» »

pentium I brez ventilatorja v napajalniku, bi šlo?

pentium I brez ventilatorja v napajalniku, bi šlo?

ajagodnik ::

Živjo,

ravnokar štimam en pentium I na RedHat 7.0, pa tudi ohišje bom sam naredil, za zdaj se še valjajo kabli povsod... hehe

zanima pa me, a bi taka kištica bila dovolj hlajena če odklopim ventilator v napajalniku? napajalnik je namreč precej star in glasen.

druga varianta, da odklopim ventilator v napajalniku pa kupim enega novega/tihega in ga postavim nekam v kištico da piha zrak noter/ven???

kaj menite?

plošča ima integrirano grafično+soundblaster..., pa bi naredil res mini ohišje 28x28x28, najverjetneje iz lesa.

LP

Yacksy ::

Tist ventilator v napajaču ima prvenstveno nalogo napajač hladit in ne kište. Tako da tega ne priporočam. Kupi novega, tišjega, pa gaflikni na manjšo napetost (ventilator), al pa flekso v roke, pa narediš luknjo še za enega pa ju daš lahko še na nižje obrate.

Golden eye ::

Jest sem ga ven vzel iz napajalca pa mi dela že več kot eno leto :D
Sej itak teh napajlcev je kot dreka tko da se nimaš kaj bat, probaj.

ajagodnik ::

golden eye:
na kakšnem računalniku si to naredil?, kakšno ohišje?, se kaj pozna pri splošni temperaturi v ohišju?

pa še nekaj,
kako pa crkne, če crkne napajalnik, kar tako al naredi kaj dima :) in škode?

LP

Yacksy ::

Ventilator v napajaču hladi hladilna rebra na katera so pritrjen itranzistorji. Zdaj odvisno kolk je napajč obremenjen.
Jes ne bi probaval. Je pa tut res, da je tako msjhnih napajačev na tone:D

Iztok Smolic ::

Lp
Jaz imam pa Celerona 350 mhz. Napajalnik je 230W in mislim računalnik uporabit za server. Stranico (ki je v U obliki ) mislim z nečim obložiti in dodati noter še en ventilator na 5V. A mislite da lahko v napajalniku zmanjšam obrate venta (mogoče dam notri še nov ventilator - odvisno kako se bo ta obnesel) z uporom ne da bi kar koli razkiral?
hvala

Lio ::

ti kar mirne volje zmanjši, nima kej bit na 200tki. Tapru ubav enga ZM F2 da bo že v osnovi tih, pol pa utiši kolkr ti paše. Če boš pa mašino lavfu 24/7, pol pa za vsak slučaj lohk v kišto rukneš še en vent, da boš mirno spal

IceIceBaby ::

Jaz sem ventilator iz napajalnika dal ven tudi že kar nekaj časa nazaj. Zaenkrat vse dela kot je treba. Sem pa snel pokrov napajalnika, tako da vsaj malo bolj diha. Poleg tega mi trenutno kišta dela samo z 1 ventilatorjem na procesorju. Imam še en vent na ohišju in na grafični, ampak ju izklopim če ne delam nič zahtevnega.

Athlon 1.2@1.33, 80gb, 512 rama, cdrw, gf4mx

Golden eye ::

SAj pravim, da sem se čudil ko sem celeronu odklopil vent ker mi je šel na k*rac (delal "normalno" na 70°C), pol pa še napajalnik pr P1 pa tud kr dela. Svaka čast kok to zdrži (upajmo da čim dlje):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212612 (1950) knap
»

Utišanje napajalca!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111037 (802) Yacksy
»

Vent v 400W napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91288 (1126) Yacksy
»

Ideja za utišanje napajača

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161740 (1227) Yacksy
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393448 (2713) SkIDiver

Več podobnih tem