» »

Išče se: "umirjena" klasika

Išče se: "umirjena" klasika

Ziga Dolhar ::

Torej, ker se sam zelo rad učim ob poslušanju glasbe, bi vas prosil za čimveč naslovov skladb, ki bi ustrezale tem kriterijem:

a) Glasba mora biti klasična.
b) Mora biti umirjena -- nič nimam proti občasnim "manj mirnim" vložkom, a izdelki, kakršen je Dance of the furies oz. špica Overture 1812 pač ne pride v puštev :-).
c) Naj bo čim daljša ;) (Okej, to je precej brezvezen pogoj, izpustimo ga.)

Trenutno tem kriterijem ustrezajo: Ravel - Bolero, Elgar - Enigma Variations, Elgar - Cello Concerto (morda malo premalo ustreza pogoju (b)), Edvard Grieg - Morgenstemning fra Peer Gynt, Richard Wagner - Tannhäuser Overture, soundtrack iz Les Miserables (zelo dober primer!)

Hvala vam :-).
https://dolhar.si/

cryptozaver ::

Obstaja ena prava stvar z imenom Mozart effect. Set 3-h CD jev. Tematika: relax, unlock creativity... Mozartova glasba naj bi dvigovala intelektualni potencial - menda znanstveno dokazano. No meni ob studiju poleg Mozarta se bolj ustreza Vivaldi.

Mimogrede CD-je Mozart Effest dobis v skoraj vsaki knjiznici.

Phoebus ::

Mozart je v se prej kot "miren". Priporočam ti Bacha.

OnTheMic ::

Meni v ta namen zelo ustreza kompilacija klasične glasbe SOUND OF SILENCE - Music for relaxation. Gor imaš znane in manj znane umirjene skradbe velikanov klasične glasbe (Mozart, Vivaldi, Bach, Chopin, Handel........), obstaja več različnih CD-jev (Vol.1, 2, 3...), na ovitku pa so delfini, tako da ne morš falit;)
Glede tvojega c) pogoja, povprečna dolžina skladb je dobrih 5 min, nekaj pa jih je daljših od 8 min...

LP:D

Poldi112 ::

Richard Clayderman: Chansons d'amour

BigWhale ::

Hm... Vangelis bi rekel jaz... Klasika svoje vrste... ;)

cryptozaver ::

Ob Claydermanu se utegnes zacopati v kaksno posebej sexy definicijo >:D !

zvitorepec ::

Z Vivaldijem ne mores zgresit. Godala imajo, vsaj zame, izjemno prefinjene vibracije in zvok.
HOWGH!

Poldi112 ::

Meni je vivaldi zakon, a ne za ucenje. Ne morem biti pri miru, ko ga poslusam. Bi kar dirigiral :D

zvitorepec ::

Ja to pa zna biti problem, ker tudi jaz veckrat zacnem mahati z rokami ob Vivaldiju 8-)
HOWGH!

Ziga Dolhar ::

Cyrptozaver & OnTheMic: moje računalo se sprehaja po knjižnjici in komaj čakam, da se vrne z željenimi naslovi :-). Hvala!

Poldi: tega komada pa nisem našel -- si prepričan, da si naslov prav napisal? [Je precej "amurjev", ampak ne v kombinaciji s šansonom].

BigWhale: Era/Vangelis/Enya/pa še ena skupina, katere imena se ne morem spomnit -- da, tudi v redu :-).

Od Vivaldija poznam le Letne čase, vendar se mi zdijo na čase preveč agresivni. No, vseeno "delujejo" :).

Glede diregiranja sem pa zelo vesel, da očitno nisem edini :-). (A vseeno -- pri Dance of the furies mi roke po minuti dirigiranja omahnejo.)
https://dolhar.si/

bili_39 ::

Beethoven: klavirske sonate (kar dosti - za enih 10 CDjev)
Chopin: klavirski koncerti
George Winston: karkoli (klavir za pomirjanje - dober background)
Winamp: internet radio Mostly Classical - Relax

Mogoče malo preveč navijam za klavir?

Phil ::

Bach - Prelude iz filma Master and commander je kul :)
LP

Poldi112 ::

Evo Zigga, sem ti skeniral naslovnico. Na kaseti ne pise drugega. Je pa tista - Ballade pour adeline blazno znana. Ne vem ce je njegova, ampak samo to verzijo imam in je huda. Ce ima kdo link do not se priporocam :)

OnTheMic ::

Poldi112, res dober komad... danes, v času CD-jev in digitalne tehnike se lahko pohvalim, da ga imam na tejle dobri stari vinilki. Zvok, da dol padeš8-O.... ah, kakšni CD-ji neki:(.....

LP:D

moj_nick ::

Paul de Senneville: Ballade pour Adeline

Znam zašpilat na klavir. Kr luškan komadek je, sam ne vem, kdo bi se lahko učil ob njem. Zdi se mi, da bi ta komad bolje sedel, če bi ga kakšni deklini zaigral.



Za učenje ti priporočam Bacha - za moje pojme ima on najbolj inteligentna dela, zaradi njegovega posebnega stila. Kakšen Mozart se ob njem sliši kot otroška pesmica.
110111001001010001010000

cassiel ::

Čajkovski - Labodje jezero

Avenger ::

Toplo priporočam nakup CDjev, ki res niso dragi, komadi, ki si jih 'izposodiš v cvetličarni' so detajlov oropane muzikalije. In ravno detajli pri tej zvrsti glasbe štejejo največ... 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Poldi112 ::

To je sicer res, a tudi veliko originalov je zelo slabo posnetih . Pa tudi za detaile potrebujes dober sistem...
Osebno si snamem mp3 samo kadar rabim najti dolocen koncert, ker vem da je od dolocenega avtorja. Potem pa v stacuno in se tam poslusat, ce je cd ok (ce je moznost in ce ne zaupam zalozbi).

DoloresJane ::

Za učenje pri meni najbolj vžge glasba, ki jo dobro poznam, ker se je ne trdim spremljati.

Vseeno nekaj idej.
Back - Violinski koncerti, Brandenburški koncerti;
Beethoven: Klavirski koncerti,
Vivaldi: Wind concertos (imam angleški CD, zato ne vem, kakšen je slovenski naslov).

Soundtracki: Angels and Insectts, The English Patient, The Hours. :)

Poskušaj še malo z Mahlerjem - meni se kar obnese.

DavidJ ::

Pachelbel - Kanon v D duru
Smetana - Moja dežela
Mendelssohn - The Hebrides Overture (Fingals Cave)
Haydn - Simfonija št. 94 [v G duru] (Surprise)
Mozart - Figarova svatba (uvertura)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

d0rK ::

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :D


Sm ze mislu narest enako temo pa sm to najdu v STATIjevem vodicu po izbi. Jz tut rad poslusam klasiko med ucenjem..
Zadne case konstantno poslusam Vivalijeve stiri letne case...Mam kr na repeat. Klasika je tut fajn ker se je za razliko
od petih pesmi ne navelicas. Velik dlje traja da si melodijo zapomnes kot pa besedilo.


Moji kriteriji so prblizn enaki kt tvoji:

-ne maram prevec barvite muzike, ker mi jemlje fokus z ucenja in se ne morm skoncetrirat
-kljub temu mam rad da me muzika energizira
-dolge skladbe me sploh ne motijo

Kot template bi dal Letne case od Vivaldija...Bolero je prevec pocasn. Skratka nekje med Andante nin Allegro.


Skratka, ce me kdo se kksn predlog zame, naj napise. Tnx.

d0rK ::

The Royal Philharmonic Orchestra - Dance of the Furies -> Fantasticen komad. Se Vivaldija vidm notr.

Looney ::

Bach Bach in še enkrat Bach.... in njegove suite za čelo... You simply gotta love it...:) :) :)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

bond007 ::

SaXsIm ::

jaz poskusim z jazzom - Miles Davis dela čudeže :D
SaXsIm

gzibret ::

> -ne maram prevec barvite muzike, ker mi jemlje fokus z ucenja in se ne morm skoncetrirat
> -kljub temu mam rad da me muzika energizira

Ni glih Bolero stil, še manj pa Vivaldi. Če bi rad, da te muzika energizira in ti ne jemlje fokusa: Richard Strauss - Also sprach zaratustra.

Malo se je moreš navadit :D
Vse je za neki dobr!

d0rK ::

Ziga, sprobi Ludovico Einaudi - Echoes The Collection. Lihkar najdu in works for me.


Tip ma se druge albume ampak se nisem sel skoz njih.

Saladin ::

Albinoni, Tomaso - Adagio in G minor For Strings And Organ
Boccherini, Luigi - String Quintet in E Major Op 11 No 5 Minuet.
Corelli, Arcangelo - Sonata for violi & continuo in D minor Op. 5-12 (
Gluck, Christoph Willibald Von - Orfeo ed Euridice - Dance of the blessed spirits.
Rodrigo, Joaquin - Concierto de Aranjuez -02- Adagio
Satie, Eric - Gymnopedie Nr. 1
Torelli, Guissepe - Concerto for trumpet - Allegro
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Pegaz ::

Predlagam, da greš na Musicovery.com, si izbereš klasično glasbo v meniju in določiš calm mood. Prav tako lahko to delaš za vse druge zvrsti.

Pyr0Beast ::

Hm... Vangelis bi rekel jaz... Klasika svoje vrste... ;)
Jaaa [:D]
.. Ask the mountains je lepa, res :)

od -Hans Zimmer- se najde nekaj lepih komadov. Matt Costa (Shimmering Fields) se tudi umirjeno sliši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Mogoče Sepultura featuring Pavarotti - Roots, Bloody Roots

ganimed ::

P.I. Čajkovski Klavirski koncert v b-molu 2. stavek

Deiia ::

Ludovico Einaudi - Primavera
Nobuo Uematsu - At Zanarkand (iz Final Fantasy)
E.S. Posthumus - Nara

BigWhale ::

Necros

borutz ::

bok
jaz ti bom napisal par umirjenih soundtrackov za ucenje

basil poledouris je kar pravi za take stvari
les miserables-res dobr kot si ze omenil
white fang
amanda
free willy
wind

michael kamen:
holladnov opus
band of brothers

alan silvestri:
cast away,
forrest gump

glass:
hours

nyman:
piano


te imam trenutno od mirnih na compu.d
drugace jih je pa se ogromno.

MihaFirst ::

Nisem zdele vseh odgovorov prebral, tako da se opravičujem, če se bo kej ponovilo, ampak silno silno kvalitetna glasba je:
Rachmaninov - predvsem Koncert za klavir št. 1 (Rapsodija na Paganninijevo temo, gateparajoča zadeva :))

Astor Piazzolla: Adios nonino (tema za popizdit fantastična)

Max Bruch: Koncert za violino v G molu (lahko poslušaš petkrat na dan pa se ne naveličaš)

Čajkovski: Labodje jezero ;) in pa Uvertura Romeo in Julija

Brahms: Madžarski ples št. 4 (ta je miren, dobri so tut vsi drugi)

Bartok: Romunski ples št. 2 (isto kot zgoraj)

Za začetek :)

waters ::

Sem že nekje spraševal pa vseenoje že kdo slišal Bolero v a capella izvedbi. Lani v Italiji sem slišal eno verzijo pa mi je še sedaj, žal ker jo nisem kupil.

LP

MihaFirst ::

Bolero je sila precenjena zadeva. Sm jo že tako izvajal kot poslušal, pa lahko trdim, da te že pri šesti ponovitvi motiva mine. Mene, ki sem glasbenik in mam slovenske moderne skladatelje na playlisti :8)

durrenmatt ::

recimo:
Gustav Mahler - 5. simfonija, 4. stavek, adagietto
Pachelbel - Canon et Gigue (oz. Canon v D-molu)
Bach - 3. suita za orkester, 2. stavek, Air

prijetno poslušanje Žiga:)

Ziga Dolhar ::

No,

od trenutka, ko sem odprl to temo, pa do zadnjih dni, ko ste temo spet privlekli na dan, je minilo kr neki cajta. Ob odprtju sem bil bruc, zdej sm absolvent. :)

Ampak super, ni razloga, da bi potonila v pozabo.

K seznamu svojih ljubših lahko dodam Antonína Dvořáka: Simfonija št. 9 v e-molu, op. 95 - "Iz novega sveta"
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klasična glasba..naslovi?

Oddelek: Sedem umetnosti
154352 (872) Sheteentz
»

Mozart efekt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711527 (9968) Mesar
»

Violinska glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
71864 (1699) Looney
»

Klasika in klasični izvajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5311626 (10758) BluPhenix
»

Klasika

Oddelek: Sedem umetnosti
262905 (2631) ]Fusion[

Več podobnih tem