» »

Pokomentirajte fotografijo

Pokomentirajte fotografijo

PhotoBlaz ::

takole, za spremembo pokomentirajte tole umetnino iz mleka na katero sem kar ponosen :))



Lep pozdrav vsem!
Blaz

BigWhale ::

broken jpeg... kapljica mleka?

Roadkill ::

A se samo meni zdi tale slika rahlo nelogična?
Kako je pa nastala?

tratto ::

Good timing...

Škoda, ker je fajl pokvarjen.

OnTheMic ::

Roadkill, slika je popolnoma logična, kapljica se namreč po stiku z gladino navidezno "odbije" nazaj. Opazuj kdaj kakšno večjo lužo med dežjem...
Drugače pa, model, super si ujel trenutek... le kompresija te očitno nekaj heca:\

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Roadkill ::

Mnja no... mogoče am mleko drugačne lastnosti kot voda, ker se mi zdita krogli preveč pravilni, pa še gladina se zdi popolnoma mirna.
Je pa res, da je kompresija tako brutalna, da je joj.
Za lepo slikco se pa že pusti, da je kakih 100kilo velika. ;)

Tilen ::



8-O 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PhotoBlaz ::

Ja sem opazil da je broken....pa ne morem pogruntat zakaj,...se ze 2 ure mucim in vse mogoce popravljam.
Upam da jo bom cimprej spravil v red.

Drugace pa je tole kar realno,...probaj pa bos videl,...zanimive so tele igre vode-mleka-tekocin.
Mleko pa je se malo bolj gosto, kar pomeni da se ne razprsi veliko in ostane v vecjih kosih, zato taka slika,...valovanje pa nastane sele za tem trenutkom ki je na fotografiji.
PA tole da ne boste mislili da je ogromen pljusk,...tole je makro priblizno 3-5 cm stran od pljuska,...v mleko pa je padla kaplica mleka ;)

Bi bilo zanimivo igranje z oljem :D To pa naslednjic poiskusim!

Pozdrav
Blaz

Tilen ::

ne vem ce ste opazli v cem je point tiste slike ki sm jo prilepo. Pač tam ko ti da v win "prewiev" mi da lepo sliko (celotno) ko pa odprem pa jo spaca spodaj :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hammer ::


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tilen ::

hudoo !
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PhotoBlaz ::

Oj .....kej tazga pa se nism vidu,....da preview dela normalno,..slika pa ne,....

A zna kdo to razlozit?!?!?!?!?!?!?!?!??!
Pa sem ze vse poizkusal,...na novo nalozit sliko in vse mogoce,..pa se vendo isto!!
Help please

Cau

PhotoBlaz ::

Popravu,..zgleda je program ki je avtomatsko resizal slike in delal thumbnaile neki zastrikal,..tko da sem sliko samo se enkrat zakompresiral in je vse OK.

Cau

BlackHole ::

Ok, ne vem o čem govoritte, ampak meni sliko prav lepo pokaže.
Bi me pa bolj zanimala tahnična izvedba tega. Kakšen aparat si uporabljal, kakšno osvetlitev, kakšne nastavitve aparata, si uporabljal žični sprožilec ali "brzostrelko"?? Se nisi bal, da bi ti kaj špricnilo po objektivu?:)

PhotoBlaz ::

Fotoaparat je Fuji Finepix S602

Tehnicno pa je sla zadeva takole: mleko v malo sirso salco-posodo, in potem vzames eno kapalko in kapljas kapljice iz razlicnih visin, ter probas ujeti to v objektiv ;) slis se preprosto,.sam mors kar nekaj slik poslikat preden dobis prakso da ujames "splash" No ampak ko mas filing za zadet,..potem ni vec problema.
Osvetljitev je bla bolj boga...za naslednjic nameravam mal bol za to poskrbet....imel sem 1 luc(namizno-dokaj mocno).

Cas slikanja je priblizno 1/200, F pa 2,8
Slikal sem pa na makro priblizno 5 cm od splasha.....so bli tukaj prisotni problemi "da je blo vse od mleka",.....zato priporocam kaksen tanek plexi glass.

Se koga kaj zanima?

Nej se kdo kaksne svoje abstraktne slike poslje,...bi blo lusn mal komentirat!

Cau

antonija ::

A nebi ksn dobr flesh z high speed sync delu velik bols kot pa namizna luc? Men je cist lepo delal z vodo, ki je bla v dokaj temnem koritu, mleko je pa belo, tko da bi mogl delat z zlo kratkimi casi (men je delal do 1/500, na mleku bi mogl it do 1/200 oz do meje synca).

Slika je pa lepa, men je ful vsec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PhotoBlaz ::

Pri tej fotografiji sem imel na super macro (5-1 cm) tukaj pa ne dela flash(interni),....imam namen kupit externi flash,....mi kdo priporoca kje pri nas se da dobiti veliko flashov na izbiro(Lj in okolica)?

antonija ::

Jst bi ga su iskat v tujino al pa pocaku do maja pa ga kupu na ebay.de al pa narocu iz nemcije. V ljubljani pa lahk gres v fototivoli (sam gledat, ker so dragi k hudic), al pa tevelke stacune (bigbang, bof,...). Mas pa v kranju (www.)Cumulus(.si), ki je mal bl resna stacuna sam za fotografe. Tam ti bojo pa znal povedat vse kar rabs vedet od flesa.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Trubadur ::

objav še tuki
3delavnica.com
Berite Thomasa!

BlackHole ::

Model, imama enake aparate. Katero nastavitev na aparatu si pa uporabil in kako si lovil posnetek? Si pritiskal na sprožilec ročno ali ti je kdo pomagal?
Pa še offtopic vprašanje za Modela: ali lahko snemaš filmčke neomejno dolgo in če ja, kartico s kakšno hitrostjo zapisovanja imaš?

cryptozaver ::

Priporocam ogled tegale pejdza. Kar odbite in cool fotke. In to brez uporabe digitalne tehnologije!!!

antonija ::

Mene je pa Pelko ucu tole delat!!!:D

In vse so brez uporabe digitalne kamere ali racunalnika. Vse kemija in mal domislije.8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

cryptozaver ::

In od kje poznas tega modela

PhotoBlaz ::

BlackHole: Imel sem na SuperMacro-lahko pa slikas tudi na normalen Macro, kot ti pase in kako si pripravis "okolico" Seveda sem dal na manualno ostrenje ter izostril prvis,..potem je bilo vedno enako oddajleno. Sprozeval sem sam,...z drugo roko pa kapljice spuscal (gledal pa nisem skozi ekrancek(ker tako falis), moras kar kapljico gledat ko zacne padat iz kapalke ce jo imas priblizno 20 cm nad salcko ga sprozis ko zacne padat - toliko pac zamuja digitalec (priblizno).
Cas je okoli 1/200 ...spet odvisno od svetlobe ki jo imas. Ti pa svetujem da imas F-cimvecji, bo bolj ostra kapljica povsod (DOF -globina ostrine)

Ja grem v bliznji prihodnosti malo cez mejo pa bom pocekiral za Flash-e

Tiste slike na tistemu page-u so pa zanimive ja....seveda se da delat z navadno fotografijo ravno tako kot z digitalno,...rabis samo vec izkusenj (kar pa pri analogni fotografiji kar precej stane) ;)

Bo se kdo kaksno svojo fotko poslal-tako bolj abstraktno....me prav zanimajo :))

PhotoBlaz ::

Se nekaj za BlackHole-a
Ja na 320x240 lahko snemam filmcke z omejitvijo kartice, na 640x480 pa zna po kaksni minutki prekiniti.
Imam pa PQI 256 Mb kartico (sem sprobal s prijateljevo preden sem jo kupil...ravno zaradi teh filmckov).

Baje da z Microdrive-om ni problema,..pa z SD kartico tudi ne, samo nekatere CF kartice niso dovolj hitre.
Cau

antonija ::

Pelko je meu je delavnice fotomontaze (klasicne, v temnici) pa sm biu tam. Faca tip, ful prijazen, vse pove, ogromno ve... Skratka, car. Pa odgovori na vsako vprasanje, ne pa tko kot stari fosili ki sparajo svoj znanje in ne povejo nobene fore in izkusnje, sam kar v knjigah pise...

Pa z analogno se dajo delat ene stvari ki jih je pri digitalni prekleto tezko nerest. Predvsem zarad nekega randoma ki tece pri kemiji in nikol ne ratata dve fotki cist enaki ce jih delas na "klasicni" nacin. Je res da ucenje klasike velik vec kosta (in res kosta veliiiik vec, sam se da prezivet ce si dost navdusen), ampak se pa neucis velik vec od fotografije, kot pa z digitalcem.

Ksno mojo fotko bom pa poslau konc aprila, ko pridem do njih.:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cryptozaver ::

Khmm moj stol :)

Ja res tip obvlada.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Aja, ce je sluicajn kdo zainteresiran v kaksen tecaj oz. delavnice fotografije z g.Janezom Pelkotom pol nej pove, pa se ga bo probal spet narest. Sam omejitev folka bo nekje do 10 (najvec 15, ker ni velik placa v temnici:), cene so pa ponavad nizke, tam do 5.000SIT za 4 sobote (skupi 16ur).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Avenger ::

model, slika bi bila boljša, če kapljica ne bi bila v centru, senca pa bi vključevala tudi odlepljeno kapljico.

Poglejte tole.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako obdržati teden stare mačke brez mame pri življenju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016763 (15209) gendale
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237692 (33125) Terman

Mleko, počasni ubijalec

Oddelek: Loža
235041 (4464) imagodei
»

Moje prvo poletje z Canon EOS 350D in 100 mm makro USM

Oddelek: Loža
81471 (1323) jype
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586722 (5836) hipi69

Več podobnih tem