» »

Canon Powershot G3 vs. G5

Canon Powershot G3 vs. G5

Yerpo ::

Eno mnenje sicer že imam, ampak bom tudi tu vprašal, ker gre za velike novce...

Kupujem enega od powershotov, pa me zanima, če je G5 res toliko boljši od G3, da se mi splača dat zanj skoraj 2x več. Kaj je sploh razlika med njima razen v pikslih in barvi ohišja? Res da se G3 ne da več dobit povsod, ampak to ne bi smel bit prevelik problem.

Yerpo ::

PS: se opravičujem, ampak nisem dosti hitro videl threada za kupovanje digitalcev, pa sem odprl kar novega. Če je kak moderator okoli naj prestavi, če se mu zdi potrebno.

icek ::

Edina razlika je v pixlih in barvi ohisja. G5 je tako se pocasnejsi, ker more vecje slike shranjevat.
Rider of Theli
www.air-tv.net

jurcy ::

če hočeš res kakovost nabav canon-a eos300d(ga mam sam in je zelo v redu)>:D

iration ::

G5 je okol 170ksit, če pa dobiš G3 za okol 90ksit je to daleč najboljša možna izbira, to si lahko ziher.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BlackHole ::

Ok, ne me kregat, ampak če ima G5 več pikslov, še ne pomeni da bo slike počasneje shranjeval, ker je možmo da ima tudi hitrejšo elektroniko. Če pa jo ima, pa ne vem. Pa saj obstaja polno strani kjer lahko primerjaš aparate med sabo, sploh naslednike z predhodniki, kos ta G5 in G3. Poišči malo.

icek ::

Nima hitrejse elektronike :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

OnTheMic ::

Hitrost shranjevanja je pri G3 in G5 enaka, do 4x (600 kb/s).
Par Canonovih primerov:
A60, A70, A80, IXUS = pribl. 3x hitrost (450 kb/s)
Serija G = do 4x (600 kb/s)
EOS D30 = do 5x (750 kb/s), test je tule
Tu seveda govorimo o hitrosti shranjevanja na samo kartico. Hitrost zajemanja večih zaporednih slik pa je odvisna predvsem od medpomnilnika, kamor se slike shranijo takoj po zajemu. Ta je seveda omejen, zato se pri hitrih zaporednih posnetkih po nekaj slikah hitrost zelo upočasni, ko je medpomnilnik poln in se podatki sproti pretakajo na kartico.

LP:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

antonija ::

In ce pretiravas s prehitrim slikanjem se ti na vseh digitalcih (razen mogoce canon eos 1d) elektronika tko segreje da si vzame za neki cajta pavzo (in zamudis najboljse fitke). Ce mislis bit fotoreporter s tem fotkicem bos dostkrat slabe volje (sploh za burst slikanje). Drugace sta pa oba dobra digitalca, ni kej za rect!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

OnTheMic ::

Ja, tudi najboljšim DSLR-jem jo pregrevanje včasih zagode... tule imate en zanimiv članek, ki govori ravno o tej problematiki.

LP:D

Yerpo ::

OK, hvala za odgovore, zdaj pa pomembnejša zadeva... kje stvar dobit?! Kolikor vem G3 ne delajo več. Pozna kdo kakšno štacuno, kjer imajo še stare zaloge? Če ne, kaj pa Italija / Avstrija?

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Yerpo ::

Hrmpf. 620€ je nekam dosti za to reč. Proda kdo rabljenega za ~90k SIT?

Jackal ::

Tisto so stare cene za G3. Ne glej tistega. G5 se dobi danes za 560€ Klik
Poleg tega še - 20% pa si izračunaj, ali se ti splača.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava Mac G4 ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285841 (3906) TribesMan
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372387 (1981) Koci
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302573 (2137) Matev
»

Katero spominsko kartico za Canon A80?

Oddelek: Kaj kupiti
61504 (1407) Slowenc

Več podobnih tem