» »

Težka matematična naloga

Težka matematična naloga

Neon Dei ::

V bistvu ne vem, v katerem oddelku bi to vprašanje bilo umestno ampak se mi zdi, da bo še najbolj primerno za v "Šolo".

Skratka, fotr dela magisterij in je dobil prvo domačo nalogo, ... in je malce zgubljen. Prosil bi vas da vsaj malo pomagate, tudi kak namig bo dovolj - in sicer za rešitev 13. naloge tukaj: http://www-lp.fmf.uni-lj.si/plestenjak/vaje/nafgg/dn/FGGNaloge1.pdf

Na kratko, kako razporediti sedem točk kar se da enakomerno na enotski krogli.

Prosim! :)

Thomas ::

Na!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Neon Dei ::

Najlepša hvala Thomas.

Pride fotr čez ene pol ure iz Ljubljane ... bom posredoval. Osebno sem pa mnenja, da je rešitev tega problema dosti bolj komplicirana, kot pa sem pričakoval. Dosti bolj. :)
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

pingec ::

hehe jest se polovico znakcev ne razumem:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

MaFijec ::

Hehe.

Zdaj vem od kje izvira vsaj polovica(če že ne kar vse) naših domačih nalog za NLA:) .

Neon Dei ::

Še enkrat bi prosil za pomoč. Tokrat se je težava pojavila pri četrti nalogi. Jaz sem tu precej zgubljen, verjetno zaradi pomanjkanja znanja in fotru bolj težko pomagam, zato se znova obračam na inteligentno smetano Slo-Techa. Oz na dobre matematike :)

Navodilo:
V ravnini stojijo okrogla zrcala z radijem 0.4, ki imajo središča v vseh točkah
s celoštevilskimi koordinatami. Foton prične svoje gibanje v točki (0.5, 0.1 + w/1000) v
smeri (1, 0), potem pa se odbija od zrcal. Poiščite koordinate točke, kjer se foton na
svoji poti četrtič odbije od enega izmed zrcal. Kot rezultat vrnite koordinate točke (x, y)
izračunane na vsaj 10 točnih decimalnih mest.

Za skico poglejte link v prvem postu.

Aja, vrednost w-ja, ki nastopa v nalogi je dd.mm rojstnega dneva (če si rojen 9.2. potem je to 9,02)

Prosim! :)

Thomas ::

Politika mi še dela, višji centri so pa vsi izklopljeni. Jutri se mogoče kakšen zbudi. Zdej ne bi vedu niti, če obstaja. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MaFijec ::

CC rešitev ti pa ne dam.

Pa vseeno namig, meni je bilo najlažje program napisti v Mathematici.

Rabiš pa funkcije:

Foton naj ima podatke o smeri (vektor), ter začetni točki

Rabiš funkcijo, ki pove, če foton seka kroglo (malo vektorjev in geometrije).
Funkcijo, ki pove v kateri smeri se odbije foton.

V dveh for zankah (če znaš uporabljati Mathematico jih sploh ne rabiš) se premikaš po x in y koordinatiah in preverjaš, če foton seka kroglo (razmisli na kaj moraš paziti, da boš dobil pravo kroglo)..

Zdaj imaš vse za preverjanje pa še vse skupaj narišeš.

Pazi problem je numerično zelo občutljiv zato povečaj natančnost v Mathematici ($MinPrecison).

Več lenobe pa ne podpiram.
Saj gre vendar za magisterij in naj bi kandidat pokazal zmožnost samostojnega dela in razmišljanja.
Pa veselo na delo. To mislim predvsem za tvojega očeta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314094 (3792) Mavrik
»

TeŽave z latex-om

Oddelek: Programska oprema
71070 (835) IgorMele
»

Program za ulomke

Oddelek: Programska oprema
112815 (2629) schurda
»

Nujno rabim pomoc pri programiranju z Linux-om!

Oddelek: Programiranje
81132 (986) BigWhale
»

Fizika UNI 1.letnik...je kdo iz slo-techa?

Oddelek: Šola
51047 (947) ta_pridna

Več podobnih tem