» »

Vodno Hlajenje + LADA -> Disk ni vec hlajen: Vprasanje?

Vodno Hlajenje + LADA -> Disk ni vec hlajen: Vprasanje?

WhiteWolf ::

Torej imam ohisje Chieftec, priskrbel sem si Ladin hladilnik, ta pa gre po slikah sodec lepo v ohisje ce odstranis kletke. Vse lepo in prav, samo potem disk ne bo vec hlajen kot je sedaj z ventilatorjem v kletki. Potem bi disk moral biti med cdromi.

Marsikdo pravi da disk rad crkne ce ni hlajen.
Mam pa WD 120GB z 8MB predpomnilnika.


1. Zanima me, ali disk res dosti raje crkne ce ni hlajen?

2. Premisljeval sem, da bi dal radiator z home made nosilci na vrh ohisja ene 4cm dvigjeno nad ohisjem tako da bi vroc zrak mel kam iti in cez ohisje bi zvrtal dve luknji za cevi. Bi se s tem dosti poslabsal pretok ker je radiator visje oz. bi bilo hlajenje dosti manj ucinkovito ce naredim tako.

Sistem bo poganjala pumpa l30.

mloncar ::

to maš big tower ohišje??

prva možnost je (če imaš seveda big tower ohišje), da daš disk med cdrome in ga obesiš na elastike, pod njega pa daš en vent, de po disku piha.

drugo možnost, si pa sam napisu. radiatro pod stropom (ali na vrhu ohišja) im dobre in slabe strani, dobre so, da venti izpihujejo topel zrak iz ohišja skozi radiator, slabe strani so, da potrebuješ daljše cevi, kar pomeni da bo pretok manjši in pa da gre skozi raditaor že malo ogret zrak.


PS: če imaš na vrhu radiator je (pomoje) priporočljivo imeti vente tako ornjene, da zrak izpihujejo iz compa, zaradi samega pretoka lufta v compu..
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

WhiteWolf ::

Nisem misli, da bi radiator dal tako, da bi rezal ohisje in bi tople zrak sel v ohisje, ampak bi ga dejansko dal na zgornjo stranico. V bistvu bi radiator bil ene 4 cm nad zgornjo stranico, tatko da bi zrak ne sel nic v ohisje. Na ohsiju zgornje stranice bodo samo luknje za cevi in nosilci da bi radiator drzali ene 4 cm nad stranico.

Sem pa ze prsu do zanimive ideje. Radiator dam normalno v ohisje, disk med CD-rome in nabavim tole zadevo ter jo dam na 5v.

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

mloncar ::

misliš, de se ti splača otle kupit?? to je verjetno kr glasna stvar.

tole si še poglje, kako je spajky resih hlajenje diska.
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

Kaj pa tale zadeva...jaz mam predhodnika pa sem kar zadovoljen...

Lp Primoz

WhiteWolf ::

Tudi zanimivo.

Pa zadeva dejansko ohladi kaj disk?

Se bo s tem produktom disk dali prikopit brez modifikacij v zgornji del ohisja (kjer so cdromi)?

Nekako imam obcutek, da mi bo una titan varianta bolje hladila na 5V, pa se ceneje je.

Primoz78 ::

Jaz sem nabavil prav zaradi hrupa ( pri Zalmanu ga ni ) pa se gumijaste vijake dobis zraven, da pritrdis v 5.25" rezo BP...pa se vibracij ne prenasa.

Lp Primoz

WhiteWolf ::

QL.

Sam povej se kako zadeva hladi, a je disk vroc, mlacen, hladen na otip.

Ker sedaj ko se imam 8cm Zalmana na 5v je disk dejansko mrzel na otip.

Primoz78 ::

Hmm kaj pa vem ne slatam diska :| ...sam tiste cevke ki so gor so tople na dotik...se pravi da toploto le oddaja...

Lp Primoz

p.s. Kak review preberi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jakoslav's "Inverted Chieftec™ MOD" (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
679224 (6261) Boskox
»

vodno hlajenje by overman

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301375 (1021) Fury
»

Kam namontirat radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131353 (929) rap3r
»

moje vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
628377 (5785) bodom
»

Imam leseno kisto!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352127 (1352) pozorhudmaček

Več podobnih tem