» »

Kvaliteta mp3 v odvisnosti od predvajalnika

Kvaliteta mp3 v odvisnosti od predvajalnika

the_matrix ::

Koliko je kvaliteta glasbe, ki je posneta v mp3 odvisna od predvajalnikov (Winamp, Widows media player, Real one, itd.) in koliko od zvočne kartice? Dekodira mp3 software, ali ima prste zraven tudi zvočna kartica?

glinik ::

Nečesa se moraš zavedat. Čisto vsak člen v neki audio verigi ima večji ali manjši vpliv na kvaliteto zvoka. Zagoto ne bom dosti zgrešil, če ti rečem da je razlika med predvajalniki zanemarljivo majhna, če sploh je. Dosti važnejši ti je podatek, kako je mp3 skrčen in kakšen je bil sam wav file. Tako kot se mp3-ji razlikujejo v kvaliteti, tako se tudi wav fajli razlikujejo. Na novo posneta glasba ima sigurno dosti razmerje signal/šum oz. večjo dinamiko, kot neka pesem iz 60-ih let.

O tem si res ne glave belit.

Zvočna kartica ima tudi velik vpliv na kvaliteto zvoka, dosti večjega od zgoraj naštetih predvajalnikov.

Lp

PrimozR ::

Za Winamp si potegn dol plug-in (enhancer-name), pa ful bol špilajo-preizkušeno.

CaqKa ::

če boš primerjal dekodiran zvok na windows media playerju (8, tisti ki je zraven xpjev) z winampom boš ugotovil da so basi na wmpju total popačeni ter čisto pač.. zanič...
kartica pri samem dekodiranju mp3ja nima nič.
če pa recimo winampa uporabljaš je fajn če tam v nastavithah nastaviš izhod na zvočno kartico in ne na sound mapper ali pa kako podobno finto.

glinik ::

P|P|: Imaš ti toto beta verzijo?? Al kaj drugega? Če ja, mi prosim posreduj link .

Lp

PrimozR ::

Mislm da ne. Pomojem mam 0.3o verzijo. Na www.winamp.com sm iskov, pa ni blo več. Napiš na google winamp, pol pa pod išči med zadetki enhancer.

PrimozR ::

glinik ::

Ok, sem ga dal gor. Kje pa zdaj nastavim na 24 bi??

Lp

PrimozR ::

24 bi??

glinik ::

Mislil sem 24 bit, seveda. Zdaj sem delal primerjavo z win.media.plyerjem in razlika je, samo res mala. Vsaj na mojem starem stolpu :D . Če bi imel bolši sistem, bi rezultati bili sigurno bol slišni.

Torej ne potrebujem nič nastavljat itd... , da mi enhancera uporablja?

Lp

PrimozR ::

Sam minimiraš

glinik ::

Torej nič ne delam , lepo to

Lp

Dr Evil ::

Folk,poskusite Sonique.Ne bo vam žal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526226 (17203) Hayabusa
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511206 (5014) Sarimner
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
577001 (7001) Dragi
»

Best Winamp plugin

Oddelek: Programska oprema
222113 (1658) pajac
»

Sonique vs. Winamp

Oddelek: Programska oprema
181802 (1596) JLP

Več podobnih tem