» »

Backup novonaloženega sistema z vsemi programi

Backup novonaloženega sistema z vsemi programi

bbobst ::

Moja situacija je naslednja:
Imam dva trda diska : C in D
Na D-ju imam samo avdio in video datoteke, na C-ju (40 Gb) pa je bila do sedaj ena particija s sistemom in programi.
Ker mi nalaganje vseh programov ob občasnih formatih vzame veliko časa sem disk C razdelil na dve particiji sedaj C (32Gb) in G (8Gb).
Na C sem naložil sistem in vse programe.
Sedaj me zanima naslednje:
Rad bi naredil backup particije C na particijo G .
S katerim programom naj to naredim Nekako sem opazil programa Drivestar in Partitionstar.
Zanima me tudi kako potem ko ne bo več na C-ju sistem dober skopirati iz G-ja backup na C.
Imam pa Windowse XP.
Hvala za nasvete.

Daedalus ::

Norton Ghost, pa narediš image c diska na g disk. Edin problem je kompresija - nisem čisto prepričan, če bo ghost stisnil 32Gb podatkov na 8Gb particijo. Grem počekirat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bbobst ::

Saj ne da bi backupal 32Gb.
Sveži Windowsi in nalpženi programi znesejo okoli 4Gb.
Kaj pa Disk Management ki je vgrajen v XP-je ?

Daedalus ::

Ja, sem opazil, da ni nujno, da je particija polna:8) Z disk managementom mislim da ne gre, z Ghostom pa maš to narejeno v 10-ih minutah. Sej dobiš na symantecovi strani preizkusno različico, pa probaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kebab ::

Najlaže je res z nortonom ampak druga particija mora biti fat32, da boš lahko naredil image direktno na njo (razen če so v novejših različicah to odpravili).

Hammer ::

Acronis True Image.

kratek opis:

cronis True Image 7.0 creates an exact disk image of your live system for complete backup providing the most comprehensive data protection.

The disk image file includes all the computer data including the operating system, programs, software updates and patches, data files, configurations, preference settings, e-mails, pictures, MP3s, and the like.

After a fatal system failure, you can restore the entire drive contents to a known, working state or simply replace the lost or corrupted files and folders.

Based on the exclusive Acronis Drive Snapshot technology, Acronis True Image 7.0 creates a live system disk image without shutting down your PC or forcing you to boot to DOS in any operating system, including Windows 95 / 98 / Me / NT / 2000 / XP. You can remain productive and keep working while the disk image is being created.

Meni osebno najboljši program.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474986 (3992) gruntfürmich
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254127 (3281) Duhec
»

Kako shraniti nastavitve XP jev

Oddelek: Operacijski sistemi
10903 (730) bmen
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174077 (3679) imagodei
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354569 (3699) solatko

Več podobnih tem