» »

Kristalna noč na Kosovem

Kristalna noč na Kosovem

Jst ::

Spet se ponavlja. Spet Kosovo vs. Srbija. Samo Nemci imajo na Koseovem 3500 vojakov. Koliko je še vojske ostalih držav članic Nata? Kako je lahko prišlo so takšnih izgredov, kjer je bilo ranjenih približno 700 in ubitih, po podatkih Unmika 22?

Kaj menite, kaj bi bila ultimativna rešitev? Izgon vseh albancev v albanijo. Dodelitev države Kosovo? Je problem pri Srbih?

I don't know and wanna know your opinion.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bob Rock ::

Problem je v tem, da zahodu pase nestabilna situacija, da lahko imajo tam svojo vojsko.

Thomas ::

Zdajšnji problem je v radikalizmu Albancev. Kosovo na dva dela, enega Srbiji, drugega Albancem, pa zid vmes, če se tako globoko ne marajo.

Potem bomo videli, kdo bo prej spodobna država. Srbija ali Albanija. Ali dve Albaniji - kakorkoli.

Zahodu pa nestabilnost tam ustreza toliko, kot zobotrebec za nohtom. Nič.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cirecire ::

Problem je v tem, da zahodu pase nestabilna situacija, da lahko imajo tam svojo vojsko.

Jes sure. Da bo potem črpal nafto na Kosovu in izkoriščal bogato Srbijo.

Dej nehi no s takimi bedarijami. Edino kar lahko zahod dobi od nestabilnosti na Balkanu je kup beguncev in nič drugega.

Black Dragon ::

Kosovo je tako rečeno izgubljeno za Srbe ( še posebej zdaj ko so vse srbske hiše zažgane na območju Prištine-Kosova), ki so si ga lastili sotletja..., Srbi so izgubili vse v BiH in Hr..., tako da se jim glede načrta "Velika Srbija" - "vsi Srbi v eni državi" slabo piše.

Kaj bo za Kosovem, mogoče Vojvodina?:\

2nemesis ::

Smo navajeni da potegnemo črto in ločimo črno od belega.

Vojne so bile skozi vso zgodovino človeštva nekaj čisto naravnega. Po dnevnem redu je prihajal do etničnega čiščenja in asimilacije.

Vendar zaradi obeh svetovnih vojn je evropa poštekala da se bolj splača imeti mir, čeprav so uporabljal vojne za poživitev gospodartsva( ob ekonomskih krizah). Drugod po svetu so se pa še kar naprej klal. Še danes velik del gospodarstva v državah po svetu predstavlja vojaška industrija.

Prej bi rekel da je bil tudi eden od vzrokov vojn na balkanu, obstoj zveze NATO. Po razpadu komunističnih držav v vzhodni evropi, je morala imeti zveza vzrok za nadalnji obstoj.

S kosovom je pa imel probleme tudi Tito.
Procentualno glede prebivalstva pa zadeva na kosovu zelo spominja na Izraelce in Palectince. Tudi tam je bilo na začetku 20. stoletja več kot 90% palestincev, sedaj je pa zadeva obratna.

cirecire: Ne Albanci bodo začel kopat Uran in proizvajat jedersko orožje ...
Bob Rock: V resnici hočejo imeti nadzor nad resursi, neodvisno od tipa vladavine ali stanja prosperitete.

Black Dragon: Me zelo spominja na Slovenijo (Trst, Istra, Koroška).

Thomas ::

> Prej bi rekel da je bil tudi eden od vzrokov vojn na balkanu, obstoj zveze NATO. Po razpadu komunističnih držav v vzhodni evropi, je morala imeti zveza vzrok za nadalnji obstoj.

Svetovna abotnost! NATO je povzročil vojne na Balkanu?

BTW, danes imajo "mirovniki" spet zbor, ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

2nemesis ::

> NATO je povzročil vojne na Balkanu?
Ne, sej sem rekel da stvari niso ne bele ne črne.

Rekel sem da bi lahko bil samo eden od stotih vzrokov ( tako zunanjih, kot notranjih ). Važno je samo kam se skupek vseh vzrokov nagiba. Če bi imele NATO interes preprečit vojne, bi to lahko tudi storile že na začetku.
Prej bi rekel da so izkoristili situacijo.

>BTW, danes imajo "mirovniki" spet zbor, ane?
Tebe prvega obvestijo, ane?

Mirovniki so sanjači, ki bi radi pravičen svet, v svetu kjer zmaga močnejši.

Tako ali tako sedaj spadamo pod zgornji del prebivalstva ( zgornjih 10%), medtem ko ostali svet živi v revščini. Smo razvita država, v klubu velesil (NATO), bolje kot pa če ne bi bili!!

iration ::

Popolnoma se strinjam z Našim precednikom in bi na Kosovu zgradil koncentracijska taborišča. To bi moralo pomagat.

Čestitam, Doktor.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Black Dragon ::

> Me zelo spominja na Slovenijo (Trst, Istra, Koroška).
Ni tako, saj Albanci na Kosovu načrtno uničujejo vse kar je Srbsko (9/10vseh pravoslavnih cerkva, vse hiše, ki so srbskega porekla, vse vasi, kjer živijo srbi ...), kot sem dejal je Kosovo tako rečeno Albansko, če ne šteješ še peščice srbov, ki še živijo na območju Kosova...
Slovencem na Trstu, Istri, Koroškem so kvječemu prepovedali svobodo govora in tiska v slovenščini, ter izbris porekla ( v italiji načrtno preimenovanje priimkov in imen v času po 1. sv. vojni) , niso pa nad njimi zganjali genocida (če ne šteješ 2.sv. vojne).
Zdaj je znano, da tudi z obzidjem ali mirovniki srbski ali albanski narod nista sposobna živeti drug ob drugem zaradi se preglobokega sovražita, zato bo kosovo dom kvječemu albancem:\
Najbolj je zaskrblujuoče, da so glavna tarča obeh strani verski objekti, cerkve na albanski strani in đamije na srbski strani. Čuden se mi zdi da srbi še dandanes tako globoko sovražijo hrvate in američane, sej sta bili obe veleposlaništvi v Beogradu poskus napadov protestnikov..., stem da nista imeli ne Hrvaška, ne Amerika nič z Kosovem 18/19.3.2004.
To dogajanje na Kosovem je zelo podobno tistemu na bljižnem vzhodu-Izrael, načrtno poseljevanje celega območja, kjer so palestinci zaradi izraelcev in posledično američanov izgubili vse kar danes obsega izrael samo, da na kosovem američani niso pomagali priseljevanje albancev...
> Mirovniki so sanjači, ki bi radi pravičen svet, v svetu kjer zmaga močnejši
A nisi pozabil 2nemisis a so rešili z razbijanjem protestnih shodov monogo objektov na obeh straneh? In če še ne veš so bile žrtve tudi na strani mirovnikov?!
Kaj naj kar čakamo, da se med sabo Srbi in Albanci pobijejo???
Mirovniki so nujni ta teh območjih, kar priča nadalna rast na le teh območjih Kosova.

Black Dragon ::

Popolnoma se strinjam z Našim precednikom in bi na Kosovu zgradil koncentracijska taborišča. To bi moralo pomagat.
NORA misel;(( pa kakšno koncentracijsko taborišče neki???
Koga bi pa noter spravu???

iration ::

> NORA misel pa kakšno koncentracijsko taborišče neki???

Tvoje poznavanje Slo. zgodovine ni ravno zgledno, kaj? :)
Za info: Doktor Janez Drnovšek je bil edini Jugoslovanski precednik ever, ki je podpisal odlok o ustanavljanju koncentracijskih taborišč.

> Koga bi pa noter spravu???

Vprašaj ga! >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Black Dragon ::

Zakaj bi sploh postavljal koncentracijska taborišča?? Da bi uničeval civilno preb. mogoče, a Demos?

Zgo. komunistične Yu. me nikoli ni nevemkaj zanimala>:D , kaj šele Drnovškova zgo.:)

Thomas ::

Legalizacija koncentracijskih taborišč (Goli otok je bil "alegalen"), kamor bi dislocirali antidržavne elemente, je bila ena poslednjih odločb pokojne SFRJ.

Drnovšek je ta odlok podpisa. FYI.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ahhh, Tile je bil vizionar...

Ameri so sele pred kratkim pogruntali uporabnost takih zadev... :D

iration ::

> Zgo. komunistične Yu. me nikoli ni nevemkaj zanimala, kaj šele Drnovškova zgo.

Tud mene ne, tud mene ne. Samo take fakte je še vedno dobro poznat, ker nam nekateri elementi is tistih cajtov še vedno krojijo prihodnost.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

> Ameri so sele pred kratkim pogruntali uporabnost takih zadev...

Za tujce se to že skozi uporablja. Slovenci imamo zadevo v Prosenjakovcih, imenuje se "Center za odstranitev tujcev".

Samo da tujci ki jih mi odstranjujemo niso šli nad nas z orožjem, pa da se naša policija ali vojska z njimi toliko ne ukvarjata.

Tukaj druge izbire niti ni, če mene vprašaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bob Rock ::

da ne bom nove teme odpiral... link

tut zahod pocas ugotavlja, da ni vse crno al pa belo na kosovem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Thomas ::

"Težava" Zahoda je v tem, da hoče biti pravičen in nepristransko razsojati zadeve.

Ko se skoljejo breozbzirni Rusi (Srbi) z muslimani ki "jim najedajo", bi Zahod lahko postopal egoistično in samo še potolkel zmagovalca, pa mir.

Vendar je Zahod (edini) v osnovi humanističen in se potem ob vsakem ravnanju tudi samokritično sprašuje po upravičenosti svojih dejanj ali opustitev.

Jest mam dva ultimata. Enega za nezahod: Civilizirajte se, ali pa se pripravite na izolacijo! Drugega za "Zahodnjake v dvomih": Spametujte se ali pa se boste marginalizirali!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj se dogaja na Kosovu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
607833 (5565) Mipe
»

Kosovo..

Oddelek: Loža
362260 (1084) Thomas

Več podobnih tem