» »

hlajenje sistema...

hlajenje sistema...

CrustyDOD ::

Helow

kot prvo naj povem, da prvič to delam, tko da so možna kakšna trapasta vprašanja!:)

imam gigabyte plato, P4 1.4, 1GB ram, temperatura med 50°C in 60°C!
Škatla miditower, napajalnik 300...

prvo vprašanje se glasi: na plati imam med AGP slotom in procesorjem en hladilnik, brez ventilatorja in me zanima kaj se skriva spodaj (zraven piše mic in out... v spodnji vrstici pa GAME). Kaj bi bilo to in ali se splača gor vržt še en mejhn vent? (slikah plate ne morem, ker nimam digitalca:))

naslednje vprašanje: v kišto bi dal dva venta spredi, spodaj, obrnena notri in dva dodatna pod napajalnik obrnena ven, se splača tako hlajenje?

in še zadnje vprašanje: tud sanja se mi ne kam bi priklučil vse te vente (če uporabim vseh 5), sem gledal mal članke, pa nikjer ni opisano na izi kako in kam priklučit cel kup ventilatorjev...

iskra ::

Ventilatorje lahko mirne duše priklopiš na molex priključke (tiste električne za disk, CD-ROM in podobno ;)).

50-60°C je kar precej za ta procesor -- zamenjaj hladilnik.

Daj na zadnjo stranico en sam ventilator, ker že napajalnik vleče ven pa še malo nadtlaka boš imel in tako bo v škatli manj prahu.

Tisti mali hladilnik, ki te muči, je North Bridge čip, ki skrbi, da so nekatere stvari v računalniku povezane (do tu sega moje znanje o NB :8)). Če se ti na otip zdi vroč, mu lahko dodaš kak majhen ventilator na 5V ali pa mu daš večja rebra.

c3R4R ::

Mogoče bo tole kaj pomagalo:
- Hlajenje sistema
- Hlajenje procesorja

Če pa rabiš vedet še za kakšno spletno trgovino, kjer prodajajo veliko ventov, skratka vsega in ti še pošljejo po pošti se obrni na Cool PC

:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

mesoreznica ::

Cool PC. Kar rabiš tega nimajo. Niso meli ventov, niso meli SK7, niso meli ohišja... V glavnem ene 2% robe, ki jo imajo napisano gor majo, drugega pa ne.;( ;( ;( Pa še nateguje te en teden, da ima to, pa da bo poslal.;( ;(

Sorry za off topic ampak...;(

prvo vprašanje se glasi: na plati imam med AGP slotom in procesorjem en hladilnik, brez ventilatorja in me zanima kaj se skriva spodaj (zraven piše mic in out... v spodnji vrstici pa GAME). Kaj bi bilo to in ali se splača gor vržt še en mejhn vent? (slikah plate ne morem, ker nimam digitalca:))

To je Nord Bridge čip. Ima na vesti povezavo procesorja z vsemi pomembnimi komponentami (AGP, RAM). Če boš navijal se spalča gor dat en 60x60 vent.

naslednje vprašanje: v kišto bi dal dva venta spredi, spodaj, obrnena notri in dva dodatna pod napajalnik obrnena ven, se splača tako hlajenje?

Se splača samo če nočeš, da ti bo vse tulilo je najbolje nabavit kontrolo ventov. 5,25 palčna enota z gumbi na katero priklopiš vente in uravnavaš hitrost glede na potrebe. Recimo če gledaš film jih zmanjšaš, da je bolj tiho. Med igrami predvsem poleti pa jih nabiješ. Ali pa najdeš eno vmesno pot.

in še zadnje vprašanje: tud sanja se mi ne kam bi priklučil vse te vente (če uporabim vseh 5), sem gledal mal članke, pa nikjer ni opisano na izi kako in kam priklučit cel kup ventilatorjev...

Vsi boljše ventilatorji imajo zraven vmesnike, z katerimi jih priklopiš na navaden priključek, ki ga uporabljaš za disk in CD-rom enote. Narejen je tako, da po priklopu ostane še naprej prosto priklopno mesto.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Mulh ::

Glede cool-pc-ja, mislim da imaš napačno mnenje, sem dobil takoj naslednji dan, pa še sobota je bila,
in to robe za 80 čukov, pa je blo vse pr men takoj.....

lp

c3R4R ::

Z Cool PC mam jst izredno dobre izkušnje... Naročil sem regulator ventov v nedeljo- dve uri pa naročilu se mi je lastnik Cool PCja, Fran Lhotka, zahvalil za nakup... In potem sem ga še nekaj spraševal in mi je prijazno odgovarjal na mail. Mislim, da sva si izmenjala okrog 10 mailov.

Ne da bi delal reklamo, ampak to so moje izkušnje. Prijaznost lastnika mi veliko pomeni, seveda ob dobri robi, katero pri Cool PCju definitivno imajo.

:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Boki_ ::

Cool-Pc je res zakon. Sm naroču en kup robe in vsa je prišla drugi dan (naročil sm pred 14.00), na koncu pa mi niso zaračunali niti poštnine.
I'm back

Shark-357 ::

morm tud jaz pohvalt jih ker so res korektni in prijazni tko da definitivno bom še kj pr njih vzel:D kar za mlacom ne morm trditi;((

QuickShot ::

Ja meni se tudi še ni zgodilo, da kaj nebi imeli na zalogi, Fran mi je vedno odgovoril na vse maile in sigurno bom še naprej tam kupoval, pa še poštnina je majhna :D

mesoreznica ::

No lepo, da imate takšne izkušnje. Moje so bile čisto drugačne od vaših. In to se je vleklo 14 dni. Jaz tam več nikoli nič ne naročim. ;(

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193796 (3016) bajker
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353085 (2496) MasterMiG
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241627 (1324) nuclear
»

Iščem tihe 90mm vente z modrimi diodami

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111145 (1010) Zerg
»

Glasen hladilnik! Vodno Titan?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121187 (898) tiborrr

Več podobnih tem