»

Googlov iskalni niz pomagal obtožiti hekerja

News.com - News.com poroča, da so s pomočjo iskalnih nizov v Googlu obtožili Matthewa Shusterja, ki je brez dovoljenja dostopal do brezžičnega omrežja svojega bivšega podjetja.

Schuster je delal kot v oddelku za tehnično podporo za CWWIS, brezžično omrežje podjetja Alpha. Ko so ga maja 2003 odpustili in mu zamrznili dostop, je še naprej uporabljal CWWIS z uporabo prijavnih podatkov Alphinih strank. Ker pa je omrežje uporabljalo tudi MAC filtriranje, je kradel in uporabljal tudi MAC naslove uporabnikov, ki so se povezovali. Oktobra tistega leta se je pred njegovimi vrati pojavila policija, ki mu je zasegla računalnik. Obtožen je bil kršenja 1030. člena ameriškega zveznega zakonika, ki prepoveduje prijavljanje v brezžično omrežje in povzročanje škode. Schuster bo moral plačati globo v vrednosti $19.020 ter 15 mesecev preživeti v zaporu. Njegove pritožbe so bile zavrnjene.

Kar naredi ta primer poseben od ostalih je dejstvo, da so bili kot dokaz uporabljeni iskalni nizi, ki jih je Matthew...

14 komentarjev

Glasbeni založniki kršijo pravice potrošnikov?

Reuters - Skoraj dolgočano je že omeniti, da so proti Sony BMG vložili novo obtožnico. A je tu še nov zaplet in nova imena. Warner music group je prejel sodni poziv s strani New Yorškega glavnega tožilca. Narava poziva še ni popolnoma jasna. Predvideva se, da naj bi se založniki zarotili in dogovorili za minimalne cene, ki bi jih zatevali od legalnih P2P strani. Steve Jobs je to že pred meseci nakazal, ko je glasbeni industriji očital, da je postala prepohlepna.

Pri tem morda ni zaman omeniti, da se ZDA in ostali svet ne strinjajo popolnoma glede P2P sharinga. Kanada je tako že ubrala drugačno pot in podobno naj bi si izbrala tudi Francija.

Še kratek dokaz "pomembnosti" iPoda.

13 komentarjev