» »

pretvorba v digitalni zapis?

pretvorba v digitalni zapis?

liza_51 ::

imam nekaj materiala posnetega s kamero Sony, handycam Hi8. Zanima me, ce se da to spremenit v digitalni zapis oziroma kaj morm narest, da bom ta material prenesla na racunalnik, kjer ga bom potem lahko oblikovala, npr. naredila dokumentarc.
hvala za odgovore,
spela

PhotoBlaz ::

2 varianti obstajata:

1. Preko TV-kartice presnames iz kamere na racunalnik(ni kvalitetno)
2. Presnames na racunalnik preko druge miniDV kamere ki ima vgrajen digitalni konverter (npr. Canon 600i) in dobis skoraj DV-kvaliteto

Sta pa kar zahtevna ta dva opravila, sploh ce bos to prvic delala in sama izumljala toplo vodo.
V obeh primerih moras met kar zadovoljivo masinco, in velik casa :-) (pa da ne pozabim pri drugi varianti vsaj 20GB diska za 1,5 ure posnetka...kar se kasneje stisne sicer)

Upam da sem ti vsaj malo pomagal, ce te bo se kaj zanimal kar vprasaj!
cau

lalan ::

Tudi sam imam analog Hi8 Sonyjev kamkorder pa me matra, da bi vse skupaj spravil na DVDje.Računalnik nimam najnovejši (imam sicer VIVO grafo ampak bi bilo zamudno pa še DVDRW bi blo treba dokupit)
Tako da malo razmišljam o DVD zapisovalniku (komponenti), ki so z HDD še drage, ampak cene počasi padajo.
Pri tem pa me zanima samo to:Ali se bo dalo moj omenjeni camcorder priklopit na snemalnik in presneti iz HI8 kasete na DVD.
Če pa bo katera firma vrgla na tržišče komponento, ki bo vsebovala še program za obdelavo in rezanje kadrov, grem pa takoj v shoping.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video 8 kasete

Oddelek: Pomoč in nasveti
101961 (613) wajdouc
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316024 (10192) BorutK-73
»

Snemanje iz videokamere na rac.

Oddelek: Programska oprema
232189 (1805) matobeli
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163096 (2737) wooted
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483985 (3136) nodes

Več podobnih tem