» »

Hladilnik za mobilnega bartona 2500+

Hladilnik za mobilnega bartona 2500+

MTB ::

Katero zračno hlajenje predlagate za mobilnega bartona 2500? Imam navitega na 2200 MHz (pri 1.6V) in se mi ob temperaturi ohišja 36° segreje na 56-57°C. Trenutno imam na njemu Vulcano 6 z večjim 60 mm ventilatorjem. Glede na to, da je kišta odprta in da so temperature nizke, se malce bojim poletja.
Zanima me, kaj predlagate. Rešitev naj ne bi bila preglasna (vodno pa žal ne pride v poštev). Aja, pa plata je NF7S.

delfinus ::

Priporocam Thermalright ALX800 pol se pa sam odlocis kater ventilator ti ustreza. JS imam enega YS-technovega 80mm na 3000 obratih in ni nic kaj glasno, v glavnem manj glasen kot kak Zalmanov, ki se vrti se nekoliko pocasneje.

Sam sem prej imel v masini Zalman 6000Cu in 2x 92mm fan in sem mel temperaturo okrog idle 50 idle in full load 56. Po zamenjavi je temperatura padla za 10C. PRi tebi bi lahko se vec, ker imas trenutno en bol svohnat HSF. Sicerpa je pomembno tudi kako je kista prevetrena, Vsekakor priporocam se ene 2 ventilatorja 1 za intake in 1 za outake. Lahko pa se poljubno dodas kaksnega, pa mas mir tudi poleti.

lp, D.

MTB ::

Sem malce gledal na Thermalrightovi strani, pa je tam omenjen vent, ki je kar precej glasen (52dB).
A ima tvoj toliko manjše obrate, da se ga manj sliši?

Primoz78 ::

Jaz mam istega bartona na 1,65 V pri 200X11 ( 2200mhz ) pa se z Termalright SK7 pa 80 mm YS vent in se greje na cca. 43 stopinj pri obremenitvi...3dMark. Tako da ti kaj podobnega priporocam.

Lp Primoz

delfinus ::

Fora pri Thermalrightu je, da se sam odlocis kaksen vent si bos dodal, ker je v kompletu samo hladilnik, sponke za vent in termalna pasta. Vsekakor ne piporocam ventov z visokimi obrati, ker je to zelo ucinkovit hladilnik in nerabis imet hrpnega onesnazevanja. Priporocam vente z okrog 3000 obrati max. To je po mojem mnenju optimalno. Ni hrupno in ucinkovito hladi.

Torej sam imam Therlaright ALX800 in YS-Tech FD 1281257B-2A, 80mm na 3000 obratih KLIKNI. Ce zelis manj pa lahko ali kupis drugega ali pa ga priklopis preko Fan Mate.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kajzer ::

Najboljše je en močen vent priklopljen na fanmate. Ko igraš igrce ga naviješ, ker te itak hrup ne moti, ko pa si na internetu al pa kej podobnega pa lepo znižaš obrate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Dr_M ::

Sem malce gledal na Thermalrightovi strani, pa je tam omenjen vent, ki je kar precej glasen (52dB).

od kdaj pa thermalright se ventilatorje dela??8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MTB ::

A je kdo omenil, da jih dela ?!?:(
Napisal sem samo, da je en vent omenjen. ( klik)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

je to prava izbira za nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
291786 (1270) SodVina
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412078 (1455) delfinus
»

Vprašanje za lastnike barton-a 2500+ in hladilnika Zalman CNP6000 Cu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101274 (1112) delfinus
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332877 (2148) c3R4R
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131400 (1207) delfinus

Več podobnih tem