» »

Tudi moj računalnik se ne zbudi!

Tudi moj računalnik se ne zbudi!

Cofko Cof ::

Zadeva je taka:mam računalnik amd athlon 1.6+, plošča elite k7s5a,128 rama,... Učer sm hotu dam not še 128 rama iste frekvence(seveda oba sdr, nisem mešal z ddr).Hočem znova zagnat računalnik pa ne gre.Monitor ostane črn,ventiltorji se vklopjo vsi(grafična,proc,napajanje),disk se sliš da škrta,na tipkovnici se ne da vklopit num lock ali kaj podobnega.Ne pride niti do piska.Zanima me kaj je šlo?Plata,proc?Pogledal sem že prejšnje nasvete v zvezi s to temo.Sm držal insert ob nagonu,sem staknil baterijo,premaknil jumper za reset biosa pa nič.A bi biv mogoče kdo tok dobr da bi mi pomagov sprobat.Sem u Ljubljani, u študentu na viču.Hvala za odgovore.

ali3n ::

Verjetno si med vstavljanjem novega rama kaj nehote ruknil z roko -> preglej vse kable, RAM, grafično in ostale pritekline, če lepo sedijo na svojih mestih. Po vrsti, sistematično...
varianta2: vzami ven nov ram?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cofko Cof ::

Sm vzev ram vn.Pa tud un ta star ram sm vzev vn.Oba sprobov pr frendu pa delata.ŽK sm prklopu komp brez rama sploh nc ni piskov.Po moje bi mogu vsaj piskat.Men se zdi da je šu proc.Ker vent na grafični se pržge.Ampak ne vem zakva bi šu proc?Pa kable sem že probov.Bom dons k dam pridem še enkrat.

chucki ::

Vrjetno bo prej sla plata kot proc. Js sm tud enkrat ram menju in se comp. ni vec prizgal. Crknla mi je pa plata!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Cofko Cof ::

A bi biv kdo tok prjazn, da bi sprobala plato.Ker kle u lj(drgač sm iz jesenic u lj sam študiram) nbenga ne poznam k bi mev podobn sistem?

Scorpia ::

Probi še enkrat dat rame not, pa na sredini rama rahlo not pritisni, da se vsede dober, pri meni je bilo to problem.

Cofko Cof ::

Ni pomagalo.Res nimam več idej kaj nj nardim.

boych ::

Men se je to parkrat zgodlo pri starem PC-ju, tam je bil prosor vtaknjen v neki slot in se mi je vedno mal izmaknu, ko sem kaj šaril okoli ramov. Ko sem prizgal comp pa je delal isto kot dela tvoj! Pol sem pa malo proca zmigal porinil nazaj notri pa je delal normalno.

Groovy ::

Mel velikokrat take probleme z starim kompjutrom.

1. probi če je grafična OK notri... (take probleme mam zdaj)

drugače pa včasih pomaga tudi, da take probleme rešuješ po "rusko". Mal "razbijaš" :D >:D

Daedalus ::

Poberi/odklopi iz compa vse, kar ni nujno potrebno za "osnovno" delovanje (ostane proc, star ram, en disk pa grafična), preveri, da vse dobro sedi v svojih slotih (grafa, priključki za napajanje, IDE kabl, ram) resetiraj BIOS pa poskusi še enkrat zagnati. Če takrat ne bo delalo, odklopi še disk, pa probaj, če to ne pomaga, je verjetno res s plato kaj narobe...

Pa če je kaj praha v kišti, jo posesaj:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cofko Cof ::

Proc je su.Mi je en prjatu prensu enga pa sm zamenov tko da zj dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401897 (1588) Klemzz
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955440 (4156) Timmah
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191773 (1409) Pyr0Beast
»

ABIT BH6 in ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
121085 (916) Jst
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351882 (1532) rang3rus

Več podobnih tem