550, ki bo nekakšen (slab) nadomestek za preklicanega G800. Temu ni tako. G550 naj bi izšel maja. Danes pa je Matrox sporočil, da je prišlo do zamude in bo kartica izšla šele okoli 20 junija. Zakaj je do zamude prišlo, mi ni znano.
Da vam osvežim spomin: frekvenca čipa 200-250MHz, dva renderirna cevovoda s po tremi teksturnimi enotami, podpora za 128bit-ni DDR SDRAM, 360MHz RAMDAC, 0.18 tehnologoja izdelave čipa, T&L enota, ki podpira Matrox-ovi tehnologiji Matrix Skinning in Displacement Mapping, podpora DualHead tehnologiji. Prvi G550 primerki bodo opremljeni z 32MB DDR SDRAM-a, stali pa bodo $150-$200.

2 komentarja

Matrox in grafične kartice

X-Bit Labs - Kot verjetno že veste, G800 ne bo izšel. Zaradi stalnega zavlačevanja ga je prehitel razvoj tehnologije. Možnost pa je, da bo G800 kasneje izšel v dvočipni različici. Kaj to pomeni? Da bo kartica imela na sebi dva, namesto enega, G800 čipa. To pa stane. Današnji primer za tako kartico je ATI-jev Rage Furry MAXX, ki tudi po enem letu še vedno premaga GeForce2 MX.
Namesto G800 pa bodo pri Matrox-u izdali okrnjeno različico. Imenovala se bo G550. Njene specifikacije bodo naslednje:
  • frekvenca čipa 200-250MHz
  • dva renderirna cevovoda s po tremi teksturnimi enotami
  • podpora za 128bit-ni DDR SDRAM
  • 360MHz RAMDAC
  • 0.18 tehnologoja izdelave čipa
  • T&L enota, ki podpira Matrox-ovi tehnologiji Matrix Skinning in Displacement Mapping
  • podpora DualHead tehnologiji
Prvi G550 primerki bodo opremljeni z 32MB DDR SDRAM-a, stali pa bodo $150-$200. G550, njegovo prodajno ime bo po vsej verjetnosti Matrox Millennium G550, bo predstavljen v začetku junija. ...

5 komentarjev

Matrox-ove grafične kartice

X-Bit Labs - Kaj se dogaja z Matrox-om? Potem, ko je sporočil, da ne bo izdal G800, je prešel v stanje stagnacije. Medtem, ko Nvidia in STM dovažata svoje sile na bojišče in se ATI igra Švico (jaz sem nevtralen), Matrox ne dela nič. Ali pač?
Matrox bo v kratkem izdal G550. To je krepko izboljšan G450, ki si je nekaj originalnih idej izposodil tudi od odpovedanega G800. G550 bo torej nizko proračunska verzija G800. G550 bo imel dva renderirna cevovoda, 128bit-no DDR podporo in (na žalost ) le okrnjeno verzijo T&L enote. Seveda bo imel tudi Matrox-ovo eDualHead tehnologijo.
Kartica naj bi, začuda, izšla že naslednji mesec. Stala naj bi med $150-$200. Po performansih naj bi bila blizu Nvidia GeForce2 GTS. Pa še to: govori se, da bo Matrox v prvi četrtini naslednjega leta izdal novo kartico, ki bo, ko izide, najhitrejša na tržišču. Ampak pozor! To so le govorice.

4 komentarji

Matrox G550

Reactor Critical - No, tukaj so zbrane nekatere specifikacije naslednjika G450!
Sicer ni podatka o frekvenci jedra, a so vseeno zanimive:
  • 0.18 micronska izdelava
  • AGP 1x, 2x in 4x (mislim dOh, kdo pa uporablja najnovejšo grafično kartico na AGP 1x vodilu?? )
  • 360 MHz RAMDAC
  • 32 MB DDR SDRAM
  • OpenGL and DirectX API support
  • 256-bit DualBus
  • Extended DualHead capabilities
  • Vibrant Color Quality2 rendering
  • Environment-Mapped Bump Mapping
  • Matrox Skinning
  • Displacement Mapping
  • Ultra Sharp DAC
  • Integrated TV-out DAC
  • High-quality DVD playback
Sicer je novička neuradna, vendar je najverjetneje resnična!

15 komentarjev

Matrox razvija svojo DualHead tehnologijo

Matrox - Medtem, ko se drugi proizvajalci šele trudijo z uvajanjem več-zaslonskih rešitev, predstavlja Matrox že tretjo generacijo DualHead tehnologije. Zadeva se imenuje eDualHead, namenjena pa je vsem uporabnikom, ki so dnevno odvisni od uporabe spleta in ga redno uporabljajo. Pa poglejmo novosti, ki so vdelane v eDualHead.
  • PageWrap: PageWrap je namenjen lažjemu branju daljših tekstov na spletnih straneh, kot so recimo opisi produktov, novice in članki na Slo-Techu. Pri Matroxu so se potrudili tako, da je celotna izkušnja čim bolj podobna branju navadne knjige in tako PageWrap sam odpira in obrača strani na drugih zaslonih, ki so del navideznega DualHead namizja.
  • PageLog: PageLog je nekakšna precej napihnjena različica znanega Historya iz IEja. V pomnilnik se namreč shranjujejo vse strani in podstrani, ki smo jih pri brskanju obiskali, prikazane pa so v neodvisnem oknu, ki ni del samega brsklanika. Uniform Resource Locator (URL) drevo omogoča natančno in enostavno navigacijo po obiskanih...

2 komentarja